Licensed to St. Vincent DePaul High School Swim Team
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 7/24/2013 04:59 AM
                    2013 SMSC Championship Meet - 7/20/2013                    
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Conference R: # 14.93    6/5/2010 Phoebe H. Law at Poplar Bluff, GATR-OZ       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patel, Madison S           8 Paducah-OZ             20.60      19.84  
  2 Danley, Kaetlyn            7 Kennett-OZ             19.14      19.90  
  3 Boone, Sophia              8 Kennett-OZ             20.60      20.07  
  4 Dohogne, Kadi G            8 Scott City-OZ          21.17      20.35  
  5 Moriarty, Aiden            8 Farmington-OZ          20.91      20.69  
  6 Anderson, Kristin          8 RCA-OZ                 21.07      21.10  
  7 Henshaw, Jenna G           8 Paducah-OZ             21.46      21.61  
  8 Rahlmann, Clara            8 Poplar Bluff-OZ        25.95      21.77  
  9 Huckabee, Courtney         8 Barracudas-OZ          22.51      21.80  
 10 Hopper, Kate K             7 Barracudas-OZ          24.05      22.12  
 11 Williams, Brynn            8 Sharks-OZ              23.04      22.51  
 12 White, Breanna             8 Sharks-OZ              25.18      22.73  
 13 Ringwald, Sydney           5 RCA-OZ                 22.86      22.83  
 14 Maxton, Megan .            8 RCA-OZ                 22.87      22.89  
 15 Humphrey, Ruby             8 Farmington-OZ          22.65      24.03  
 16 Brown, Yonna M             8 Paducah-OZ             28.86      24.48  
 17 Lockhert, Zoe              7 Kennett-OZ             25.90      25.02  
 18 Buchheit, Kate Marie M     6 Barracudas-OZ          25.82      25.08  
 19 Roth, Lydia                8 Barracudas-OZ          26.06      25.78  
 20 Morris, Emma               7 Barracudas-OZ          27.84      26.33  
 21 Brown, Sierra              8 Scott City-OZ          27.76      26.39  
 22 Wilson, Bella              5 Kennett-OZ             26.77      27.65  
 23 Matte, Mallory B           8 Sharks-OZ              30.77      28.09  
 24 Chandler, Morgan           7 Kennett-OZ             26.58      28.28  
 25 Clinton, Chloe             7 Sharks-OZ              29.06      28.41  
 26 Hill, Rachel D             8 Poplar Bluff-OZ        30.08      28.54  
 27 Ward, Lily M               8 Barracudas-OZ          25.86      28.72  
 28 Cox, Anna                  5 Farmington-OZ          31.50      28.97  
 29 Johnson, Maddi             7 Kennett-OZ             28.80      29.98  
 30 Cox, Eva                   7 Farmington-OZ          34.32      32.34  
 31 Wilson, Lilli              5 Kennett-OZ             30.06      33.89  
 32 Bradley, Kayla             6 Kennett-OZ             47.09      33.93  
 33 Metheny, Sally             5 Kennett-OZ             29.84      34.45  
 34 Miget, Autumn              7 Piranhas-OZ            34.95      35.99  
 35 Spencer, Erin              6 Barracudas-OZ          35.59      36.30  
 36 Seabaugh, Maddie           7 RCA-OZ                 38.44      36.48  
 37 Gurley, Jules              7 Kennett-OZ             38.96      38.10  
 38 Raspberry, Olivia          4 Kennett-OZ             40.04      38.14  
 39 Pulliam, Alaina            6 Farmington-OZ          46.28      38.50  
 40 Gurley, Addison            5 Kennett-OZ             45.30      41.26  
 41 McDonald, Annalie          5 Poplar Bluff-OZ        49.06      45.49  
 42 Yount, Allison             8 Kennett-OZ             37.69      46.26  
 43 Stroud, Finlee             6 Sharks-OZ              40.40      46.78  
 44 Klein, Danielle N          4 Stingrays-OZ           51.75    1:09.68  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Conference R: # 34.16   7/25/2009 Kaleigh Dirden at 2009 SMSC Ch, SCST-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaMar, Lauren A            8 Barracudas-OZ          43.18      40.34  
  2 Dohogne, Kadi G            8 Scott City-OZ          46.42      44.95  
  3 Anderson, Kristin          8 RCA-OZ                 51.46      46.76  
  4 Moriarty, Aiden            8 Farmington-OZ          49.20      47.35  
  5 Maxton, Megan .            8 RCA-OZ               1:02.60      50.02  
  6 Williams, Brynn            8 Sharks-OZ            1:02.76      53.17  
  6 Humphrey, Ruby             8 Farmington-OZ          54.95      53.17  
  8 Hopper, Kate K             7 Barracudas-OZ          57.43      53.42  
  9 Henshaw, Jenna G           8 Paducah-OZ             50.24      54.07  
 10 White, Breanna             8 Sharks-OZ            1:08.07      54.11  
 11 Birk, Amie .               7 RCA-OZ               1:03.66      54.31  
 12 Huckabee, Courtney         8 Barracudas-OZ          58.22      56.09  
 13 Ali, Aneeza A              8 Paducah-OZ             51.52      56.74  
