Licensed to Perryville Piranhas    HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/16/2012 10:52 PM
                         FAST meet 6-16-12 - 6/16/2012                         
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mueller, Ally              6 Farmington-OZ                    27.26        
  2 Wibbenmeyer, Maria         6 Piranhas-OZ                      33.09        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mueller, Ally              6 Farmington-OZ                    28.82        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Jada               8 Farmington-OZ                    19.07        
  2 Glasser, Grace             7 Scott City                       24.86        
  3 Mabrey, Zoa A              7 Scott City                       25.29        
  4 Dohogne, Kadi              7 Scott City                       26.65        
  5 Moriarty, Aiden            7 Farmington-OZ                    27.46        
  6 Moriarty, Ella             8 Farmington-OZ                    28.29        
  7 Humphrey, Ruby             7 Farmington-OZ                    35.43        
  8 Mueller, Taylor            8 Farmington-OZ                    41.98        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Jada               8 Farmington-OZ                    41.98        
  2 Dohogne, Kadi              7 Scott City                     1:00.52        
  3 Mabrey, Zoa A              7 Scott City                     1:01.73        
  4 Glasser, Grace             7 Scott City                     1:01.94        
  5 Mueller, Ally              6 Farmington-OZ                  1:05.43        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Jada               8 Farmington-OZ                    22.25        
  2 Glasser, Grace             7 Scott City                       27.78        
  3 Moriarty, Aiden            7 Farmington-OZ                    28.55        
  4 Dohogne, Kadi              7 Scott City                       29.83        
  5 Moriarty, Ella             8 Farmington-OZ                    29.85        
  6 Humphrey, Ruby             7 Farmington-OZ                    33.34        
  7 Mueller, Taylor            8 Farmington-OZ                    36.44        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mabrey, Zoa A              7 Scott City                       42.28        
  2 Wibbenmeyer, Maria         6 Piranhas-OZ                      56.00        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                           1:49.01        
     1) Mueller, Ally 6                 2) Moriarty, Aiden 7              
     3) Moriarty, Ella 8                4) Walker, Jada 8                 
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Combs, Lilly              10 Farmington-OZ                    36.52        
  2 Cates, Faith              10 Piranhas-OZ                      39.69        
  3 Bone, Bridget              9 Farmington-OZ                    43.97        
  4 Mabrey, Macie J           10 Scott City                       48.30        
  5 McCrorey, Lexxi            9 Farmington-OZ                    50.91        
  6 Littlepage, Alexys        10 Scott City                       54.50        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Combs, Lilly              10 Farmington-OZ                  1:21.75        
  2 Cates, Faith              10 Piranhas-OZ                    1:33.51        
  3 Bone, Bridget              9 Farmington-OZ                  1:54.76        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Combs, Lilly              10 Farmington-OZ                    48.44        
  2 Speakar, Brianna           9 Farmington-OZ                    49.29        
  3 Cates, Faith              10 Piranhas-OZ                      50.01        
  4 Bone, Bridget              9 Farmington-OZ                    58.60        
  5 McCrorey, Lexxi            9 Farmington-OZ                    58.65        
  6 Mabrey, Macie J           10 Scott City                     1:01.80        
  7 Littlepage, Alexys        10 Scott City                     1:02.47        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Speakar, Brianna           9 Farmington-OZ                    56.48        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cates, Faith              10 Piranhas-OZ                      54.99        
  2 Mabrey, Macie J           10 Scott City                     1:04.49        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cates, Faith              10 Piranhas-OZ                    1:50.53        
  2 Speakar, Brianna           9 Farmington-OZ                  2:00.98        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                           1:25.10        
     1) Speakar, Brianna 9              2) McCrorey, Lexxi 9              
     3) Bone, Bridget 9                 4) Combs, Lilly 10                
 
