Licensed to Perryville Piranhas    HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/16/2012 10:48 PM
                       Sikeston June 16 2012 - 6/16/2012                       
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dickson, Emilie            6 Gators-OZ                        31.39        
  2 Seabaugh, Adyson J         5 Gators-OZ                        45.35        
  3 Garagnani, Addy N          6 Gators-OZ                        48.78        
  4 Worley, Emma K             6 Poplar Bluff-OZ                2:13.15        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Zoe N             6 Gators-OZ                        24.16        
  2 Dickson, Emilie            6 Gators-OZ                        35.67        
  3 Seabaugh, Adyson J         5 Gators-OZ                        42.45        
  4 Garagnani, Addy N          6 Gators-OZ                      1:05.72        
  5 Worley, Emma K             6 Poplar Bluff-OZ                2:12.43        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Zoe N             6 Gators-OZ                        30.27        
  2 Dickson, Emilie            6 Gators-OZ                        57.90        
  3 Seabaugh, Adyson J         5 Gators-OZ                      1:15.68        
  4 Garagnani, Addy N          6 Gators-OZ                      1:16.88        
  5 Worley, Emma K             6 Poplar Bluff-OZ                2:05.94        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Zoe N             6 Gators-OZ                        25.75        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Tessa              8 Sharks-OZ                        21.64        
  2 Blunt, Lydia               8 Sharks-OZ                        23.97        
  3 Frazier, Evie L            8 Gators-OZ                        24.13        
  4 Garagnani, Livi G          8 Gators-OZ                        25.37        
  5 Hart, Rileigh M            8 Poplar Bluff-OZ                  25.56        
  6 Williams, Mia              8 Poplar Bluff-OZ                  26.59        
  7 Williams, Tehya            8 Sharks-OZ                        27.17        
  8 Phelps, Sha're             7 Poplar Bluff-OZ                  29.62        
  9 Williams, Brynn            7 Sharks-OZ                        30.66        
 10 Murphy, Abby               7 Poplar Bluff-OZ                  34.18        
 11 Blunt, Tabitha             8 Sharks-OZ                        34.84        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Summers, Emma K            8 Gators-OZ                        41.18        
  2 Garagnani, Livi G          8 Gators-OZ                        59.51        
  3 Maxton, Megan J            7 Gators-OZ                      1:01.46        
  4 Wilke, Olivia              8 Gators-OZ                      1:02.16        
  5 Hart, Rileigh M            8 Poplar Bluff-OZ                1:04.73        
  6 Williams, Mia              8 Poplar Bluff-OZ                1:07.43        
  7 Murphy, Abby               7 Poplar Bluff-OZ                1:16.31        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Seabaugh, Sydney K         8 Gators-OZ                        23.89        
  2 Summers, Emma K            8 Gators-OZ                        24.27        
  3 Wilke, Olivia              8 Gators-OZ                        26.54        
  4 Hart, Rileigh M            8 Poplar Bluff-OZ                  26.87        
  5 Williams, Mia              8 Poplar Bluff-OZ                  32.12        
  6 Phelps, Sha're             7 Poplar Bluff-OZ                  34.46        
  7 Garagnani, Livi G          8 Gators-OZ                        34.59        
  8 Maxton, Megan J            7 Gators-OZ                        35.32        
  9 Murphy, Abby               7 Poplar Bluff-OZ                  36.49        
 10 Williams, Brynn            7 Sharks-OZ                        38.63        
 11 Blunt, Tabitha             8 Sharks-OZ                        43.72        
 -- Frazier, Evie L            8 Gators-OZ                           DQ        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frazier, Evie L            8 Gators-OZ                        29.21        
  2 Phelps, Sha're             7 Poplar Bluff-OZ                  37.32        
  3 Blunt, Lydia               8 Sharks-OZ                        43.35        
 -- Williams, Brynn            7 Sharks-OZ                           DQ        
 -- Blunt, Tabitha             8 Sharks-OZ                           DQ        
 -- Williams, Tehya            8 Sharks-OZ                           DQ        
 -- Wilke, Olivia              8 Gators-OZ                           DQ        
 -- Murphy, Abby               7 Poplar Bluff-OZ                     DQ        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Summers, Emma K            8 Gators-OZ                        26.87        
  2 Wilson, Tessa              8 Sharks-OZ                        28.09        
  3 Williams, Tehya            8 Sharks-OZ                        34.69        
 -- Blunt, Lydia               8 Sharks-OZ                           DQ        
 -- Seabaugh, Sydney K         8 Gators-OZ                           DQ        
 -- Maxton, Megan J            7 Gators-OZ                           DQ        
 -- Williams, Mia              8 Poplar Bluff-OZ                     DQ        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Seabaugh, Sydney K         8 Gators-OZ                      1:59.80        
 -- Wilson, Tessa              8 Sharks-OZ                           DQ        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gator Swim Team-OZ  'A'                                     1:20.35        
     1) Johnson, Zoe N 6                2) Garagnani, Livi G 8            
     3) Seabaugh, Sydney K 8            4) Summers, Emma K 8              
  2 Gator Swim Team-OZ  'B'                                     1:56.37        
     1) Dickson, Emilie 6               2) Frazier, Evie L 8              
     3) Wilke, Olivia 8                 4) Maxton, Megan J 7              
  3 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                              3:36.28        
     1) Hart, Rileigh M 8               2) Jones, Mollie 8                
     3) Williams, Mia 8                 4) Worley, Emma K 6               
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gator Swim Team-OZ  'A'                                     1:45.64        
     1) Seabaugh, Sydney K 8            2) Summers, Emma K 8              
     3) Johnson, Zoe N 6                4) Garagnani, Livi G 8            
 -- Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'A'                               DQ        
     1) Blunt, Tabitha 8                2) Blunt, Lydia 8                 
     3) Williams, Tehya 8               4) Williams, Brynn 7              
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rubi, Alessandra K        10 Poplar Bluff-OZ                  34.40        
  2 Brazel, Cami              10 Gators-OZ                        36.84        
  3 McDaniel, Trinity          9 Poplar Bluff-OZ                  37.63        
  4 Dodson, Hannah E          10 Gators-OZ                        39.34        