 14 Ringwald, Addison          7 RCA-OZ                 59.11      56.76  
 15 Potts, Molly               8 Kennett-OZ             54.09      57.08  
 16 Brown, Yonna M             8 Paducah-OZ           1:08.35      57.52  
 17 Lockhert, Zoe              7 Kennett-OZ             59.20    1:00.12  
 18 Morris, Emma               7 Barracudas-OZ        1:15.99    1:03.54  
 19 Chandler, Morgan           7 Kennett-OZ           1:13.06    1:04.19  
 20 Chronister, Emily A        8 RCA-OZ               1:06.97    1:04.86  
 21 Wilson, Bella              5 Kennett-OZ           1:04.66    1:05.62  
 22 Overbey, Sadie             6 Kennett-OZ           1:03.85    1:05.66  
 23 Matte, Mallory B           8 Sharks-OZ            1:30.78    1:09.43  
 24 Ward, Lily M               8 Barracudas-OZ        1:05.95    1:10.02  
 25 Allen, Kadence             8 Kennett-OZ           1:06.19    1:10.50  
 26 Hill, Rachel D             8 Poplar Bluff-OZ      1:12.14    1:13.13  
 27 Wilson, Lilli              5 Kennett-OZ           1:18.02    1:14.42  
 28 Johnson, Maddi             7 Kennett-OZ           1:10.63    1:16.37  
 29 Pulliam, Alaina            6 Farmington-OZ        1:55.43    1:18.35  
 30 Metheny, Sally             5 Kennett-OZ           1:08.89    1:18.93  
 31 Gurley, Jules              7 Kennett-OZ           1:43.55    1:20.12  
 32 Miget, Autumn              7 Piranhas-OZ          1:32.97    1:23.98  
 33 Raspberry, Olivia          4 Kennett-OZ           1:24.68    1:25.01  
 34 Yount, Allison             8 Kennett-OZ           1:27.19    1:28.12  
 35 Gurley, Addison            5 Kennett-OZ           2:15.87    1:29.04  
 36 Seabaugh, Maddie           7 RCA-OZ               1:39.05    1:29.75  
 37 Bradley, Kayla             6 Kennett-OZ           2:13.93    1:41.60  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
Conference R: # 18.77    6/5/2010 Raegan C. McAtee at Poplar Blu, PBST-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henshaw, Jenna G           8 Paducah-OZ             23.86      22.46  
  2 Moriarty, Aiden            8 Farmington-OZ          24.66      23.49  
  3 Beard, Justice T           8 Paducah-OZ             22.45      23.62  
  4 Callis, Libbey             8 Kennett-OZ             24.25      23.85  
  5 Hopper, Kate K             7 Barracudas-OZ          27.72      25.25  
  6 Birk, Amie .               7 RCA-OZ                 29.95      25.60  
  7 Boone, Sophia              8 Kennett-OZ             27.23      26.31  
  8 Rahlmann, Clara            8 Poplar Bluff-OZ        32.93      26.53  
  9 Potts, Molly               8 Kennett-OZ             25.28      27.13  
 10 Beussink, Addison          7 RCA-OZ                 26.74      27.39  
 11 Beard, Brennan             7 Barracudas-OZ          26.09      27.57  
 12 Williams, Brynn            8 Sharks-OZ              27.42      27.76  
 13 Buchheit, Kate Marie M     6 Barracudas-OZ          30.60      29.28  
 14 White, Breanna             8 Sharks-OZ              27.12      30.32  
 15 Chronister, Emily A        8 RCA-OZ                 35.19      30.58  
 16 Humphrey, Ruby             8 Farmington-OZ          28.22      30.64  
 17 Morris, Emma               7 Barracudas-OZ          34.90      31.20  
 18 Allen, Kadence             8 Kennett-OZ             28.75      31.50  
 19 Brown, Yonna M             8 Paducah-OZ             29.10      31.99  
 20 Brown, Sierra              8 Scott City-OZ          31.11      35.14  
 21 Seabaugh, Maddie           7 RCA-OZ                 39.47      35.23  
 22 Overbey, Sadie             6 Kennett-OZ             32.22      35.73  
 23 Hill, Rachel D             8 Poplar Bluff-OZ        36.24      36.32  
 24 Bradley, Kayla             6 Kennett-OZ             53.19      37.14  
 25 Cox, Anna                  5 Farmington-OZ          40.16      37.42  
 26 Stroud, Allie              6 Sharks-OZ              34.25      38.10  
 27 Miget, Autumn              7 Piranhas-OZ            38.29      39.15  
 28 Stroud, Finlee             6 Sharks-OZ              42.37      40.57  
 29 Cox, Eva                   7 Farmington-OZ          36.41      42.05  
 30 Johnson, Maddi             7 Kennett-OZ             43.11      44.00  
 31 Raspberry, Olivia          4 Kennett-OZ             54.37      46.96  
 32 Gurley, Jules              7 Kennett-OZ             50.11      46.98  
 33 Matte, Mallory B           8 Sharks-OZ              34.50      47.35  
 34 Metheny, Sally             5 Kennett-OZ             44.65      52.38  
 35 Gurley, Addison            5 Kennett-OZ           1:11.84      54.87  
 36 McDonald, Annalie          5 Poplar Bluff-OZ      1:22.32    1:06.65  
 -- Pulliam, Alaina            6 Farmington-OZ          47.47         DQ  
 -- Yount, Allison             8 Kennett-OZ             39.00         DQ  