Girls 9-10 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                           1:37.40        
     1) McCrorey, Lexxi 9               2) Speakar, Brianna 9             
     3) Combs, Lilly 10                 4) Walker, Jada 8                 
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.99  AAAA
          27.09  AAA
          28.29  AA
          29.49  A
          31.89  BB
          34.29  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tucker, Taylor            12 Farmington-OZ                    34.66        
  2 Guthrie, Madilyn          12 Farmington-OZ                    39.34        
  3 Stroup, Rylee M           11 Scott City                       41.25        
  4 Pulliam, Emily            11 Farmington-OZ                    53.40        
  5 Kearns, Kaitlyn           12 Farmington-OZ                    55.46        
  6 Hotop, Abbey              11 Piranhas-OZ                    1:01.11        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          55.19  AAAA
          57.79  AAA
        1:00.49  AA
        1:03.09  A
        1:08.29  BB
        1:13.59  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tucker, Taylor            12 Farmington-OZ                  1:18.07        
  2 Guthrie, Madilyn          12 Farmington-OZ                  1:28.82        
  3 Kearns, Kaitlyn           12 Farmington-OZ                  2:09.28        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          29.69  AAAA
          31.09  AAA
          32.49  AA
          33.89  A
          36.79  BB
          39.59  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kern, Gracie              12 Scott City                       46.59        
  2 Kearns, Kaitlyn           12 Farmington-OZ                    54.75        
  3 Stroup, Rylee M           11 Scott City                       58.31        
  4 Pulliam, Emily            11 Farmington-OZ                    58.95        
  5 Hotop, Abbey              11 Piranhas-OZ                    1:03.98        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          33.09  AAAA
          34.59  AAA
          36.19  AA
          37.79  A
          40.89  BB
          44.09  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tucker, Taylor            12 Farmington-OZ                    42.84 B      
  2 Guthrie, Madilyn          12 Farmington-OZ                    47.42        
  3 Kern, Gracie              12 Scott City                       56.99        
  4 Hotop, Abbey              11 Piranhas-OZ                    1:07.01        
 -- Stroup, Rylee M           11 Scott City                          DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          28.39  AAAA
          29.69  AAA
          31.09  AA
          32.39  A
          35.09  BB
          37.79  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kern, Gracie              12 Scott City                       50.38        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                           3:00.89        
     1) Guthrie, Madilyn 12             2) Pulliam, Emily 11              
     3) Kearns, Kaitlyn 12              4) Tucker, Taylor 12              
  2 Scott City Dolphins  'A'                                    3:08.25        
     1) Kern, Gracie 12                 2) Stroup, Rylee M 11             
     3) Littlepage, Alexys 10           4) Mabrey, Macie J 10             
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                           3:22.68        
     1) Pulliam, Emily 11               2) Guthrie, Madilyn 12            
     3) Tucker, Taylor 12               4) Kearns, Kaitlyn 12             
 -- Scott City Dolphins  'A'                                         DQ        
     1) Kern, Gracie 12                 2) Stroup, Rylee M 11             
     3) Mabrey, Macie J 10              4) Littlepage, Alexys 10          
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.09  AAAA
          26.29  AAA
          27.49  AA
          28.69  A
          30.99  BB
          33.39  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Jasmine          14 Farmington-OZ                    28.65 A      
  2 King, Emily               14 Piranhas-OZ                      30.49 BB     
  3 Zahner, Makensey          13 Farmington-OZ                    33.64        
  4 Cundiff, Emma             13 Scott City                       36.48        
  5 Thompson, Madison         14 Farmington-OZ                    37.81        
  6 Henson, Shelby            14 Farmington-OZ                    38.49        
  7 Scheiffele, Michelle      14 Farmington-OZ                    38.55        