  5 Bradley, Paige            10 Poplar Bluff-OZ                  39.99        
  6 Livingston, Peyton M       9 Gators-OZ                        42.03        
  7 Hulshof, Maddie           10 Sharks-OZ                        43.56        
  8 Brown, Jasmine E           9 Gators-OZ                        44.32        
  9 Rudrappa, Poulomi          9 Gators-OZ                        44.75        
 10 Meystedt, Mallory         10 Gators-OZ                        46.10        
 11 Edwards, Rebecca          10 Poplar Bluff-OZ                  47.53        
 12 Galang, Giselle           10 Sharks-OZ                        48.25        
 13 Davis, Jaidyn             10 Sharks-OZ                        48.87        
 14 Kovalenko, Karyna          9 Gators-OZ                        50.78        
 15 Ray, Ryleigh E             9 Charleston-OZ                    51.78        
 16 Buenaga, McKinzie L        9 Poplar Bluff-OZ                  54.09        
 17 Northington, Kassie        9 Gators-OZ                        58.17        
 18 Richardson, Alexis         9 Poplar Bluff-OZ                1:02.50        
 19 Brazel, Haley             10 Gators-OZ                      1:09.03        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rubi, Alessandra K        10 Poplar Bluff-OZ                1:14.62        
  2 Bell, Kailey N            10 Gators-OZ                      1:21.78        
  3 Brazel, Cami              10 Gators-OZ                      1:22.56        
  4 Maxton, Jordan M          10 Gators-OZ                      1:22.70        
  5 Snodgrass, Audrey L        9 Gators-OZ                      1:22.87        
  6 Dodson, Hannah E          10 Gators-OZ                      1:31.18        
  7 Bradley, Paige            10 Poplar Bluff-OZ                1:35.16        
  8 Brown, Jasmine E           9 Gators-OZ                      1:45.93        
  9 McCadams, Sophie J         9 Gators-OZ                      1:47.07        
 10 Edwards, Rebecca          10 Poplar Bluff-OZ                1:51.09        
 11 Buenaga, McKinzie L        9 Poplar Bluff-OZ                2:02.40        
 12 Richardson, Alexis         9 Poplar Bluff-OZ                2:28.53        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Snodgrass, Audrey L        9 Gators-OZ                        44.38        
  2 Maxton, Jordan M          10 Gators-OZ                        44.47        
  3 Bradley, Paige            10 Poplar Bluff-OZ                  49.50        
  4 Rudrappa, Poulomi          9 Gators-OZ                        54.71        
  5 Galang, Giselle           10 Sharks-OZ                        56.00        
  6 Davis, Jaidyn             10 Sharks-OZ                        58.38        
  7 Kovalenko, Karyna          9 Gators-OZ                      1:00.15        
  8 McCadams, Ellie K          9 Gators-OZ                      1:01.72        
  9 Richardson, Alexis         9 Poplar Bluff-OZ                1:09.19        
 10 Brazel, Haley             10 Gators-OZ                      1:10.28        
 -- Elder, Paige A             9 Gators-OZ                           DQ        
 -- McCadams, Sophie J         9 Gators-OZ                           DQ        
 -- Buenaga, McKinzie L        9 Poplar Bluff-OZ                     DQ        
 -- Ray, Ryleigh E             9 Charleston-OZ                       DQ        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rubi, Alessandra K        10 Poplar Bluff-OZ                  42.49        
  2 Snodgrass, Audrey L        9 Gators-OZ                        49.49        
  3 Bell, Kailey N            10 Gators-OZ                        53.03        
  4 Elder, Paige A             9 Gators-OZ                        53.28        
  5 McCadams, Sophie J         9 Gators-OZ                        55.59        
  6 Davis, Jaidyn             10 Sharks-OZ                        57.43        
  7 Livingston, Peyton M       9 Gators-OZ                        58.63        
  8 Rudrappa, Poulomi          9 Gators-OZ                        58.69        
  9 Buenaga, McKinzie L        9 Poplar Bluff-OZ                1:07.22        
 10 Edwards, Rebecca          10 Poplar Bluff-OZ                1:10.89        
 11 Brazel, Haley             10 Gators-OZ                      1:11.66        
 12 Richardson, Alexis         9 Poplar Bluff-OZ                1:23.15        
 13 McCadams, Ellie K          9 Gators-OZ                      2:15.28        
 -- Kovalenko, Karyna          9 Gators-OZ                           DQ        
 -- McDaniel, Trinity          9 Poplar Bluff-OZ                     DQ        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brazel, Cami              10 Gators-OZ                        46.18        
  2 Maxton, Jordan M          10 Gators-OZ                        47.06        
  3 Bradley, Paige            10 Poplar Bluff-OZ                  47.69        
  4 Bell, Kailey N            10 Gators-OZ                        48.31        
  5 Hulshof, Maddie           10 Sharks-OZ                        49.91        
  6 Meystedt, Mallory         10 Gators-OZ                        51.96        
  7 Dodson, Hannah E          10 Gators-OZ                        52.25        
  8 Livingston, Peyton M       9 Gators-OZ                        58.65        
  9 Brown, Jasmine E           9 Gators-OZ                      1:02.26        
 10 Buenaga, McKinzie L        9 Poplar Bluff-OZ                1:10.08        
 11 Edwards, Rebecca          10 Poplar Bluff-OZ                1:12.62        
 -- Galang, Giselle           10 Sharks-OZ                           DQ        
 -- Northington, Kassie        9 Gators-OZ                           DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rubi, Alessandra K        10 Poplar Bluff-OZ                1:25.23        
  2 Elder, Paige A             9 Gators-OZ                      1:46.77        
  3 Hulshof, Maddie           10 Sharks-OZ                      1:54.34        
  4 Meystedt, Mallory         10 Gators-OZ                      2:02.16        
  5 Ray, Ryleigh E             9 Charleston-OZ                  2:23.12        
 -- Northington, Kassie        9 Gators-OZ                           DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gator Swim Team-OZ  'A'                                     1:12.03        
     1) Brazel, Cami 10                 2) Livingston, Peyton M 9         
     3) Snodgrass, Audrey L 9           4) Maxton, Jordan M 10            
  2 Gator Swim Team-OZ  'B'                                     1:14.97        
     1) Bell, Kailey N 10               2) Brown, Jasmine E 9             
     3) Dodson, Hannah E 10             4) Elder, Paige A 9               
  3 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                              1:16.86        
     1) Bradley, Paige 10               2) McDaniel, Trinity 9            
     3) Edwards, Rebecca 10             4) Rubi, Alessandra K 10          
  4 Gator Swim Team-OZ  'C'                                     1:29.65        
     1) Northington, Kassie 9           2) Rudrappa, Poulomi 9            
     3) Meystedt, Mallory 10            4) Kovalenko, Karyna 9            
 
