Licensed to Perryville Piranhas     HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/9/2012 04:37 PM
                        Scott City 6-9-2012 - 6/9/2012                         
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beussink, Addison K        6 Gators-OZ                        40.72        
  2 Buchheit, Kate Marie       5 Gators-OZ                        51.78        
  3 Klein, Danielle            3 Rays-OZ                        2:29.90        
 
Girls 6 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beussink, Addison K        6 Gators-OZ                        41.66        
  2 Buchheit, Kate Marie       5 Gators-OZ                        59.47        
 
Girls 6 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dickson, Emilie            6 Gators-OZ                        48.47        
 
Girls 6 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dickson, Emilie            6 Gators-OZ                      1:02.41        
  2 Beussink, Addison K        6 Gators-OZ                      1:04.19        
  3 Buchheit, Kate Marie       5 Gators-OZ                      1:13.25        
 
Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Summers, Emma K            8 Gators-OZ                        21.56        
  2 Buchheit, Sydney E         8 Gators-OZ                        26.16        
  3 Carron, Kenzie             8 Rays-OZ                          26.78        
  4 Mabrey, Zoa A              7 Scott City                       27.91        
  5 Winch, Callie R            7 Rays-OZ                          28.15        
  6 Woolard, Lana x            8 Gators-OZ                        28.72        
  7 Dohogne, Kadi              7 Scott City                       29.17        
  8 Jansen, Abby K             8 Scott City                       29.25        
  9 Jansen, Lexi L             8 Scott City                       29.44        
 10 Koenig, Hannah E           8 Gators-OZ                        30.18        
 11 Glasser, Grace             7 Scott City                       31.31        
 12 Maxton, Megan J            7 Gators-OZ                        32.03        
 13 Wilke, Olivia              8 Gators-OZ                        32.47        
 14 Umfleet, Abby              8 Scott City                       37.07        
 
Girls 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Buchheit, Allison E        8 Gators-OZ                        47.31        
  2 Johnson, Zoe N             6 Gators-OZ                        47.41        
  3 Carron, Kenzie             8 Rays-OZ                          56.10        
  4 Mabrey, Zoa A              7 Scott City                     1:09.87        
  5 Jansen, Abby K             8 Scott City                     1:11.66        
  6 Koenig, Hannah E           8 Gators-OZ                      1:13.66        
  7 Winch, Callie R            7 Rays-OZ                        1:14.87        
  8 Anderson, Kristin E        7 Gators-OZ                      1:14.90        
  9 Glasser, Grace             7 Scott City                     1:15.32        
 10 Dickson, Emilie            6 Gators-OZ                      1:24.41        
 
Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Buchheit, Allison E        8 Gators-OZ                        25.96        
  2 Winch, Callie R            7 Rays-OZ                          31.16        
  3 Carron, Kenzie             8 Rays-OZ                          31.97        
  4 Anderson, Kristin E        7 Gators-OZ                        32.87        
  5 Dohogne, Kadi              7 Scott City                       33.31        
  6 Jansen, Abby K             8 Scott City                       36.15        
  7 Woolard, Lana x            8 Gators-OZ                        36.72        
  8 Koenig, Hannah E           8 Gators-OZ                        37.75        
  9 Umfleet, Abby              8 Scott City                       50.62        
 10 Maxton, Megan J            7 Gators-OZ                        53.21        
 -- Wilke, Olivia              8 Gators-OZ                           DQ        
 
Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Summers, Emma K            8 Gators-OZ                        32.65        
  2 Johnson, Zoe N             6 Gators-OZ                        32.78        
  3 Maxton, Megan J            7 Gators-OZ                        46.29        
  4 Wilke, Olivia              8 Gators-OZ                      1:01.75        
  5 Glasser, Grace             7 Scott City                     1:01.97        
 -- Carron, Kenzie             8 Rays-OZ                             DQ        
 -- Jansen, Lexi L             8 Scott City                          DQ        
 -- Woolard, Lana x            8 Gators-OZ                           DQ        
 -- Winch, Callie R            7 Rays-OZ                             DQ        
 -- Umfleet, Abby              8 Scott City                          DQ        
 -- Dohogne, Kadi              7 Scott City                          DQ        
 -- Mabrey, Zoa A              7 Scott City                          DQ        
 
Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Buchheit, Allison E        8 Gators-OZ                        28.69        
  2 Buchheit, Sydney E         8 Gators-OZ                        35.13        
  3 Jansen, Lexi L             8 Scott City                       36.45        
 
Girls 8 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Summers, Emma K            8 Gators-OZ                      2:05.69        
  2 Johnson, Zoe N             6 Gators-OZ                      2:08.69        
  3 Buchheit, Sydney E         8 Gators-OZ                      2:22.20        
 -- Anderson, Kristin E        7 Gators-OZ                           DQ        
 
Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gator Swim Team-OZ  'A'                                     1:39.03        
     1) Buchheit, Allison E 8           2) Anderson, Kristin E 7          
     3) Johnson, Zoe N 6                4) Summers, Emma K 8              
  2 Scott City Dolphins  'A'                                    2:01.91        
     1) Dohogne, Kadi 7                 2) Mabrey, Zoa A 7                
     3) Jansen, Abby K 8                4) Jansen, Lexi L 8               
  3 Gator Swim Team-OZ  'B'                                     2:47.38        
     1) Beussink, Addison K 6           2) Buchheit, Kate Marie 5         
     3) Koenig, Hannah E 8              4) Dickson, Emilie 6              
 
Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
 -- Gator Swim Team-OZ  'B'                                          DQ        
     1) Anderson, Kristin E 7           2) Wilke, Olivia 8                
     3) Koenig, Hannah E 8              4) Maxton, Megan J 7              
 -- Scott City Dolphins  'A'                                         DQ        
     1) Jansen, Lexi L 8                2) Umfleet, Abby 8                
     3) Glasser, Grace 7                4) Mabrey, Zoa A 7                
 -- Gator Swim Team-OZ  'A'                                          DQ        
     1) Johnson, Zoe N 6                2) Buchheit, Sydney E 8           
     3) Summers, Emma K 8               4) Buchheit, Allison E 8          
 
Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maxton, Jordan M          10 Gators-OZ                        39.16        
  2 Snodgrass, Audrey L        9 Gators-OZ                        40.35        
  3 Bell, Kailey N            10 Gators-OZ                        40.40        
  4 Beussink, Paige W          9 Gators-OZ                        44.94        
  5 Leckie, Rilee             10 Gators-OZ                        49.15        
  6 Taylor, Adalynn            9 Rays-OZ                          50.22        
  7 Koenig, Olivia A          10 Gators-OZ                        50.63        
  8 Bruns, Emily T             9 Gators-OZ                        52.16        
  9 Ray, Ryleigh E             9 CST-OZ                           52.25        
 10 Woolard, Olivia J         10 Gators-OZ                        52.88        
 11 Meystedt, Mallory A       10 Gators-OZ                        53.71        
 12 Leckie, Reagan            10 Gators-OZ                        55.44        
 13 Mabrey, Macie J           10 Scott City                       58.13        
 14 LeClere, Jaydyn           10 Rays-OZ                        1:04.63        
 15 Littlepage, Alexys        10 Scott City                     1:06.47        
 16 McCadams, Sophia J         9 Gators-OZ                      1:06.68        
 17 Brazel, Haley             10 Gators-OZ                      1:12.15        
 18 Evans, Taylor              9 Scott City                     1:29.32        
 19 Hermann, Maddie            9 Rays-OZ                        1:40.03        
 
Girls 9-10 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Runge, Avery C            10 Gators-OZ                      1:31.78        
  2 Bell, Kailey N            10 Gators-OZ                      1:35.40        
  3 Duncan, Ava                9 Gators-OZ                      1:43.22        
  4 Dodson, Hannah E          10 Gators-OZ                      1:43.72        
  5 Livingston, Peyton M       9 Gators-OZ                      1:48.88        
  6 Brown, Jasmine             9 Gators-OZ                      2:05.10        
  7 Taylor, Adalynn            9 Rays-OZ                        2:05.13        
  8 Mabrey, Macie J           10 Scott City                     2:20.81        
  9 Brazel, Haley             10 Gators-OZ                      2:32.90        
 10 Northington, Kassie        9 Gators-OZ                      2:34.75        
 11 LeClere, Jaydyn           10 Rays-OZ                        2:39.31        
 
Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brazel, Cami              10 Gators-OZ                        46.00        
  2 Runge, Avery C            10 Gators-OZ                        47.03        
  3 Duncan, Ava                9 Gators-OZ                        54.59        
  4 Beussink, Paige W          9 Gators-OZ                        55.44        
  5 Livingston, Peyton M       9 Gators-OZ                        57.88        
  6 Woolard, Olivia J         10 Gators-OZ                      1:05.25        
  7 Brown, Jasmine             9 Gators-OZ                      1:05.75        
  8 Taylor, Adalynn            9 Rays-OZ                        1:06.25        
  9 Bruns, Emily T             9 Gators-OZ                      1:06.38        
 10 Meystedt, Mallory A       10 Gators-OZ                      1:07.91        
 11 Koenig, Olivia A          10 Gators-OZ                      1:09.43        
 12 Ray, Ryleigh E             9 CST-OZ                         1:10.56        
 13 Leckie, Reagan            10 Gators-OZ                      1:10.84        
 14 LeClere, Jaydyn           10 Rays-OZ                        1:14.66        
 15 Littlepage, Alexys        10 Scott City                     1:16.12        
 16 Carlson, Cameron           9 Rays-OZ                        1:30.06        
 17 Evans, Taylor              9 Scott City                     1:47.06        
 18 Hermann, Maddie            9 Rays-OZ                        2:13.19        
 
Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brazel, Cami              10 Gators-OZ                        50.37        
  2 Runge, Avery C            10 Gators-OZ                        50.43        
  3 Maxton, Jordan M          10 Gators-OZ                        53.06        
  4 Dodson, Hannah E          10 Gators-OZ                        55.06        
  5 McCadams, Sophia J         9 Gators-OZ                      1:01.00        
  6 Leckie, Rilee             10 Gators-OZ                      1:06.15        
  7 Bruns, Emily T             9 Gators-OZ                      1:06.84        
  8 Northington, Kassie        9 Gators-OZ                      1:13.10        
  9 LeClere, Jaydyn           10 Rays-OZ                        1:25.19        
 10 Mabrey, Macie J           10 Scott City                     1:36.19        
 -- Woolard, Olivia J         10 Gators-OZ                           DQ        
 -- Taylor, Adalynn            9 Rays-OZ                             DQ        
 -- Brazel, Haley             10 Gators-OZ                           DQ        
 -- Evans, Taylor              9 Scott City                          DQ        
 
Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Snodgrass, Audrey L        9 Gators-OZ                        49.75        
  2 Maxton, Jordan M          10 Gators-OZ                        52.09        
  3 Meystedt, Mallory A       10 Gators-OZ                      1:02.89        
  4 Brown, Jasmine             9 Gators-OZ                      1:13.00        
 -- Runge, Avery C            10 Gators-OZ                           DQ        
 -- Taylor, Adalynn            9 Rays-OZ                             DQ        
 
Girls 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brazel, Cami              10 Gators-OZ                      1:44.44        
  2 Snodgrass, Audrey L        9 Gators-OZ                      1:46.34        
  3 Beussink, Paige W          9 Gators-OZ                      1:56.03        
  4 Bell, Kailey N            10 Gators-OZ                      1:57.22        
  5 Dodson, Hannah E          10 Gators-OZ                      1:57.50        
  6 Duncan, Ava                9 Gators-OZ                      1:58.00        
  7 Livingston, Peyton M       9 Gators-OZ                      2:09.31        
  8 Leckie, Rilee             10 Gators-OZ                      2:18.29        
  9 Leckie, Reagan            10 Gators-OZ                      2:25.25        
 10 McCadams, Sophia J         9 Gators-OZ                      2:28.19        
 11 Ray, Ryleigh E             9 CST-OZ                         2:37.25        
 -- Northington, Kassie        9 Gators-OZ                           DQ        
 -- Koenig, Olivia A          10 Gators-OZ                           DQ        
 
Girls 9-10 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gator Swim Team-OZ  'A'                                     1:20.06        
     1) Snodgrass, Audrey L 9           2) Brazel, Cami 10                
     3) Beussink, Paige W 9             4) Duncan, Ava 9                  
  2 Gator Swim Team-OZ  'B'                                     1:24.65        
     1) Bell, Kailey N 10               2) Dodson, Hannah E 10            
     3) Koenig, Olivia A 10             4) Maxton, Jordan M 10            
  3 Gator Swim Team-OZ  'C'                                     1:40.00        
     1) Brown, Jasmine 9                2) Leckie, Reagan 10              
     3) Leckie, Rilee 10                4) Livingston, Peyton M 9         
  4 Gator Swim Team-OZ  'D'                                     1:48.47        
     1) Brazel, Haley 10                2) Meystedt, Mallory A 10         
     3) Northington, Kassie 9           4) Bruns, Emily T 9               
  5 Stingrays Swim Club-OZ  'B'                                 1:58.83        
     1) LeClere, Jaydyn 10              2) Hermann, Maddie 9              
     3) Winch, Callie R 7               4) Carron, Kenzie 8               
  6 Scott City Dolphins  'A'                                    2:01.66        
     1) Glasser, Grace 7                2) Littlepage, Alexys 10          
     3) Evans, Taylor 9                 4) Mabrey, Macie J 10             
 