 -- Clinton, Chloe             7 Sharks-OZ              26.61         DQ  
 -- Klein, Danielle N          4 Stingrays-OZ           57.87         DQ  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
Conference R: # 21.06   7/14/2001 Morgan Fraser at Gator Meet, SST-OZ          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Kristin          8 RCA-OZ                 28.51      24.01  
  2 Patel, Madison S           8 Paducah-OZ             27.20      24.59  
  3 Birk, Amie .               7 RCA-OZ                 30.78      25.28  
  4 Boone, Sophia              8 Kennett-OZ             28.76      28.22  
  5 Callis, Libbey             8 Kennett-OZ             30.18      28.97  
  6 Dickson, Emilie            7 Barracudas-OZ          29.36      29.21  
  7 Wilson, Bella              5 Kennett-OZ             33.76      30.23  
  8 Ballard, Kendall           8 Kennett-OZ             29.25      31.44  
  9 Beard, Brennan             7 Barracudas-OZ          29.90      32.46  
 10 Ringwald, Sydney           5 RCA-OZ                 36.59      32.82  
 11 Chandler, Morgan           7 Kennett-OZ             44.96      34.90  
 12 Wilson, Lilli              5 Kennett-OZ             33.90      34.96  
 13 Maxton, Megan .            8 RCA-OZ                 36.81      35.28  
 14 Overbey, Sadie             6 Kennett-OZ             38.36      36.46  
 15 Stroud, Allie              6 Sharks-OZ              40.10      44.46  
 16 Stroud, Finlee             6 Sharks-OZ              43.17      53.19  
 -- McDonald, Annalie          5 Poplar Bluff-OZ        56.01         DQ  
 -- Ward, Lily M               8 Barracudas-OZ          45.00         DQ  
 -- Rahlmann, Clara            8 Poplar Bluff-OZ        42.84         DQ  
 -- Cox, Anna                  5 Farmington-OZ          45.00         DQ  
 -- Cox, Eva                   7 Farmington-OZ          43.00         DQ  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
Conference R: # 16.75   6/19/2010 Kiley Bess and Raegan McAtee a, PBST-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaMar, Lauren A            8 Barracudas-OZ          24.23      21.78  
  2 Beard, Justice T           8 Paducah-OZ             24.81      25.16  
  3 Danley, Kaetlyn            7 Kennett-OZ             27.65      26.08  
  4 Potts, Molly               8 Kennett-OZ             28.01      27.14  
  5 Dickson, Emilie            7 Barracudas-OZ          30.91      27.97  
  6 Ringwald, Addison          7 RCA-OZ                 41.61      28.20  
  7 Lockhert, Zoe              7 Kennett-OZ             27.93      29.16  
  8 Ballard, Kendall           8 Kennett-OZ             29.84      29.41  
  9 Ali, Aneeza A              8 Paducah-OZ             27.68      29.62  
 10 Beussink, Addison          7 RCA-OZ                 41.01      32.69  
 11 Huckabee, Courtney         8 Barracudas-OZ          34.41      34.08  
 12 Chronister, Emily A        8 RCA-OZ                 33.84      35.93  
 -- Buchheit, Kate Marie M     6 Barracudas-OZ          33.08         DQ  
 -- Dohogne, Kadi G            8 Scott City-OZ          26.50         DQ  
 -- Patel, Madison S           8 Paducah-OZ             24.84         DQ  
 -- Stroud, Allie              6 Sharks-OZ              41.75         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
Conference R: # 1:28.47   6/19/2010 Raegan C. McAtee at SIKESTON 1, PBST-OZ    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LaMar, Lauren A            8 Barracudas-OZ        1:52.69    1:54.68  
  2 Dickson, Emilie            7 Barracudas-OZ        2:15.67    2:12.41  
  3 Callis, Libbey             8 Kennett-OZ           2:12.90    2:16.43  
  4 Danley, Kaetlyn            7 Kennett-OZ           2:12.65    2:18.87  
  5 Beard, Brennan             7 Barracudas-OZ        2:29.58    2:19.35  
  6 Ringwald, Addison          7 RCA-OZ               3:01.06    2:23.36  
  7 Ballard, Kendall           8 Kennett-OZ           2:18.06    2:24.68  
  8 Beussink, Addison          7 RCA-OZ               3:00.00    2:25.72  
 -- Ali, Aneeza A              8 Paducah-OZ           2:34.51         DQ  
 -- Beard, Justice T           8 Paducah-OZ           2:04.04         DQ  
 -- Ringwald, Sydney           5 RCA-OZ               3:00.00         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Conference R: # 1:10.34   7/22/2006 Gator Swim Team, GATR-OZ                   
                         M. Brune, J. Powell, E. Kiefner, G. Vieira        
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennett  Swim Team-OZ  'A'                        1:25.34    1:28.44  
     1) Boone, Sophia 8                 2) Ballard, Kendall 8             
     3) Callis, Libbey 8                4) Danley, Kaetlyn 7              
  2 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                 1:25.82    1:29.92  