Girls 9-10 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gator Swim Team-OZ  'C'                                     1:29.53        
     1) Kovalenko, Karyna 9             2) Elder, Paige A 9               
     3) Meystedt, Mallory 10            4) Maxton, Jordan M 10            
  2 Gator Swim Team-OZ  'B'                                     1:31.75        
     1) Livingston, Peyton M 9          2) McCadams, Sophie J 9           
     3) Dodson, Hannah E 10             4) Brown, Jasmine E 9             
  3 Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'A'                          1:32.67        
     1) Galang, Giselle 10              2) Davis, Jaidyn 10               
     3) Hulshof, Maddie 10              4) Wilson, Tessa 8                
 -- Gator Swim Team-OZ  'A'                                          DQ        
     1) Snodgrass, Audrey L 9           2) Rudrappa, Poulomi 9            
     3) Brazel, Cami 10                 4) Bell, Kailey N 10              
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.99  AAAA
          27.09  AAA
          28.29  AA
          29.49  A
          31.89  BB
          34.29  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Soeter, Lily A            11 Poplar Bluff-OZ                  28.97 A      
  2 Montgomery, Annie         12 Gators-OZ                        31.69 BB     
  3 Summers, Hannah C         12 Gators-OZ                        32.75 B      
  4 Payne, Hanna              12 Sharks-OZ                        33.44 B      
  5 Phegley, Molly C          11 Gators-OZ                        33.81 B      
  6 Mayfield, Bailey M        12 Gators-OZ                        34.28 B      
  7 Pepple, Kari N            11 Gators-OZ                        35.72        
  8 Austin, Catie J           12 Charleston-OZ                    37.34        
  9 Blunt, Abigail            12 Sharks-OZ                        42.97        
 10 Conaway, Claire E         11 Charleston-OZ                    43.09        
 11 Elliott, Rhianna          11 Poplar Bluff-OZ                  43.72        
 12 Barber, Gracie            11 Sharks-OZ                        49.07        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          55.19  AAAA
          57.79  AAA
        1:00.49  AA
        1:03.09  A
        1:08.29  BB
        1:13.59  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Soeter, Lily A            11 Poplar Bluff-OZ                1:04.20 BB     
  2 Mabry, Amanda M           12 Gators-OZ                      1:09.18 B      
  3 Payne, Hanna              12 Sharks-OZ                      1:17.31        
  4 Scott, Maddie A           11 Gators-OZ                      1:30.59        
  5 Blunt, Abigail            12 Sharks-OZ                      1:46.13        
  6 Elliott, Rhianna          11 Poplar Bluff-OZ                1:53.53        
  7 Barber, Gracie            11 Sharks-OZ                      1:57.68        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          29.69  AAAA
          31.09  AAA
          32.49  AA
          33.89  A
          36.79  BB
          39.59  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Soeter, Lily A            11 Poplar Bluff-OZ                  34.01 BB     
  2 Mabry, Amanda M           12 Gators-OZ                        37.33 B      
  3 Watkins, Connor Beth E    11 Charleston-OZ                    43.40        
  4 Pepple, Kari N            11 Gators-OZ                        43.77        
  5 Scott, Maddie A           11 Gators-OZ                        47.33        
  6 Elliott, Rhianna          11 Poplar Bluff-OZ                  50.99        
 -- Barber, Gracie            11 Sharks-OZ                           DQ        
 -- Austin, Catie J           12 Charleston-OZ                       DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          33.09  AAAA
          34.59  AAA
          36.19  AA
          37.79  A
          40.89  BB
          44.09  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Montgomery, Annie         12 Gators-OZ                        41.54 B      
  2 Summers, Hannah C         12 Gators-OZ                        41.97 B      
  3 Payne, Hanna              12 Sharks-OZ                        42.66 B      
  4 Phegley, Molly C          11 Gators-OZ                        42.87 B      
  5 Mayfield, Bailey M        12 Gators-OZ                        48.07        
  6 Watkins, Connor Beth E    11 Charleston-OZ                    48.93        
  7 Pepple, Kari N            11 Gators-OZ                        49.97        
  8 Austin, Catie J           12 Charleston-OZ                    51.26        
  9 Conaway, Claire E         11 Charleston-OZ                    55.23        
 10 Blunt, Abigail            12 Sharks-OZ                      1:09.00        
 -- Barber, Gracie            11 Sharks-OZ                           DQ        
 -- Elliott, Rhianna          11 Poplar Bluff-OZ                     DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          28.39  AAAA
          29.69  AAA
          31.09  AA
          32.39  A
          35.09  BB
          37.79  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mabry, Amanda M           12 Gators-OZ                        37.66 B      
  2 Phegley, Molly C          11 Gators-OZ                        39.72        
  3 Scott, Maddie A           11 Gators-OZ                        50.87        
 -- Blunt, Abigail            12 Sharks-OZ                           DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:04.69  AAAA
        1:07.79  AAA
        1:10.89  AA
        1:13.99  A
        1:20.09  BB
        1:26.29  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Soeter, Lily A            11 Poplar Bluff-OZ                1:13.59 A      
  2 Montgomery, Annie         12 Gators-OZ                      1:22.86 B      
  3 Summers, Hannah C         12 Gators-OZ                      1:25.76 B      
  4 Mayfield, Bailey M        12 Gators-OZ                      1:30.16        
  5 Watkins, Connor Beth E    11 Charleston-OZ                  1:45.88        
  6 Conaway, Claire E         11 Charleston-OZ                  1:55.16        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gator Swim Team-OZ  'A'                                     2:14.05        
     1) Montgomery, Annie 12            2) Summers, Hannah C 12           
     3) Phegley, Molly C 11             4) Mabry, Amanda M 12             
  2 Charleston Blueracers-OZ  'A'                               3:03.57        
     1) Ray, Ryleigh E 9                2) Watkins, Connor Beth E 11      
     3) Conaway, Claire E 11            4) Austin, Catie J 12             
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gator Swim Team-OZ  'A'                                     2:31.21        
     1) Phegley, Molly C 11             2) Montgomery, Annie 12           
     3) Summers, Hannah C 12            4) Mabry, Amanda M 12             
  2 Gator Swim Team-OZ  'B'                                     3:15.46        
     1) Mayfield, Bailey M 12           2) Scott, Maddie A 11             
     3) Pepple, Kari N 11               4) Northington, Kassie 9          
  3 Charleston Blueracers-OZ  'A'                               3:22.14        
     1) Conaway, Claire E 11            2) Watkins, Connor Beth E 11      
     3) Austin, Catie J 12              4) Ray, Ryleigh E 9               
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.09  AAAA
          26.29  AAA
          27.49  AA
          28.69  A
          30.99  BB
          33.39  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wojdylo, Helen K          14 Gators-OZ                        27.29 AA     
  2 Rubi, Angelica F          14 Poplar Bluff-OZ                  29.87 BB     
  3 Burton, Kaitlin B         14 Sharks-OZ                        30.13 BB     
  4 Rau, Sierra M             14 Gators-OZ                        30.54 BB     
  5 Vaughn, Alexis M          13 Poplar Bluff-OZ                  30.97 BB     
  6 Dragon, Haylee            14 Poplar Bluff-OZ                  31.04 B      
  7 Turnbow, Alexa            14 Sharks-OZ                        34.25        
  8 Metz, Alyson              13 Poplar Bluff-OZ                  47.42        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          54.39  AAAA
          56.99  AAA
          59.59  AA
        1:02.19  A
        1:07.39  BB
        1:12.49  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rubi, Angelica F          14 Poplar Bluff-OZ                1:05.79 BB     
  2 Vaughn, Alexis M          13 Poplar Bluff-OZ                1:06.22 BB     
  3 Dragon, Haylee            14 Poplar Bluff-OZ                1:08.87 B      
  4 Rau, Sierra M             14 Gators-OZ                      1:10.37 B      
  5 Klueppel, Anna Kate       13 Sharks-OZ                      1:21.38        
  6 Metz, Alyson              13 Poplar Bluff-OZ                1:49.13        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          59.89  AAAA
        1:02.79  AAA
        1:05.59  AA
        1:08.49  A
        1:14.19  BB
        1:19.89  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wojdylo, Helen K          14 Gators-OZ                      1:09.19 BB     
  2 Vaughn, Alexis M          13 Poplar Bluff-OZ                1:18.67 B      
  3 Klueppel, Anna Kate       13 Sharks-OZ                      1:39.81        
  4 Metz, Alyson              13 Poplar Bluff-OZ                1:58.22        
 -- Rau, Sierra M             14 Gators-OZ                           DQ        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:07.89  AAAA
        1:11.19  AAA
        1:14.39  AA
        1:17.59  A
        1:24.09  BB
        1:30.59  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wojdylo, Helen K          14 Gators-OZ                      1:13.49 AA     
  2 Rubi, Angelica F          14 Poplar Bluff-OZ                1:29.84 B      
  3 Dragon, Haylee            14 Poplar Bluff-OZ                1:32.38        
  4 Rau, Sierra M             14 Gators-OZ                      1:44.06        
  5 Klueppel, Anna Kate       13 Sharks-OZ                      1:47.47        
 -- Metz, Alyson              13 Poplar Bluff-OZ                     DQ        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          59.39  AAAA
        1:02.19  AAA
        1:04.99  AA
        1:07.79  A
        1:13.49  BB
        1:19.09  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wojdylo, Helen K          14 Gators-OZ                      1:07.68 A      
  2 Vaughn, Alexis M          13 Poplar Bluff-OZ                1:18.97 B      
  3 Burton, Kaitlin B         14 Sharks-OZ                      1:19.38        
  4 Turnbow, Alexa            14 Sharks-OZ                      1:32.45        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:11.69  AAAA
        2:17.89  AAA
        2:24.19  AA
        2:30.49  A
        2:42.99  BB
        2:55.49  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wojdylo, Helen K          14 Gators-OZ                      2:24.35 A      
  2 Rubi, Angelica F          14 Poplar Bluff-OZ                2:46.71 B      
  3 Burton, Kaitlin B         14 Sharks-OZ                      2:51.31 B      
  4 Rau, Sierra M             14 Gators-OZ                      3:09.44        
  5 Turnbow, Alexa            14 Sharks-OZ                      3:25.92        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                              2:12.97        
     1) Rubi, Angelica F 14             2) Metz, Alyson 13                
     3) Vaughn, Alexis M 13             4) Soeter, Lily A 11              
  2 Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'A'                          2:20.37        
     1) Turnbow, Alexa 14               2) Klueppel, Anna Kate 13         
     3) Payne, Hanna 12                 4) Burton, Kaitlin B 14           
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'A'                          2:29.09        
     1) Klueppel, Anna Kate 13          2) Turnbow, Alexa 14              
     3) Burton, Kaitlin B 14            4) Payne, Hanna 12                
 