  8 Sutton, Cassie            13 Farmington-OZ                    38.57        
  9 Hensley, Liz              14 Scott City                       38.65        
 10 Mott, Ginny E             13 Scott City                       42.25        
 11 Belcher, Jessica          13 Scott City                       44.37        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          54.39  AAAA
          56.99  AAA
          59.59  AA
        1:02.19  A
        1:07.39  BB
        1:12.49  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Jasmine          14 Farmington-OZ                  1:04.02 BB     
  2 King, Emily               14 Piranhas-OZ                    1:04.37 BB     
  3 Cundiff, Emma             13 Scott City                     1:16.87        
  4 Zahner, Makensey          13 Farmington-OZ                  1:17.53        
  5 Glastetter, Jamie         13 Scott City                     1:24.29        
  6 Hensley, Liz              14 Scott City                     1:24.37        
  7 Sutton, Cassie            13 Farmington-OZ                  1:24.85        
  8 Scheiffele, Michelle      14 Farmington-OZ                  1:28.72        
  9 Henson, Shelby            14 Farmington-OZ                  1:29.90        
 10 Belcher, Jessica          13 Scott City                     1:36.16        
 11 Jones, Emily              13 Farmington-OZ                  1:46.89        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          59.89  AAAA
        1:02.79  AAA
        1:05.59  AA
        1:08.49  A
        1:14.19  BB
        1:19.89  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 King, Emily               14 Piranhas-OZ                    1:16.04 B      
  2 Coleman, Jasmine          14 Farmington-OZ                  1:19.30 B      
  3 Cundiff, Emma             13 Scott City                     1:30.69        
  4 Sutton, Cassie            13 Farmington-OZ                  1:35.22        
  5 Henson, Shelby            14 Farmington-OZ                  1:40.78        
  6 Glastetter, Jamie         13 Scott City                     1:42.42        
  7 Jones, Emily              13 Farmington-OZ                  1:49.76        
  8 Mott, Ginny E             13 Scott City                     1:50.22        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:07.89  AAAA
        1:11.19  AAA
        1:14.39  AA
        1:17.59  A
        1:24.09  BB
        1:30.59  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 King, Emily               14 Piranhas-OZ                    1:28.72 B      
  2 Scheiffele, Michelle      14 Farmington-OZ                  1:38.89        
  3 Thompson, Madison         14 Farmington-OZ                  1:38.94        
  4 Zahner, Makensey          13 Farmington-OZ                  1:47.34        
  5 Mott, Ginny E             13 Scott City                     2:00.51        
  6 Hensley, Liz              14 Scott City                     2:13.63        
  7 Belcher, Jessica          13 Scott City                     2:19.34        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          59.39  AAAA
        1:02.19  AAA
        1:04.99  AA
        1:07.79  A
        1:13.49  BB
        1:19.09  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Glastetter, Jamie         13 Scott City                     1:55.52        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:11.69  AAAA
        2:17.89  AAA
        2:24.19  AA
        2:30.49  A
        2:42.99  BB
        2:55.49  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 King, Emily               14 Piranhas-OZ                    2:44.81 B      
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                           2:28.88        
     1) Zahner, Makensey 13             2) Scheiffele, Michelle 14        
     3) Thompson, Madison 14            4) Sutton, Cassie 13              
  2 Scott City Dolphins  'A'                                    2:35.70        
     1) Hensley, Liz 14                 2) Glastetter, Jamie 13           
     3) Mott, Ginny E 13                4) Cundiff, Emma 13               
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                           2:57.59        
     1) Jones, Emily 13                 2) Scheiffele, Michelle 14        
     3) Sutton, Cassie 13               4) Thompson, Madison 14           
  2 Scott City Dolphins  'A'                                    3:03.30        
     1) Belcher, Jessica 13             2) Cundiff, Emma 13               
     3) Glastetter, Jamie 13            4) Hensley, Liz 14                
 