     1) Beard, Justice T 8              2) Henshaw, Jenna G 8             
     3) Ali, Aneeza A 8                 4) Patel, Madison S 8             
  3 River City Aquatics-OZ  'A'                       1:31.77    1:41.03  
     1) Ringwald, Sydney 5              2) Ringwald, Addison 7            
     3) Beussink, Addison 7             4) Maxton, Megan . 8              
  4 Barracudas-OZ  'A'                                1:40.00    1:41.60  
     1) Dickson, Emilie 7               2) Roth, Lydia 8                  
     3) Beard, Brennan 7                4) Hopper, Kate K 7               
  5 Kennett  Swim Team-OZ  'B'                        1:42.30    1:47.83  
     1) Potts, Molly 8                  2) Wilson, Bella 5                
     3) Chandler, Morgan 7              4) Lockhert, Zoe 7                
  6 Barracudas-OZ  'B'                                2:00.00    2:10.73  
     1) Ward, Lily M 8                  2) Morris, Emma 7                 
     3) Buchheit, Kate Marie M 6        4) Spencer, Erin 6                
 -- Kennett  Swim Team-OZ  'C'                        1:54.61   X2:09.57  
     1) Johnson, Maddi 7                2) Metheny, Sally 5               
     3) Wilson, Lilli 5                 4) Overbey, Sadie 6               
 -- Kennett  Swim Team-OZ  'D'                        2:17.74   X2:33.85  
     1) Yount, Allison 8                2) Gurley, Jules 7                
     3) Raspberry, Olivia 4             4) Gurley, Addison 5              
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
Conference R: # 1:19.66   7/25/2009 Gator Swim Team, GATR-OZ                   
                         C. Pujol, A. McDonald, M. Phegly, P. Law          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennett  Swim Team-OZ  'A'                        1:40.08    1:37.10  
     1) Callis, Libbey 8                2) Boone, Sophia 8                
     3) Potts, Molly 8                  4) Danley, Kaetlyn 7              
  2 Barracudas-OZ  'A'                                1:50.00    1:41.51  
     1) Dickson, Emilie 7               2) Beard, Brennan 7               
     3) LaMar, Lauren A 8               4) Huckabee, Courtney 8           
  3 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                 1:38.79    1:44.10  
     1) Beard, Justice T 8              2) Patel, Madison S 8             
     3) Ali, Aneeza A 8                 4) Henshaw, Jenna G 8             
  4 River City Aquatics-OZ  'A'                       1:46.61    1:54.26  
     1) Ringwald, Addison 7             2) Anderson, Kristin 8            
     3) Chronister, Emily A 8           4) Ringwald, Sydney 5             
  5 Kennett  Swim Team-OZ  'B'                        1:52.51    1:58.42  
     1) Allen, Kadence 8                2) Wilson, Bella 5                
     3) Ballard, Kendall 8              4) Lockhert, Zoe 7                
 -- Kennett  Swim Team-OZ  'D'                        2:28.15        XDQ  
     1) Raspberry, Olivia 4             2) Metheny, Sally 5               
     3) Gurley, Jules 7                 4) Bradley, Kayla 6               
 -- Barracudas-OZ  'B'                                2:30.00         DQ  
     1) Buchheit, Kate Marie M 6        2) Ward, Lily M 8                 
     3) Roth, Lydia 8                   4) Hopper, Kate K 7               
 -- Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'A'                2:22.90         DQ  
     1) White, Breanna 8                2) Matte, Mallory B 8             
     3) Clinton, Chloe 7                4) Williams, Brynn 8              
 -- Kennett  Swim Team-OZ  'C'                        2:09.64        XDQ  
     1) Yount, Allison 8                2) Wilson, Lilli 5                
     3) Overbey, Sadie 6                4) Johnson, Maddi 7               
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Conference R: # 28.47    6/5/2010 Taylor L. Norwood at Poplar Bl, PBST-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutcheson, McCall M       10 Paducah-OZ             32.22      33.78  
  2 Burk, Hannah              10 Kennett-OZ             34.94      34.97  
  3 Haus, Bella G             10 Paducah-OZ             34.74      35.12  
  4 James, Addi I             10 Paducah-OZ             35.50      35.20  
  5 Chitester, Katelyn        10 Kennett-OZ             35.14      36.03  
  6 Summers, Emma              9 RCA-OZ                 36.57      36.84  
  7 Stempkovski, Megan        10 Sharks-OZ              37.04      37.22  
  8 Brown, Jasmine .          10 RCA-OZ                 37.92      37.24  
  9 Bone, Bridget             10 Farmington-OZ          37.97      37.55  
 10 Williams, Tehya            9 Sharks-OZ              39.41      37.98  
 11 Speakar, Brianna          10 Farmington-OZ          40.59      39.15  