Women 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dragon, Julia             16 Poplar Bluff-OZ                  28.50        
  2 Keele, Campbell           17 Poplar Bluff-OZ                  29.40        
  3 Schmidt, Lizzie           18 Gators-OZ                        30.15        
  4 Crites, Sarah             17 Poplar Bluff-OZ                  30.30        
  5 Dickson, Mallory L        16 Gators-OZ                        30.76        
  6 Earley, Becky L           15 Gators-OZ                        30.81        
  7 Huffman, Madison D        15 Charleston-OZ                    35.22        
  8 Nelson, Lindsey M         17 Charleston-OZ                    35.56        
  9 Ming, Ming                15 Gators-OZ                        39.70        
 10 Kesselring, Savannah E    16 Charleston-OZ                    42.10        
 
Women 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maguire, Morgan D         16 Gators-OZ                      1:00.89        
  2 Dragon, Julia             16 Poplar Bluff-OZ                1:02.73        
  3 Schmidt, Lizzie           18 Gators-OZ                      1:04.50        
  4 Keele, Campbell           17 Poplar Bluff-OZ                1:07.65        
  5 Crites, Sarah             17 Poplar Bluff-OZ                1:09.43        
  6 Dickson, Mallory L        16 Gators-OZ                      1:10.38        
  7 Nelson, Lindsey M         17 Charleston-OZ                  1:18.68        
  8 Huffman, Madison D        15 Charleston-OZ                  1:20.24        
  9 Kesselring, Savannah E    16 Charleston-OZ                  1:33.37        
 10 Ming, Ming                15 Gators-OZ                      1:36.49        
 