Girls 9-10 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gator Swim Team-OZ  'A'                                     1:29.59        
     1) Snodgrass, Audrey L 9           2) Brazel, Cami 10                
     3) Duncan, Ava 9                   4) Bell, Kailey N 10              
  2 Gator Swim Team-OZ  'B'                                     1:39.69        
     1) Beussink, Paige W 9             2) Dodson, Hannah E 10            
     3) Koenig, Olivia A 10             4) Maxton, Jordan M 10            
  3 Gator Swim Team-OZ  'D'                                     1:54.35        
     1) Northington, Kassie 9           2) McCadams, Sophia J 9           
     3) Leckie, Reagan 10               4) Bruns, Emily T 9               
  4 Scott City Dolphins  'A'                                    2:34.69        
     1) Littlepage, Alexys 10           2) Jansen, Abby K 8               
     3) Mabrey, Macie J 10              4) Evans, Taylor 9                
 -- Gator Swim Team-OZ  'C'                                          DQ        
     1) Brown, Jasmine 9                2) Leckie, Rilee 10               
     3) Meystedt, Mallory A 10          4) Livingston, Peyton M 9         
 
Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          28.69  AAAA
          29.99  AAA
          31.29  AA
          32.59  A
          35.19  BB
          37.89  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Maddie A           11 Gators-OZ                        40.66        
  2 Austin, Catie J           12 CST-OZ                           42.03        
  3 Zerwig, Bella             11 Rays-OZ                          52.16        
  4 Enderle, Courtney         11 Scott City                       59.69        
  5 Barger, Mackenzie         11 Gators-OZ                      1:00.47        
  6 Mercer, Lauren            11 Rays-OZ                        1:08.63        
 -- Conaway, Claire E         11 CST-OZ                              DQ        
 
Girls 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:00.99  AAAA
        1:03.89  AAA
        1:06.79  AA
        1:09.69  A
        1:15.49  BB
        1:21.29  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phegley, Molly C          11 Gators-OZ                      1:20.94 B      
  2 Summers, Hannah C         12 Gators-OZ                      1:21.00 B      
  3 Pepple, Kari N            11 Gators-OZ                      1:29.56        
  4 Zerwig, Bella             11 Rays-OZ                        2:01.25        
  5 Mercer, Lauren            11 Rays-OZ                        2:57.04        
 
Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          32.79  AAAA
          34.39  AAA
          35.89  AA
          37.49  A
          40.59  BB
          43.69  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phegley, Molly C          11 Gators-OZ                        42.38 B      
  2 Summers, Hannah C         12 Gators-OZ                        43.90        
  3 Pepple, Kari N            11 Gators-OZ                        47.74        
  4 Watkins, Connor Beth E    11 CST-OZ                           49.38        
  5 Austin, Catie J           12 CST-OZ                           50.09        
  6 Kern, Gracie              12 Scott City                       51.28        
  7 Zerwig, Bella             11 Rays-OZ                        1:06.50        
  8 Mercer, Lauren            11 Rays-OZ                        1:13.97        
  9 Enderle, Courtney         11 Scott City                     1:14.62        
 10 Barger, Mackenzie         11 Gators-OZ                      1:23.91        
 
Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          36.49  AAAA
          38.29  AAA
          39.99  AA
          41.69  A
          45.19  BB
          48.69  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Watkins, Connor Beth E    11 CST-OZ                           54.25        
  2 Beussink, Bailey B        11 Gators-OZ                        55.18        
  3 Pepple, Kari N            11 Gators-OZ                        55.34        
  4 Austin, Catie J           12 CST-OZ                           55.81        
  5 Conaway, Claire E         11 CST-OZ                         1:02.19        
  6 Mercer, Lauren            11 Rays-OZ                        1:18.09        
  7 Kern, Gracie              12 Scott City                     1:24.22        
 -- Zerwig, Bella             11 Rays-OZ                             DQ        
 -- Barger, Mackenzie         11 Gators-OZ                           DQ        
 
Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          31.39  AAAA
          32.79  AAA
          34.29  AA
          35.79  A
          38.79  BB
          41.79  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Summers, Hannah C         12 Gators-OZ                        45.25        
  2 Beussink, Bailey B        11 Gators-OZ                        46.69        
  3 Scott, Maddie A           11 Gators-OZ                        55.59        
  4 Kern, Gracie              12 Scott City                       59.06        
 -- Zerwig, Bella             11 Rays-OZ                             DQ        
 -- Enderle, Courtney         11 Scott City                          DQ        
 
Girls 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:11.49  AAAA
        1:14.89  AAA
        1:18.29  AA
        1:21.69  A
        1:28.59  BB
        1:35.39  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phegley, Molly C          11 Gators-OZ                      1:38.37        
  2 Beussink, Bailey B        11 Gators-OZ                      1:42.50        
  3 Scott, Maddie A           11 Gators-OZ                      1:48.97        
  4 Watkins, Connor Beth E    11 CST-OZ                         1:50.94        
 -- Conaway, Claire E         11 CST-OZ                              DQ        
 
Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gator Swim Team-OZ  'A'                                     2:36.73        
     1) Summers, Hannah C 12            2) Pepple, Kari N 11              
     3) Beussink, Bailey B 11           4) Phegley, Molly C 11            
  2 Charleston Blueracers-OZ  'A'                               3:19.78        
     1) Conaway, Claire E 11            2) Ray, Ryleigh E 9               
     3) Watkins, Connor Beth E 11       4) Austin, Catie J 12             
 
Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gator Swim Team-OZ  'A'                                     3:00.60        
     1) Beussink, Bailey B 11           2) Summers, Hannah C 12           
     3) Phegley, Molly C 11             4) Pepple, Kari N 11              
  2 Charleston Blueracers-OZ  'A'                               3:45.09        
     1) Ray, Ryleigh E 9                2) Watkins, Connor Beth E 11      
     3) Austin, Catie J 12              4) Conaway, Claire E 11           
 
Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          27.69  AAAA
          28.99  AAA
          30.29  AA
          31.69  A
          34.29  BB
          36.89  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hensley, Liz              14 Scott City                       42.31        
  2 Belcher, Jessica          13 Scott City                       47.53        
  3 Mott, Ginny E             13 Scott City                       51.56        
 
Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:00.09  AAAA
        1:02.99  AAA
        1:05.79  AA
        1:08.69  A
        1:14.39  BB
        1:20.19  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rau, Sierra M             14 Gators-OZ                      1:19.59 B      
  2 Glastetter, Jamie         13 Scott City                     1:35.79        
  3 Mott, Ginny E             13 Scott City                     1:57.60        
 
Girls 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:06.19  AAAA
        1:09.39  AAA
        1:12.49  AA
        1:15.69  A
        1:21.99  BB
        1:28.29  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rau, Sierra M             14 Gators-OZ                      1:30.68        
  2 Glastetter, Jamie         13 Scott City                     1:58.10        
  3 Hensley, Liz              14 Scott City                     2:07.60        
  4 Mott, Ginny E             13 Scott City                     2:08.41        
  5 Belcher, Jessica          13 Scott City                     2:18.12        
 
Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:15.09  AAAA
        1:18.59  AAA
        1:22.19  AA
        1:25.79  A
        1:32.89  BB
        1:40.09  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Belcher, Jessica          13 Scott City                     2:46.38        
 
Girls 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:05.59  AAAA
        1:08.69  AAA
        1:11.79  AA
        1:14.89  A
        1:21.19  BB
        1:27.39  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rau, Sierra M             14 Gators-OZ                      1:54.00        
 
Girls 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
        2:25.49  AAAA
        2:32.39  AAA
        2:39.29  AA
        2:46.29  A
        3:00.09  BB
        3:13.99  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rau, Sierra M             14 Gators-OZ                      3:37.84        
  2 Glastetter, Jamie         13 Scott City                     4:22.85        
  3 Hensley, Liz              14 Scott City                     4:32.03        
 
Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scott City Dolphins  'A'                                    3:01.53        
     1) Hensley, Liz 14                 2) Mott, Ginny E 13               
     3) Glastetter, Jamie 13            4) Belcher, Jessica 13            
 
Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Scott City Dolphins  'A'                                    3:47.37        
     1) Hensley, Liz 14                 2) Belcher, Jessica 13            
     3) Glastetter, Jamie 13            4) Mott, Ginny E 13               
 
Women 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bohn, Kate                18 Scott City                       33.75        
  2 Shoffner, Brittney M      15 CST-OZ                           38.72        
  3 Huffman, Madison D        15 CST-OZ                           39.32        
  4 Thompson, Makayla L       18 CST-OZ                           45.86        
  5 Kesselring, Savannah E    16 CST-OZ                           50.09        
 
Women 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Earley, Becky L           15 Gators-OZ                      1:16.66        
  2 Bohn, Kate                18 Scott City                     1:22.62        
  3 Huffman, Madison D        15 CST-OZ                         1:28.37        
  4 Shoffner, Brittney M      15 CST-OZ                         1:28.94        
  5 Kesselring, Savannah E    16 CST-OZ                         1:53.37        
 
Women 15-18 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Huffman, Madison D        15 CST-OZ                         1:48.50        
  2 Thompson, Makayla L       18 CST-OZ                         1:52.91        
 
Women 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Earley, Becky L           15 Gators-OZ                      1:41.31        
  2 Thompson, Makayla L       18 CST-OZ                         2:01.78        
  3 Kesselring, Savannah E    16 CST-OZ                         2:40.66        
 
Women 15-18 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Shoffner, Brittney M      15 CST-OZ                         1:36.69        
  2 Earley, Becky L           15 Gators-OZ                      1:42.35        
 
Women 15-18 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Earley, Becky L           15 Gators-OZ                      3:23.37        
 