 12 Wilson, Tessa              9 Sharks-OZ              37.34      39.88  
 13 Shemwell, Callie          10 RCA-OZ                 43.79      40.16  
 14 Heckemeyer, Catherine     10 Sharks-OZ              41.92      41.23  
 15 Jansen, Lexi L             9 Scott City-OZ          41.92      41.77  
 16 Rahlmann, Audrey          10 Poplar Bluff-OZ        43.68      41.82  
 17 Carron, Mackenzie L        9 Stingrays-OZ           42.98      41.89  
 18 Kirkman, Olivia J          9 Poplar Bluff-OZ        41.25      41.93  
 19 Collins, Mary Grace       10 Kennett-OZ             41.15      42.11  
 20 Wilke, Olivia .            9 RCA-OZ                 43.13      42.92  
 21 Davis, Sara McKinley      10 RCA-OZ                 52.56      43.17  
 22 Moody, Allison             9 Kennett-OZ             43.91      43.50  
 23 Weibrecht, Hailey R        9 Stingrays-OZ           45.63      43.61  
 24 Williams, Stacia          10 Sharks-OZ              46.59      45.06  
 25 Ferguson, Emma             9 Piranhas-OZ            46.92      45.25  
 26 Woolard, Lana              9 RCA-OZ                 53.53      46.01  
 27 Shipman, Claire            9 Barracudas-OZ          50.28      46.81  
 28 Frazier, Evie .            9 RCA-OZ                 51.29      46.82  
 29 Blunt, Lydia               9 Sharks-OZ              45.93      46.87  
 30 Moriarty, Ella             9 Farmington-OZ          43.50      47.73  
 31 Lambert, Madison          10 Barracudas-OZ          54.20      47.92  
 32 Kirkman, Addison E         9 Poplar Bluff-OZ        47.88      49.35  
 33 Spencer, Savannah          9 Barracudas-OZ          50.31      49.78  
 34 Lack, Malea                9 Kennett-OZ             48.65      50.26  
 35 Hart, Rileigh M            9 Poplar Bluff-OZ        47.81      52.07  
 36 McDonald, Gracie          10 Poplar Bluff-OZ        51.02      52.74  
 37 Cantrell, Demi             9 Barracudas-OZ          56.27      53.85  
 38 Dover, Austynn            10 Poplar Bluff-OZ        55.18      54.09  
 39 Weisbrod, Micah           10 Barracudas-OZ          58.98      54.33  
 40 Evans, Taylor R           10 Scott City-OZ        1:03.23      56.31  
 41 Clayton, Audrey .          9 RCA-OZ               1:11.38      58.62  
 42 Deneke, Cera G            10 Barracudas-OZ        1:01.25      58.78  
 43 Williams, Mia              9 Poplar Bluff-OZ        56.50      58.88  
 44 Edwards, Kaleigh           9 Kennett-OZ           1:05.12    1:00.57  
 45 Ealick, Lydia             10 Farmington-OZ          59.34    1:03.27  
 46 Ealick, Emilia             9 Farmington-OZ        1:07.30    1:05.41  
 47 Snider, Julia              9 Kennett-OZ             59.55    1:05.45  
 48 Hawes, Izzy J              9 Paducah-OZ           1:01.36    1:09.15  
 49 Lagura, Pamela             9 Poplar Bluff-OZ      1:04.38    1:11.20  
 50 Mayfield, Zoe .            9 RCA-OZ               1:16.18    1:14.42  
 -- Jauch, Lauren M           10 Barracudas-OZ          35.68         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Conference R: # 1:03.65    6/5/2010 Taylor L. Norwood at Poplar Bl, PBST-OZ    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burk, Hannah              10 Kennett-OZ           1:15.59    1:16.37  
  2 James, Addi I             10 Paducah-OZ           1:21.26    1:21.55  
  3 Tyrrell, Leah Martine      9 Paducah-OZ           1:20.92    1:23.18  
  4 Baker, Sarah A             9 Paducah-OZ           1:27.97    1:25.30  
  5 Buchheit, Allison E        9 Barracudas-OZ        1:30.34    1:26.17  
  6 Summers, Emma              9 RCA-OZ               1:17.12    1:27.06  
  7 Wilson, Tessa              9 Sharks-OZ            1:27.03    1:28.87  
  8 Speakar, Brianna          10 Farmington-OZ        1:36.28    1:31.71  
  9 Kirkman, Olivia J          9 Poplar Bluff-OZ      1:37.81    1:32.58  
 10 Williams, Tehya            9 Sharks-OZ            1:39.50    1:32.77  
 11 Heckemeyer, Catherine     10 Sharks-OZ            1:42.33    1:33.36  
 12 Ray, Ryleigh              10 Cst-OZ               1:41.66    1:38.28  
 13 Collins, Mary Grace       10 Kennett-OZ           1:38.48    1:40.65  
 14 Lambert, Madison          10 Barracudas-OZ        1:46.47    1:42.24  
 15 Rahlmann, Audrey          10 Poplar Bluff-OZ      1:38.68    1:43.34  
 16 Woolard, Lana              9 RCA-OZ               1:57.59    1:45.05  
 17 Jansen, Lexi L             9 Scott City-OZ        1:40.44    1:46.02  
 18 Lack, Malea                9 Kennett-OZ           1:55.34    1:47.14  
 19 Moriarty, Ella             9 Farmington-OZ        1:58.10    1:47.66  
 20 Weibrecht, Hailey R        9 Stingrays-OZ         1:48.55    1:49.88  
 21 Spencer, Savannah          9 Barracudas-OZ        1:50.77    1:50.70  
 22 Kirkman, Addison E         9 Poplar Bluff-OZ      1:57.20    1:54.54  