Women 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maguire, Morgan D         16 Gators-OZ                      1:14.30        
  2 Crites, Sarah             17 Poplar Bluff-OZ                1:20.04        
  3 Dickson, Mallory L        16 Gators-OZ                      1:23.88        
  4 Earley, Becky L           15 Gators-OZ                      1:26.94        
  5 Huffman, Madison D        15 Charleston-OZ                  1:32.06        
  6 Ming, Ming                15 Gators-OZ                      1:53.21        
 
Women 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maguire, Morgan D         16 Gators-OZ                      1:20.42        
  2 Dragon, Julia             16 Poplar Bluff-OZ                1:20.43        
  3 Schmidt, Lizzie           18 Gators-OZ                      1:22.50        
  4 Earley, Becky L           15 Gators-OZ                      1:29.53        
  5 Dickson, Mallory L        16 Gators-OZ                      1:35.11        
  6 Nelson, Lindsey M         17 Charleston-OZ                  1:48.12        
  7 Kesselring, Savannah E    16 Charleston-OZ                  2:18.66        
 
Women 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keele, Campbell           17 Poplar Bluff-OZ                1:20.06        
  2 Earley, Becky L           15 Gators-OZ                      1:27.53        
  3 Nelson, Lindsey M         17 Charleston-OZ                  1:34.73        
  4 Ming, Ming                15 Gators-OZ                      2:00.04        
 
Women 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kesselring, Savannah E    16 Charleston-OZ                  4:14.84        
 
Women 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                              2:00.55        
     1) Crites, Sarah 17                2) Dragon, Haylee 14              
     3) Keele, Campbell 17              4) Dragon, Julia 16               
 -- Charleston Blueracers-OZ  'A'                              X2:13.10        
 
Women 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                              2:19.37        
     1) Crites, Sarah 17                2) Dragon, Julia 16               
     3) Keele, Campbell 17              4) Dragon, Haylee 14              
  2 Gator Swim Team-OZ  'A'                                     2:22.07        
     1) Maguire, Morgan D 16            2) Schmidt, Lizzie 18             
     3) Earley, Becky L 15              4) Dickson, Mallory L 16          
 