Women 15-18 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Charleston Blueracers-OZ  'A'                               2:57.25        
     1) Kesselring, Savannah E 16       2) Huffman, Madison D 15          
     3) Thompson, Makayla L 18          4) Shoffner, Brittney M 15        
 
Women 15-18 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Charleston Blueracers-OZ  'A'                               3:09.75        
     1) Huffman, Madison D 15           2) Thompson, Makayla L 18         
     3) Shoffner, Brittney M 15         4) Kesselring, Savannah E 16      
 
Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brazel, Zach P             6 Gators-OZ                        32.38        
  2 Livingston, Jonathan       6 Gators-OZ                        34.37        
  3 Kemper, Wyatt              6 Rays-OZ                          37.81        
  4 Snodgrass, William         5 Gators-OZ                        40.53        
  5 Fleeman, Alex              6 Rays-OZ                          41.50        
 
Boys 6 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brazel, Zach P             6 Gators-OZ                        37.32        
  2 Fleeman, Alex              6 Rays-OZ                          40.53        
  3 Kemper, Wyatt              6 Rays-OZ                          49.63        
  4 Snodgrass, William         5 Gators-OZ                        51.93        
  5 Livingston, Jonathan       6 Gators-OZ                      1:30.72        
 
Boys 6 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kemper, Wyatt              6 Rays-OZ                          44.00        
  2 Fleeman, Alex              6 Rays-OZ                          53.00        
  3 Snodgrass, William         5 Gators-OZ                      1:04.72        
  4 Livingston, Jonathan       6 Gators-OZ                      1:12.53        
 
Boys 6 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brazel, Zach P             6 Gators-OZ                        51.85        
  2 Fleeman, Alex              6 Rays-OZ                          58.81        
  3 Kemper, Wyatt              6 Rays-OZ                        1:01.22        
 
Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hoog, Joshua               8 Rays-OZ                          21.66        
  2 Self, Marshall A           8 CST-OZ                           27.13        
  3 Dodson, William J          7 Gators-OZ                        27.78        
  4 Hoog, Matthew              7 Rays-OZ                          30.10        
  5 Goodin, Dearmont V         8 CST-OZ                           31.56        
  6 Mirgaux, Levi A            9 Scott City                       32.15        
  7 Evans, Tyson               7 Scott City                       33.75        
  8 Duenne, Ely W              8 CST-OZ                           35.40        
  9 Groves, Ethan J            7 Gators-OZ                        40.18        
 10 Bryan, Bo H                7 Gators-OZ                        42.19        
 11 Brazel, Conner             8 Gators-OZ                      1:05.59        
 
Boys 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hoog, Joshua               8 Rays-OZ                          47.97        
  2 Self, Marshall A           8 CST-OZ                         1:04.44        
  3 Anderson, Blake T          8 Gators-OZ                      1:08.40        
  4 Pruden, T K                8 Scott City                     1:10.31        
  5 Hoog, Matthew              7 Rays-OZ                        1:13.50        
  6 Groves, Ethan J            7 Gators-OZ                      1:46.72        
  7 Groves, Owen D             7 Gators-OZ                      1:53.87        
 -- Evans, Tyson               7 Scott City                          DQ        
 
Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hoog, Joshua               8 Rays-OZ                          26.00        
  2 Hoog, Matthew              7 Rays-OZ                          30.56        
  3 Anderson, Blake T          8 Gators-OZ                        32.72        
  4 Groves, Ethan J            7 Gators-OZ                        40.47        
  5 Evans, Tyson               7 Scott City                       41.65        
  6 Mirgaux, Levi A            9 Scott City                       44.69        
  7 Groves, Owen D             7 Gators-OZ                        45.28        
  8 Goodin, Dearmont V         8 CST-OZ                           45.45        
  9 Duenne, Ely W              8 CST-OZ                           56.53        
 -- Brazel, Conner             8 Gators-OZ                           DQ        
 
Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hoog, Joshua               8 Rays-OZ                          32.69        
  2 Dodson, William J          7 Gators-OZ                        37.56        
 -- Pruden, T K                8 Scott City                          DQ        
 -- Hoog, Matthew              7 Rays-OZ                             DQ        
 -- Groves, Owen D             7 Gators-OZ                           DQ        
 -- Goodin, Dearmont V         8 CST-OZ                              DQ        
 -- Brazel, Conner             8 Gators-OZ                           DQ        
 
Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hoog, Joshua               8 Rays-OZ                          32.28        
  2 Pruden, T K                8 Scott City                       32.87        
  3 Hoog, Matthew              7 Rays-OZ                          51.06        
 -- Self, Marshall A           8 CST-OZ                              DQ        
 -- Duenne, Ely W              8 CST-OZ                              DQ        
 -- Mirgaux, Levi A            9 Scott City                          DQ        
 