Women 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Guthrie, Miranda          16 Farmington-OZ                    27.96        
  2 King, Natalie             16 Piranhas-OZ                      29.90        
  3 Bohn, Kate                18 Scott City                       30.20        
  4 Davis, Katie              15 Farmington-OZ                    34.97        
  5 Boyer, Sarah              15 Farmington-OZ                    36.55        
 
Women 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 King, Natalie             16 Piranhas-OZ                    1:01.45        
  2 Guthrie, Miranda          16 Farmington-OZ                  1:03.14        
  3 Bohn, Kate                18 Scott City                     1:08.76        
  4 Davis, Katie              15 Farmington-OZ                  1:20.15        
  5 Boyer, Sarah              15 Farmington-OZ                  1:27.46        
 
Women 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 King, Natalie             16 Piranhas-OZ                    1:08.14        
  2 Bohn, Kate                18 Scott City                     1:23.94        
 -- Davis, Katie              15 Farmington-OZ                       DQ        
 
Women 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 King, Natalie             16 Piranhas-OZ                    1:19.10        
  2 Guthrie, Miranda          16 Farmington-OZ                  1:27.28        
  3 Boyer, Sarah              15 Farmington-OZ                  1:44.82        
 
Women 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 King, Natalie             16 Piranhas-OZ                    2:29.60        
 
Women 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                           2:10.83        
     1) Coleman, Jasmine 14             2) Davis, Katie 15                
     3) Boyer, Sarah 15                 4) Guthrie, Miranda 16            
 
Women 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                           2:32.05        
     1) Davis, Katie 15                 2) Boyer, Sarah 15                
     3) Coleman, Jasmine 14             4) Guthrie, Miranda 16            
 
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bone, Jon                  5 Farmington-OZ                  1:07.39        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pruden, Trent              8 Scott City                       24.83        
  2 Mirgaux, Levi A            8 Scott City                       25.14        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pruden, Trent              8 Scott City                       56.93        
  2 Mirgaux, Levi A            8 Scott City                       57.88        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mirgaux, Levi A            8 Scott City                       34.97        
  2 Pruden, Trent              8 Scott City                       40.22        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Pruden, Trent              8 Scott City                          DQ        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pruden, Trent              8 Scott City                       31.73        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Light, Owen                9 Piranhas-OZ                      48.09        
  2 Wibbenmeyer, John          9 Piranhas-OZ                      49.75        
  3 Mirgaux, Isaac L           9 Scott City                     1:03.39        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Light, Owen                9 Piranhas-OZ                    1:47.70        
  2 Wibbenmeyer, John          9 Piranhas-OZ                    1:52.70        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Light, Owen                9 Piranhas-OZ                      55.11        
  2 Wibbenmeyer, John          9 Piranhas-OZ                      56.92        
  3 Mirgaux, Isaac L           9 Scott City                     1:09.08        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wibbenmeyer, John          9 Piranhas-OZ                    1:08.41        
  2 Light, Owen                9 Piranhas-OZ                    1:20.50        
 -- Mirgaux, Isaac L           9 Scott City                          DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wibbenmeyer, John          9 Piranhas-OZ                    2:16.73        
  2 Light, Owen                9 Piranhas-OZ                    2:28.72        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          22.99  AAAA
          24.09  AAA
          25.19  AA
          26.29  A
          28.49  BB
          30.69  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ragsdale, Reagan          13 Farmington-OZ                    26.67 BB     
  2 Sitzes, Ben               13 Farmington-OZ                    27.86 BB     
  3 Carron, Tim               14 Farmington-OZ                    32.04        
  4 Antonellis, Nathan        13 Piranhas-OZ                      43.41        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          50.29  AAAA
          52.69  AAA
          55.09  AA
          57.39  A
        1:02.19  BB
        1:06.99  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ragsdale, Reagan          13 Farmington-OZ                  1:00.42 BB     
  2 Sitzes, Ben               13 Farmington-OZ                  1:00.64 BB     
  3 Carron, Tim               14 Farmington-OZ                  1:10.08        
  4 Antonellis, Nathan        13 Piranhas-OZ                    1:35.32        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          56.19  AAAA
          58.89  AAA
        1:01.49  AA
        1:04.19  A
        1:09.59  BB
        1:14.89  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ragsdale, Reagan          13 Farmington-OZ                  1:12.12 B      
  2 Sitzes, Ben               13 Farmington-OZ                  1:20.05        
  3 Antonellis, Nathan        13 Piranhas-OZ                    2:00.55        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:03.09  AAAA
        1:06.09  AAA
        1:09.09  AA
        1:12.09  A
        1:18.09  BB
        1:24.09  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sitzes, Ben               13 Farmington-OZ                  1:17.72 BB     
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          54.99  AAAA
          57.59  AAA
        1:00.29  AA
        1:02.89  A
        1:08.09  BB
        1:13.29  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ragsdale, Reagan          13 Farmington-OZ                  1:15.90        
  2 Carron, Tim               14 Farmington-OZ                  1:23.55        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:02.79  AAAA
        2:08.59  AAA
        2:14.39  AA
        2:20.29  A
        2:31.99  BB
        2:43.69  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sitzes, Ben               13 Farmington-OZ                  2:39.71 B      
  2 Ragsdale, Reagan          13 Farmington-OZ                  2:44.58        
 -- Carron, Tim               14 Farmington-OZ                       DQ