 23 Weisbrod, Micah           10 Barracudas-OZ        2:03.09    1:59.40  
 24 Cantrell, Demi             9 Barracudas-OZ        2:26.38    1:59.44  
 25 Tally, Dawson             10 Barracudas-OZ        2:21.81    2:02.39  
 26 Hart, Rileigh M            9 Poplar Bluff-OZ      1:53.77    2:03.21  
 27 Edwards, Kaleigh           9 Kennett-OZ           2:17.29    2:05.68  
 28 Niermann, Lillian          9 RCA-OZ               2:23.91    2:10.01  
 29 Williams, Mia              9 Poplar Bluff-OZ      2:08.84    2:10.42  
 30 Morgan, Madison            9 Kennett-OZ           2:03.05    2:10.77  
 31 Evans, Taylor R           10 Scott City-OZ        2:28.87    2:16.03  
 32 McDonald, Gracie          10 Poplar Bluff-OZ      2:19.30    2:26.79  
 33 Clayton, Audrey .          9 RCA-OZ               1:39.27    2:27.15  
 34 Ealick, Emilia             9 Farmington-OZ        2:28.31    2:27.60  
 35 Lagura, Pamela             9 Poplar Bluff-OZ      2:22.32    2:35.77  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Conference R: # 33.97   6/19/2010 Taylor L. Norwood at SIKESTON, PBST-OZ       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duncan, Ava .             10 RCA-OZ                 41.43      38.67  
  2 Hutcheson, McCall M       10 Paducah-OZ             40.88      39.85  
  3 Beussink, Paige .         10 RCA-OZ                 42.48      41.08  
  4 Baker, Sarah A             9 Paducah-OZ             41.36      41.77  
  5 James, Addi I             10 Paducah-OZ             43.03      42.49  
  6 Williams, Tehya            9 Sharks-OZ              41.04      43.80  
  7 Jauch, Lauren M           10 Barracudas-OZ          44.47      43.91  
  8 Buchheit, Allison E        9 Barracudas-OZ          44.40      44.04  
  9 Aydt, Maggie A            10 Paducah-OZ             45.04      44.41  
 10 Seabaugh, Sydney           9 RCA-OZ                 52.03      45.88  
 11 Shemwell, Callie          10 RCA-OZ                 48.87      45.89  
 12 Buchheit, Sydney E         9 Barracudas-OZ          52.85      49.60  
 13 Harris, Anelle             9 Kennett-OZ             48.87      50.23  
 14 Patel, Bailee H           10 Paducah-OZ             43.88      50.90  
 15 Ray, Ryleigh              10 Cst-OZ                 53.29      51.81  
 16 Moriarty, Ella             9 Farmington-OZ          49.28      52.93  
 17 Hart, Rileigh M            9 Poplar Bluff-OZ        51.64      53.84  
 18 Williams, Stacia          10 Sharks-OZ            1:01.57      55.71  
 19 Blunt, Lydia               9 Sharks-OZ              56.65      56.35  
 20 McDonald, Gracie          10 Poplar Bluff-OZ        51.25      56.48  
 21 Jansen, Abby K             9 Scott City-OZ          53.65      56.52  
 22 Dye, Kayden                9 Kennett-OZ             54.03      56.92  
 23 Weibrecht, Hailey R        9 Stingrays-OZ           57.06      59.63  
 24 Frazier, Evie .            9 RCA-OZ               1:07.22    1:00.28  
 25 Hawes, Izzy J              9 Paducah-OZ           1:17.05    1:01.42  
 26 Lambert, Madison          10 Barracudas-OZ        1:01.04    1:02.07  
 27 Ferguson, Emma             9 Piranhas-OZ            56.26    1:02.25  
 28 Niermann, Lillian          9 RCA-OZ               1:06.50    1:03.43  
 29 Williams, Mia              9 Poplar Bluff-OZ      1:03.56    1:04.08  
 30 Tally, Dawson             10 Barracudas-OZ        1:07.70    1:04.24  
 31 Weisbrod, Micah           10 Barracudas-OZ        1:07.93    1:04.65  
 32 Cantrell, Demi             9 Barracudas-OZ        1:11.49    1:04.92  
 33 Lack, Malea                9 Kennett-OZ           1:08.22    1:07.17  
 34 Clayton, Audrey .          9 RCA-OZ               1:12.53    1:07.38  
 35 Lagura, Pamela             9 Poplar Bluff-OZ      1:06.88    1:07.42  
 36 Ealick, Emilia             9 Farmington-OZ        1:03.68    1:10.78  
 37 Deneke, Cera G            10 Barracudas-OZ        1:10.72    1:11.05  
 38 Ealick, Lydia             10 Farmington-OZ        1:07.23    1:12.37  
 39 Edwards, Kaleigh           9 Kennett-OZ           1:29.30    1:13.10  
 40 Dover, Austynn            10 Poplar Bluff-OZ      1:13.36    1:13.14  
 41 Mayfield, Zoe .            9 RCA-OZ               1:15.01    1:13.44  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Conference R: # 38.89   6/14/2003 Morgan Fraser at Gator  Meet, SST-OZ         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stempkovski, Megan        10 Sharks-OZ              46.28      44.35  
  2 Aydt, Maggie A            10 Paducah-OZ             46.46      45.68  
  3 Tyrrell, Leah Martine      9 Paducah-OZ             48.03      46.79  
  4 Heckemeyer, Catherine     10 Sharks-OZ              51.13      47.07  
  5 Jauch, Lauren M           10 Barracudas-OZ          47.80      47.78  