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brazel, Zach P             6 Gators-OZ                        27.06        
  2 Todd, Carson               6 Poplar Bluff-OZ                  32.81        
  3 Snodgrass, William         5 Gators-OZ                        33.60        
  4 Livingston, Jonathan       6 Gators-OZ                        34.59        
  5 Williams, Andrew           5 Sharks-OZ                        36.44        
  6 Rubi, Andrew               6 Poplar Bluff-OZ                  44.78        
  7 Garagnani, Ashton P        6 Gators-OZ                        53.38        
  8 Cozen, Jack                5 Sharks-OZ                        53.53        
  9 Wheeler, Joshua            5 Poplar Bluff-OZ                1:09.43        
 10 Hulshof, Parker            4 Sharks-OZ                      1:19.69        
 11 Zawondniak, Rodger         5 Sharks-OZ                      1:28.60        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brazel, Zach P             6 Gators-OZ                        34.58        
  2 Livingston, Jonathan       6 Gators-OZ                        42.39        
  3 Todd, Carson               6 Poplar Bluff-OZ                  42.75        
  4 Snodgrass, William         5 Gators-OZ                        42.80        
  5 Wheeler, Joshua            5 Poplar Bluff-OZ                  54.75        
  6 Garagnani, Ashton P        6 Gators-OZ                        59.82        
  7 Hulshof, Parker            4 Sharks-OZ                      1:05.06        
  8 Rubi, Andrew               6 Poplar Bluff-OZ                1:06.09        
  9 Cozen, Jack                5 Sharks-OZ                      1:32.58        
 10 Zawondniak, Rodger         5 Sharks-OZ                      1:46.16        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Andrew           5 Sharks-OZ                        47.69        
  2 Todd, Carson               6 Poplar Bluff-OZ                  49.33        
  3 Rubi, Andrew               6 Poplar Bluff-OZ                1:00.03        
  4 Livingston, Jonathan       6 Gators-OZ                      1:00.06        
  5 Garagnani, Ashton P        6 Gators-OZ                      1:01.10        
  6 Wheeler, Joshua            5 Poplar Bluff-OZ                1:07.12        
  7 Cozen, Jack                5 Sharks-OZ                      1:44.59        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Williams, Andrew           5 Sharks-OZ                        42.85        
  2 Rubi, Andrew               6 Poplar Bluff-OZ                  49.00        
  3 Todd, Carson               6 Poplar Bluff-OZ                  50.90        
  4 Wheeler, Joshua            5 Poplar Bluff-OZ                1:40.75        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lape, Jay                  8 Sharks-OZ                        22.60        
  2 Vaughn, Gavin M            8 Poplar Bluff-OZ                  22.69        
  3 Dodson, William J          7 Gators-OZ                        23.00        
  4 Vines, Atticus N           7 Gators-OZ                        23.31        
  5 Self, Marshall A           8 Charleston-OZ                    26.65        
  6 Hulshof, Brock             8 Sharks-OZ                        27.28        
  7 Klueppel, Vincent          8 Sharks-OZ                        27.55        
  8 Burton, Timmy              7 Sharks-OZ                        27.71        
  9 Goodin, Dearmont V         8 Charleston-OZ                    28.14        
 10 Groves, Owen D             7 Gators-OZ                        28.81        
 11 Hodges, Patrick            8 Sharks-OZ                        29.22        
 12 Todd, Christian            8 Poplar Bluff-OZ                  34.17        
 13 McFann, Rusty              8 Poplar Bluff-OZ                  34.53        
 14 Duenne, Ely W              8 Charleston-OZ                    35.05        
 15 Elliott, Liam              7 Poplar Bluff-OZ                  41.22        
 16 Wheeler, Brandon           7 Poplar Bluff-OZ                  44.36        
 17 Walton, Brier              7 Poplar Bluff-OZ                  46.53        
 18 Brazel, Conner             8 Gators-OZ                        53.84        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Self, Marshall A           8 Charleston-OZ                  1:01.99        
  2 Brazel, Zach P             6 Gators-OZ                      1:02.94        
  3 Goodin, Dearmont V         8 Charleston-OZ                  1:11.25        
  4 Hodges, Patrick            8 Sharks-OZ                      1:12.06        
  5 Todd, Christian            8 Poplar Bluff-OZ                1:15.93        
  6 Snodgrass, William         5 Gators-OZ                      1:19.84        
  7 Duenne, Ely W              8 Charleston-OZ                  1:26.93        
  8 McFann, Rusty              8 Poplar Bluff-OZ                1:39.69        
  9 Wheeler, Brandon           7 Poplar Bluff-OZ                1:46.40        
 10 Walton, Brier              7 Poplar Bluff-OZ                1:49.22        
 11 Elliott, Liam              7 Poplar Bluff-OZ                1:53.40        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vaughn, Gavin M            8 Poplar Bluff-OZ                  26.72        
  2 Dodson, William J          7 Gators-OZ                        28.90        
  3 Lape, Jay                  8 Sharks-OZ                        30.59        
  4 Self, Marshall A           8 Charleston-OZ                    32.13        
  5 Klueppel, Vincent          8 Sharks-OZ                        33.10        
  6 Groves, Ethan J            7 Gators-OZ                        35.03        
  7 Hodges, Patrick            8 Sharks-OZ                        37.36        
  8 Burton, Timmy              7 Sharks-OZ                        40.87        
  9 Wheeler, Brandon           7 Poplar Bluff-OZ                  42.47        
 10 Elliott, Liam              7 Poplar Bluff-OZ                  43.75        
 11 McFann, Rusty              8 Poplar Bluff-OZ                  44.38        
 12 Groves, Owen D             7 Gators-OZ                        45.22        
 13 Brazel, Conner             8 Gators-OZ                      1:10.45        
 -- Walton, Brier              7 Poplar Bluff-OZ                     DQ        
 -- Vines, Atticus N           7 Gators-OZ                           DQ        
 -- Goodin, Dearmont V         8 Charleston-OZ                       DQ        
 -- Duenne, Ely W              8 Charleston-OZ                       DQ        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Klueppel, Vincent          8 Sharks-OZ                        30.57        
  2 Vines, Atticus N           7 Gators-OZ                        37.00        
  3 Todd, Christian            8 Poplar Bluff-OZ                  37.59        
  4 Elliott, Liam              7 Poplar Bluff-OZ                  47.63        
  5 McFann, Rusty              8 Poplar Bluff-OZ                  52.19        
 -- Burton, Timmy              7 Sharks-OZ                           DQ        
 -- Brazel, Conner             8 Gators-OZ                           DQ        
 -- Groves, Ethan J            7 Gators-OZ                           DQ        
 -- Groves, Owen D             7 Gators-OZ                           DQ        
 -- Wheeler, Brandon           7 Poplar Bluff-OZ                     DQ        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vaughn, Gavin M            8 Poplar Bluff-OZ                  26.49        
  2 Hulshof, Brock             8 Sharks-OZ                        30.73        
  3 Lape, Jay                  8 Sharks-OZ                        31.62        
  4 Groves, Ethan J            7 Gators-OZ                        39.57        
 -- Duenne, Ely W              8 Charleston-OZ                       DQ        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Vaughn, Gavin M            8 Poplar Bluff-OZ                2:00.47        
  2 Dodson, William J          7 Gators-OZ                      2:12.73        
 -- Hulshof, Brock             8 Sharks-OZ                           DQ        
 -- Todd, Christian            8 Poplar Bluff-OZ                     DQ        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'A'                          2:03.97        
     1) Lape, Jay 8                     2) Hodges, Patrick 8              
     3) Hulshof, Brock 8                4) Klueppel, Vincent 8            
  2 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                              2:19.09        
     1)                                 2) Todd, Carson 6                 
     3) Todd, Christian 8               4) Vaughn, Gavin M 8              
 -- Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'B'                               DQ        
     1) Cozen, Jack 5                   2) Zawondniak, Rodger 5           
     3) Hulshof, Parker 4               4) Williams, Andrew 5             
 
Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'A'                          2:05.05        
     1) Lape, Jay 8                     2) Klueppel, Vincent 8            
     3) Hulshof, Brock 8                4) Hodges, Patrick 8              
  2 Gator Swim Team-OZ  'A'                                     2:06.67        
     1) Vines, Atticus N 7              2) Dodson, William J 7            
     3) Brazel, Zach P 6                4) Livingston, Jonathan 6         
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burton, Joseph             9 Sharks-OZ                        36.43        
  2 Oconnor, Brandon          10 Charleston-OZ                    38.75        
  3 Phelps, David             10 Poplar Bluff-OZ                  39.87        
  4 Klueppel, Jack            10 Sharks-OZ                        42.06        
  5 Vines, Truman P           10 Gators-OZ                        44.31        
  6 Lovel, Jacob D            10 Charleston-OZ                    44.64        
  7 Landewe, Nicholas J        9 Gators-OZ                        45.48        
  8 Steelman, Benjamin        10 Sharks-OZ                        45.80        
  9 Blunt, Matthew            10 Sharks-OZ                        48.45        
 10 Gilmore, Tommy             9 Sharks-OZ                        49.87        
 11 Steelman, Seth            10 Sharks-OZ                        58.50        
 12 Daniel, Asher              9 Poplar Bluff-OZ                1:05.72        
 13 Todd, Brendan              9 Poplar Bluff-OZ                1:24.38        
 14 James III, William R      10 Gators-OZ                      1:48.59        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maxton, Jack R             9 Gators-OZ                      1:23.87        
  2 Burton, Joseph             9 Sharks-OZ                      1:30.78        
  3 Phelps, David             10 Poplar Bluff-OZ                1:34.50        
  4 Oconnor, Brandon          10 Charleston-OZ                  1:41.34        
  5 Ellinger, Cole R          10 Gators-OZ                      1:53.99        
  6 Daniel, Asher              9 Poplar Bluff-OZ                2:33.21        
  7 Todd, Brendan              9 Poplar Bluff-OZ                3:14.09        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maxton, Jack R             9 Gators-OZ                        46.47        
  2 Oconnor, Brandon          10 Charleston-OZ                    53.40        
  3 Vines, Truman P           10 Gators-OZ                        56.03        
  4 Gilmore, Tommy             9 Sharks-OZ                        59.13        
  5 Ellinger, Cole R          10 Gators-OZ                      1:00.03        
  6 Daniel, Asher              9 Poplar Bluff-OZ                1:04.55        
  7 Steelman, Seth            10 Sharks-OZ                      1:12.13        
  8 James III, William R      10 Gators-OZ                      1:17.66        
 -- Phelps, David             10 Poplar Bluff-OZ                     DQ        
 -- Todd, Brendan              9 Poplar Bluff-OZ                     DQ        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phelps, David             10 Poplar Bluff-OZ                  50.42        
  2 Burton, Joseph             9 Sharks-OZ                        50.84        
  3 Lovel, Jacob D            10 Charleston-OZ                    53.03        
  4 Steelman, Benjamin        10 Sharks-OZ                        53.37        
  5 Klueppel, Jack            10 Sharks-OZ                        57.00        
  6 Vines, Truman P           10 Gators-OZ                      1:00.62        
  7 Steelman, Seth            10 Sharks-OZ                      1:07.63        
  8 Ellinger, Cole R          10 Gators-OZ                      1:08.06        
  9 Gilmore, Tommy             9 Sharks-OZ                      1:11.47        
 -- James III, William R      10 Gators-OZ                           DQ        
 -- Blunt, Matthew            10 Sharks-OZ                           DQ        
 -- Daniel, Asher              9 Poplar Bluff-OZ                     DQ        
 -- Todd, Brendan              9 Poplar Bluff-OZ                     DQ        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maxton, Jack R             9 Gators-OZ                        43.99        
  2 Oconnor, Brandon          10 Charleston-OZ                  1:02.03        
  3 Lovel, Jacob D            10 Charleston-OZ                  1:02.65        
  4 Blunt, Matthew            10 Sharks-OZ                      1:04.32        
 -- Gilmore, Tommy             9 Sharks-OZ                           DQ        
 -- Landewe, Nicholas J        9 Gators-OZ                           DQ        
 -- Steelman, Benjamin        10 Sharks-OZ                           DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lovel, Jacob D            10 Charleston-OZ                  2:11.55        
 -- Klueppel, Jack            10 Sharks-OZ                           DQ        
 -- Landewe, Nicholas J        9 Gators-OZ                           DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gator Swim Team-OZ  'A'                                     1:23.50        
     1) Landewe, Nicholas J 9           2) Ellinger, Cole R 10            
     3) James III, William R 10         4) Maxton, Jack R 9               
  2 Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'A'                          1:25.08        
     1) Klueppel, Jack 10               2) Gilmore, Tommy 9               
     3) Blunt, Matthew 10               4) Burton, Joseph 9               
  3 Charleston Blueracers-OZ  'A'                               1:36.18        
     1) Self, Marshall A 8              2) Goodin, Dearmont V 8           
     3) Lovel, Jacob D 10               4) Oconnor, Brandon 10            
 -- Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                                   DQ        
     1) Phelps, David 10                2) McFann, Rusty 8                
     3) Daniel, Asher 9                 4) Todd, Brendan 9                
 