Boys 8 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dodson, William J          7 Gators-OZ                      2:45.37        
 -- Anderson, Blake T          8 Gators-OZ                           DQ        
 
Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Stingrays Swim Club-OZ  'A'                                 2:13.89        
     1) Hoog, Matthew 7                 2) Fleeman, Alex 6                
     3) Kemper, Wyatt 6                 4) Hoog, Joshua 8                 
  2 Gator Swim Team-OZ  'A'                                     2:41.37        
     1) Brazel, Zach P 6                2) Anderson, Blake T 8            
     3) Brazel, Conner 8                4) Dodson, William J 7            
  3 Gator Swim Team-OZ  'B'                                     3:04.25        
     1) Groves, Ethan J 7               2) Groves, Owen D 7               
     3) Livingston, Jonathan 6          4) Snodgrass, William 5           
 
Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gator Swim Team-OZ  'A'                                     2:43.66        
     1) Brazel, Zach P 6                2) Dodson, William J 7            
     3) Anderson, Blake T 8             4) Groves, Ethan J 7              
 -- Charleston Blueracers-OZ  'A'                                    DQ        
     1) Duenne, Ely W 8                 2) Goodin, Dearmont V 8           
     3) Self, Marshall A 8              4)                                
 
Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maxton, Jack R             9 Gators-OZ                        41.97        
  2 Hoog, Caleb               10 Rays-OZ                          49.19        
  3 Lovel, Jacob D            10 CST-OZ                           51.32        
  4 Ellinger, Cole R          10 Gators-OZ                        54.66        
  5 Weibrecht, Brenden        10 Rays-OZ                          54.78        
  6 Mirgaux, Isaac L           9 Scott City                     1:17.06        
  7 Zerwig, Job                9 Rays-OZ                        1:17.28        
 
Boys 9-10 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hoog, Caleb               10 Rays-OZ                        2:09.96        
  2 Zerwig, Job                9 Rays-OZ                        3:18.44        
 
Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maxton, Jack R             9 Gators-OZ                        53.00        
  2 Hoog, Caleb               10 Rays-OZ                        1:04.41        
  3 Mirgaux, Isaac L           9 Scott City                     1:19.47        
  4 Weibrecht, Brenden        10 Rays-OZ                        1:24.90        
 -- Zerwig, Job                9 Rays-OZ                             DQ        
 
Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maxton, Jack R             9 Gators-OZ                        55.82        
  2 Lovel, Jacob D            10 CST-OZ                         1:03.66        
 -- Zerwig, Job                9 Rays-OZ                             DQ        
 -- Weibrecht, Brenden        10 Rays-OZ                             DQ        
 -- Mirgaux, Isaac L           9 Scott City                          DQ        
 -- Hoog, Caleb               10 Rays-OZ                             DQ        
 
Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maxton, Jack R             9 Gators-OZ                        53.88        
  2 Lovel, Jacob D            10 CST-OZ                         1:09.09        
  3 Ellinger, Cole R          10 Gators-OZ                      1:14.94        
  4 Weibrecht, Brenden        10 Rays-OZ                        1:30.28        
 
Boys 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maxton, Jack R             9 Gators-OZ                      1:52.56        
  2 Ellinger, Cole R          10 Gators-OZ                      2:26.37        
  3 Lovel, Jacob D            10 CST-OZ                         2:29.19        
 
Boys 9-10 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Stingrays Swim Club-OZ  'A'                                 1:45.70        
     1) Hoog, Caleb 10                  2) Zerwig, Job 9                  
     3) Hoog, Matthew 7                 4) Weibrecht, Brenden 10          
  2 Scott City Dolphins  'A'                                    2:24.47        
     1) Pruden, T K 8                   2) Mirgaux, Levi A 9              
     3) Evans, Tyson 7                  4) Mirgaux, Isaac L 9             
 
Boys 9-10 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
 -- Scott City Dolphins  'A'                                         DQ        
     1) Mirgaux, Isaac L 9              2) Pruden, T K 8                  
     3) Mirgaux, Levi A 9               4) Evans, Tyson 7                 
 
Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          27.69  AAAA
          28.99  AAA
          30.29  AA
          31.59  A
          34.29  BB
          36.89  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruns, Tyler W            12 Gators-OZ                        40.63        
  2 Condie, Jonathan          11 Gators-OZ                        44.75        
  3 LeClere, Jeren            11 Rays-OZ                          56.17        
 
Boys 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:00.59  AAAA
        1:03.49  AAA
        1:06.29  AA
        1:09.19  A
        1:14.99  BB
        1:20.79  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beussink, Drew T          12 Gators-OZ                      1:27.56        
  2 Dickson, Hyrum K          11 Gators-OZ                      1:54.10        
  3 LeClere, Jeren            11 Rays-OZ                        2:12.34        
 
Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          31.99  AAAA
          33.69  AAA
          35.29  AA
          36.99  A
          40.29  BB
          43.69  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beussink, Drew T          12 Gators-OZ                        46.44        
  2 Condie, Jonathan          11 Gators-OZ                        52.47        
  3 Dickson, Hyrum K          11 Gators-OZ                      1:04.69        
  4 LeClere, Jeren            11 Rays-OZ                        1:09.37        
  5 Groves, Reiss D           12 Gators-OZ                      1:09.41        
 
Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          35.49  AAAA
          37.39  AAA
          39.29  AA
          41.19  A
          45.09  BB
          48.89  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Beussink, Drew T          12 Gators-OZ                        49.72        
  2 Condie, Jonathan          11 Gators-OZ                      1:01.16        
  3 Groves, Reiss D           12 Gators-OZ                      1:04.66        
  4 Dickson, Hyrum K          11 Gators-OZ                      1:06.09        
 -- LeClere, Jeren            11 Rays-OZ                             DQ        
 
Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          30.39  AAAA
          32.09  AAA
          33.79  AA
          35.49  A
          38.89  BB
          42.29  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruns, Tyler W            12 Gators-OZ                        52.71        
 -- LeClere, Jeren            11 Rays-OZ                             DQ        
 
Boys 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:08.89  AAAA
        1:12.29  AAA
        1:15.69  AA
        1:18.99  A
        1:25.69  BB
        1:32.39  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruns, Tyler W            12 Gators-OZ                      1:50.72        
  2 Groves, Reiss D           12 Gators-OZ                      2:30.44        
 
Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gator Swim Team-OZ  'A'                                     3:12.91        
     1) Condie, Jonathan 11             2) Dickson, Hyrum K 11            
     3) Bruns, Tyler W 12               4) Beussink, Drew T 12            
 
Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gator Swim Team-OZ  'A'                                     3:18.63        
     1) Groves, Reiss D 12              2) Beussink, Drew T 12            
     3) Condie, Jonathan 11             4) Bruns, Tyler W 12              
 
Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          25.49  AAAA
          26.69  AAA
          27.89  AA
          29.09  A
          31.49  BB
          33.89  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Luke A            14 CST-OZ                           31.94 B      
  2 O'Connor, Austin W        14 CST-OZ                           34.20        
  3 Pepple, Cody F            13 Gators-OZ                        34.69        
 
Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          55.49  AAAA
          58.19  AAA
        1:00.79  AA
        1:03.49  A
        1:08.79  BB
        1:13.99  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Luke A            14 CST-OZ                         1:13.75 B      
  2 Pepple, Cody F            13 Gators-OZ                      1:18.22        
  3 O'Connor, Austin W        14 CST-OZ                         1:23.84        
  4 Grimes, Brandon S         14 CST-OZ                         1:27.00        
 
Boys 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:02.09  AAAA
        1:04.99  AAA
        1:07.99  AA
        1:10.99  A
        1:16.89  BB
        1:22.79  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grimes, Brandon S         14 CST-OZ                         1:35.40        
  2 Pepple, Cody F            13 Gators-OZ                      1:37.00        
 
Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:09.69  AAAA
        1:12.99  AAA
        1:16.29  AA
        1:19.59  A
        1:26.29  BB
        1:32.89  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Luke A            14 CST-OZ                         1:39.84        
  2 Pepple, Cody F            13 Gators-OZ                      1:49.15        
 
Boys 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.79  AAAA
        1:03.69  AAA
        1:06.59  AA
        1:09.49  A
        1:15.29  BB
        1:20.99  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Austin W        14 CST-OZ                         1:59.97        
 
Boys 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
        2:15.59  AAAA
        2:22.09  AAA
        2:28.49  AA
        2:34.99  A
        2:47.89  BB
        3:00.79  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pepple, Cody F            13 Gators-OZ                      3:16.38        
  2 Grimes, Brandon S         14 CST-OZ                         3:53.38        
 
Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
 -- Charleston Blueracers-OZ  'A'                                    DQ        
     1) Grimes, Brandon S 14            2) Harris, Luke A 14              
     3) Matthews, Joe B 14              4)                                
 
Men 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglas, Kevin            15 Rays-OZ                          27.80        
  2 Janisse, Daniel F         18 Gators-OZ                        52.19        
 
Men 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglas, Kevin            15 Rays-OZ                        1:00.19        
  2 Janisse, Daniel F         18 Gators-OZ                      1:52.66        
 
Men 15-18 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglas, Kevin            15 Rays-OZ                        1:05.03        
 
Men 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Janisse, Daniel F         18 Gators-OZ                      2:35.00        
 
Men 15-18 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Douglas, Kevin            15 Rays-OZ                        1:08.44