  6 Bruns, Emily              10 RCA-OZ                 50.47      48.13  
  7 Harris, Anelle             9 Kennett-OZ             51.13      48.82  
  8 Brown, Jasmine .          10 RCA-OZ                 51.65      49.89  
  9 Buchheit, Sydney E         9 Barracudas-OZ          50.78      49.96  
 10 Patel, Bailee H           10 Paducah-OZ             51.71      51.74  
 11 Frazier, Evie .            9 RCA-OZ                 55.68      52.62  
 12 Collins, Mary Grace       10 Kennett-OZ             52.23      52.86  
 13 Wilke, Olivia .            9 RCA-OZ                 53.53      53.12  
 14 Moody, Allison             9 Kennett-OZ             52.18      53.43  
 15 Hawes, Izzy J              9 Paducah-OZ           1:03.01      56.06  
 16 Rahlmann, Audrey          10 Poplar Bluff-OZ        56.19      56.31  
 17 Woolard, Lana              9 RCA-OZ               1:08.19      56.86  
 18 Kirkman, Addison E         9 Poplar Bluff-OZ        57.49      57.84  
 19 Davis, Sara McKinley      10 RCA-OZ               1:03.09      58.14  
 20 Tally, Dawson             10 Barracudas-OZ          58.79      58.72  
 21 Seabaugh, Sydney           9 RCA-OZ               1:07.46      59.16  
 22 Shipman, Claire            9 Barracudas-OZ        1:03.44      59.67  
 23 Niermann, Lillian          9 RCA-OZ               1:12.22    1:01.21  
 24 Phillips, Audrey           9 Kennett-OZ           1:05.14    1:06.77  
 25 Shemwell, Callie          10 RCA-OZ               1:15.38    1:07.98  
 26 Morgan, Madison            9 Kennett-OZ           1:15.20    1:14.83  
 27 Dover, Austynn            10 Poplar Bluff-OZ      1:21.27    1:16.20  
 -- Deneke, Cera G            10 Barracudas-OZ        1:08.80         DQ  
 -- Ealick, Lydia             10 Farmington-OZ        1:25.31         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
Conference R: # 30.61    6/5/2010 Taylor L. Norwood at Poplar Bl, PBST-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duncan, Ava .             10 RCA-OZ                 45.13      38.66  
  2 Haus, Bella G             10 Paducah-OZ             41.36      39.52  
  3 Bruns, Emily              10 RCA-OZ                 42.13      40.86  
  4 Beussink, Paige .         10 RCA-OZ                 42.03      40.88  
  5 Baker, Sarah A             9 Paducah-OZ             39.95      41.51  
  6 Chitester, Katelyn        10 Kennett-OZ             43.36      42.41  
  7 Buchheit, Allison E        9 Barracudas-OZ          45.67      46.88  
  8 Wilson, Tessa              9 Sharks-OZ              45.62      47.44  
  9 Jansen, Lexi L             9 Scott City-OZ          50.63      47.81  
 10 Patel, Bailee H           10 Paducah-OZ             48.40      48.84  
 11 Kirkman, Olivia J          9 Poplar Bluff-OZ        55.74      49.66  
 12 Summers, Emma              9 RCA-OZ                 52.03      49.81  
 13 Dye, Kayden                9 Kennett-OZ             56.75      54.00  
 14 Davis, Sara McKinley      10 RCA-OZ                 55.54      54.11  
 15 Carron, Mackenzie L        9 Stingrays-OZ           53.15      57.20  
 16 Blunt, Lydia               9 Sharks-OZ              59.28    1:00.19  
 17 Wilke, Olivia .            9 RCA-OZ                 54.62    1:01.28  
 18 Williams, Stacia          10 Sharks-OZ            1:03.19    1:02.16  
 19 Bone, Bridget             10 Farmington-OZ        1:11.22    1:05.84  
 20 Phillips, Audrey           9 Kennett-OZ           1:04.31    1:06.15  
 21 Jansen, Abby K             9 Scott City-OZ          58.56    1:06.57  
 -- Snider, Julia              9 Kennett-OZ           1:18.23         DQ  
 -- Mayfield, Zoe .            9 RCA-OZ               1:15.00         DQ  
 -- Evans, Taylor R           10 Scott City-OZ        1:34.14         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
Conference R: # 1:13.66    6/5/2010 Taylor L. Norwood at Poplar Bl, PBST-OZ    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duncan, Ava .             10 RCA-OZ               1:43.09    1:26.78  
  2 Hutcheson, McCall M       10 Paducah-OZ           1:27.50    1:27.00  
  3 Burk, Hannah              10 Kennett-OZ           1:27.73    1:27.10  
  4 Tyrrell, Leah Martine      9 Paducah-OZ           1:33.22    1:30.92  
  5 Beussink, Paige .         10 RCA-OZ               1:42.38    1:31.12  
  6 Stempkovski, Megan        10 Sharks-OZ            1:39.35    1:31.21  
  7 Haus, Bella G             10 Paducah-OZ           1:31.49    1:31.29  
  8 Bruns, Emily              10 RCA-OZ               1:46.22    1:32.36  
  9 Chitester, Katelyn        10 Kennett-OZ           1:38.29    1:38.30  
 10 Brown, Jasmine .          10 RCA-OZ               1:42.41    1:39.20  
 11 Aydt, Maggie A            10 Paducah-OZ           1:40.17    1:39.25  
 12 Buchheit, Sydney E         9 Barracudas-OZ        1:51.63    1:43.51  