Boys 9-10 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'A'                          1:34.69        
     1) Burton, Joseph 9                2) Klueppel, Jack 10              
     3) Steelman, Benjamin 10           4) Steelman, Seth 10              
 -- Gator Swim Team-OZ  'A'                                          DQ        
     1) Landewe, Nicholas J 9           2) Maxton, Jack R 9               
     3) Ellinger, Cole R 10             4) Vines, Truman P 10             
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.09  AAAA
          26.19  AAA
          27.39  AA
          28.59  A
          30.99  BB
          33.39  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Frazier, Miles H          12 Gators-OZ                        40.22        
  2 Miller, Bryce             11 Sharks-OZ                        42.60        
  3 Dickson, Hyrum K          11 Gators-OZ                        47.23        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          54.79  AAAA
          57.39  AAA
          59.99  AA
        1:02.69  A
        1:07.89  BB
        1:13.09  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hahs, Samuel T            11 Gators-OZ                      1:07.51 BB     
  2 Condie, Jonathan          11 Gators-OZ                      1:27.53        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          28.99  AAAA
          30.49  AAA
          31.99  AA
          33.49  A
          36.49  BB
          39.49  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Bryce             11 Sharks-OZ                        42.72        
  2 Frazier, Miles H          12 Gators-OZ                        48.09        
  3 Groves, Reece             12 Gators-OZ                        55.15        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          32.09  AAAA
          33.79  AAA
          35.59  AA
          37.29  A
          40.79  BB
          44.29  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hahs, Samuel T            11 Gators-OZ                        39.36 BB     
  2 Condie, Jonathan          11 Gators-OZ                        52.46        
  3 Frazier, Miles H          12 Gators-OZ                        55.26        
  4 Dickson, Hyrum K          11 Gators-OZ                      1:01.40        
 -- Miller, Bryce             11 Sharks-OZ                           DQ        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          27.59  AAAA
          29.09  AAA
          30.59  AA
          32.09  A
          35.19  BB
          38.19  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Condie, Jonathan          11 Gators-OZ                        44.74        
  2 Miller, Bryce             11 Sharks-OZ                        58.12        
  3 Groves, Reece             12 Gators-OZ                      1:00.22        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:02.39  AAAA
        1:05.39  AAA
        1:08.49  AA
        1:11.49  A
        1:17.59  BB
        1:23.69  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hahs, Samuel T            11 Gators-OZ                      1:19.53 B      
  2 Dickson, Hyrum K          11 Gators-OZ                      2:04.29        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gator Swim Team-OZ  'A'                                     2:46.84        
     1) Condie, Jonathan 11             2) Dickson, Hyrum K 11            
     3) Frazier, Miles H 12             4) Hahs, Samuel T 11              
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gator Swim Team-OZ  'A'                                     3:02.13        
     1) Condie, Jonathan 11             2) Dickson, Hyrum K 11            
     3) Hahs, Samuel T 11               4) Frazier, Miles H 12            
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          22.99  AAAA
          24.09  AAA
          25.19  AA
          26.29  A
          28.49  BB
          30.69  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Luke A            14 Charleston-OZ                    29.25 B      
  2 Dickson, Reed E           14 Gators-OZ                        30.65 B      
  3 O'Connor, Austin W        14 Charleston-OZ                    30.79        
  4 Bradley, Peyton E         14 Poplar Bluff-OZ                  32.88        
  5 Rivera, Javier            14 Poplar Bluff-OZ                  32.97        
  6 Hendricks, Steve C        14 Gators-OZ                        39.88        
  7 Elliott, Preston          13 Poplar Bluff-OZ                  53.11        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          50.29  AAAA
          52.69  AAA
          55.09  AA
          57.39  A
        1:02.19  BB
        1:06.99  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Luke A            14 Charleston-OZ                  1:05.89 B      
  2 Pepple, Cody F            13 Gators-OZ                      1:07.97        
  3 Dickson, Reed E           14 Gators-OZ                      1:09.49        
  4 O'Connor, Austin W        14 Charleston-OZ                  1:12.59        
  5 Bradley, Peyton E         14 Poplar Bluff-OZ                1:16.19        
  6 Rivera, Javier            14 Poplar Bluff-OZ                1:19.62        
  7 Edwards, Slade            13 Poplar Bluff-OZ                1:20.62        
  8 Hendricks, Steve C        14 Gators-OZ                      1:29.53        
  9 Elliott, Preston          13 Poplar Bluff-OZ                1:58.57        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          56.19  AAAA
          58.89  AAA
        1:01.49  AA
        1:04.19  A
        1:09.59  BB
        1:14.89  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pepple, Cody F            13 Gators-OZ                      1:24.62        
  2 O'Connor, Austin W        14 Charleston-OZ                  1:28.84        
  3 Bradley, Peyton E         14 Poplar Bluff-OZ                1:29.91        
  4 Edwards, Slade            13 Poplar Bluff-OZ                1:34.00        
  5 Hendricks, Steve C        14 Gators-OZ                      1:45.75        
 -- Elliott, Preston          13 Poplar Bluff-OZ                     DQ        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:03.09  AAAA
        1:06.09  AAA
        1:09.09  AA
        1:12.09  A
        1:18.09  BB
        1:24.09  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dickson, Reed E           14 Gators-OZ                      1:25.41        
  2 Harris, Luke A            14 Charleston-OZ                  1:28.07        
  3 Pepple, Cody F            13 Gators-OZ                      1:38.60        
  4 Bradley, Peyton E         14 Poplar Bluff-OZ                1:43.72        
  5 Edwards, Slade            13 Poplar Bluff-OZ                1:53.59        
 -- Elliott, Preston          13 Poplar Bluff-OZ                     DQ        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          54.99  AAAA
          57.59  AAA
        1:00.29  AA
        1:02.89  A
        1:08.09  BB
        1:13.29  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Edwards, Slade            13 Poplar Bluff-OZ                1:39.77        
  2 O'Connor, Austin W        14 Charleston-OZ                  1:46.19        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:02.79  AAAA
        2:08.59  AAA
        2:14.39  AA
        2:20.29  A
        2:31.99  BB
        2:43.69  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Edwards, Slade            13 Poplar Bluff-OZ                3:26.31        
 
Men 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Soeter, Benjamin J        15 Poplar Bluff-OZ                  27.15        
  2 Thornton, Riley           17 Charleston-OZ                    28.34        
  3 Janisse, Daniel F         18 Gators-OZ                        47.31        
 
Men 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Soeter, Benjamin J        15 Poplar Bluff-OZ                  59.47        
  2 Thornton, Riley           17 Charleston-OZ                  1:00.84        
  3 Janisse, Daniel F         18 Gators-OZ                      1:44.69        
 
Men 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Janisse, Joseph E         15 Gators-OZ                      1:04.33        
  2 Soeter, Benjamin J        15 Poplar Bluff-OZ                1:10.62        
  3 Janisse, Daniel F         18 Gators-OZ                      2:08.50        
 
Men 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Soeter, Benjamin J        15 Poplar Bluff-OZ                1:19.18        
  2 Thornton, Riley           17 Charleston-OZ                  1:21.31        
 
Men 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Janisse, Joseph E         15 Gators-OZ                      1:02.87        
  2 Thornton, Riley           17 Charleston-OZ                  1:21.55        
 
Men 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Janisse, Joseph E         15 Gators-OZ                      2:25.62        
  2 Soeter, Benjamin J        15 Poplar Bluff-OZ                2:39.43        
 
Men 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Gator Swim Team-OZ  'A'                                     2:22.72        
     1) Dickson, Reed E 14              2) Hendricks, Steve C 14          
     3) Janisse, Daniel F 18            4) Janisse, Joseph E 15           
 
Men 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
 -- Charleston Blueracers-OZ  'A'                              X2:29.15        
 -- Gator Swim Team-OZ  'A'                                          DQ        
     1) Pepple, Cody F 13               2) Dickson, Reed E 14             
     3) Janisse, Joseph E 15            4) Janisse, Daniel F 18