 13 Harris, Anelle             9 Kennett-OZ           1:45.66    1:44.34  
 14 Speakar, Brianna          10 Farmington-OZ        1:43.96    1:45.15  
 15 Seabaugh, Sydney           9 RCA-OZ               1:56.97    1:47.89  
 16 Moody, Allison             9 Kennett-OZ           1:56.97    1:53.35  
 17 Bone, Bridget             10 Farmington-OZ        2:03.05    1:55.60  
 18 Dye, Kayden                9 Kennett-OZ           1:52.70    1:57.84  
 19 Ray, Ryleigh              10 Cst-OZ               2:00.27    1:58.79  
 20 Carron, Mackenzie L        9 Stingrays-OZ         1:59.90    2:01.95  
 21 Jansen, Abby K             9 Scott City-OZ        2:04.97    2:06.59  
 22 Spencer, Savannah          9 Barracudas-OZ        2:07.53    2:11.35  
 23 Phillips, Audrey           9 Kennett-OZ           2:17.49    2:11.36  
 24 Morgan, Madison            9 Kennett-OZ           2:39.40    2:31.77  
 -- Ferguson, Emma             9 Piranhas-OZ          2:02.23         DQ  
 -- Shipman, Claire            9 Barracudas-OZ        2:20.00         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Conference R: # 49.80   7/23/2011 Gator Swim Team, GATR-OZ                     
                       M. Meystedt, K. Scott, R. Leckie, R. Leckie       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 River City Aquatics-OZ  'A'                       1:11.00    1:05.35  
     1) Beussink, Paige . 10            2) Bruns, Emily 10                
     3) Duncan, Ava . 10                4) Summers, Emma 9                
  2 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                 1:09.33    1:05.90  
     1) Haus, Bella G 10                2) Baker, Sarah A 9               
     3) James, Addi I 10                4) Hutcheson, McCall M 10         
  3 Kennett  Swim Team-OZ  'A'                        1:15.81    1:09.24  
     1) Chitester, Katelyn 10           2) Collins, Mary Grace 10         
     3) Harris, Anelle 9                4) Burk, Hannah 10                
  4 Barracudas-OZ  'A'                                1:20.00    1:14.01  
     1) Jauch, Lauren M 10              2) Buchheit, Sydney E 9           
     3) Buchheit, Allison E 9           4) LaMar, Lauren A 8              
  5 Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'A'                1:16.19    1:14.19  
     1) Blunt, Lydia 9                  2) Heckemeyer, Catherine 10       
     3) Wilson, Tessa 9                 4) Stempkovski, Megan 10          
  6 River City Aquatics-OZ  'B'                       1:14.00    1:16.78  
     1) Wilke, Olivia . 9               2) Seabaugh, Sydney 9             
     3) Shemwell, Callie 10             4) Brown, Jasmine . 10            
  7 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                    1:30.66    1:19.34  
     1) Hart, Rileigh M 9               2) Rahlmann, Audrey 10            
     3) Kirkman, Addison E 9            4) Kirkman, Olivia J 9            
  8 Kennett  Swim Team-OZ  'B'                        1:36.19    1:22.53  
     1) Dye, Kayden 9                   2) Lack, Malea 9                  
     3) Phillips, Audrey 9              4) Moody, Allison 9               
  9 Scott City Dolphins Swim Team-OZ  'A'             1:42.28    1:24.72  
     1) Jansen, Abby K 9                2) Evans, Taylor R 10             
     3) Dohogne, Kadi G 8               4) Jansen, Lexi L 9               
 10 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'B'                 1:40.00    1:25.70  
     1) Patel, Bailee H 10              2) Aydt, Maggie A 10              
     3) Hawes, Izzy J 9                 4) Brown, Yonna M 8               
 11 Barracudas-OZ  'B'                                1:40.00    1:27.21  
     1) Lambert, Madison 10             2) Shipman, Claire 9              
     3) Spencer, Savannah 9             4) Cantrell, Demi 9               
 12 Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                 1:15.06    1:40.59  
     1) Moriarty, Ella 9                2) Ealick, Emilia 9               
     3) Ealick, Lydia 10                4) Moriarty, Aiden 8              
 13 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'B'                    1:50.25    1:41.67  
     1) Dover, Austynn 10               2) Lagura, Pamela 9               
     3) McDonald, Gracie 10             4) Williams, Mia 9                
 -- River City Aquatics-OZ  'C'                       1:24.00   X1:32.31  
     1) Davis, Sara McKinley 10         2) Niermann, Lillian 9            
     3) Woolard, Lana 9                 4) Frazier, Evie . 9              
 -- Kennett  Swim Team-OZ  'C'                        2:00.00   X1:47.51  
     1) Morgan, Madison 9               2) Edwards, Kaleigh 9             
     3) Snider, Julia 9                 4) Allen, Kadence 8               
 
Girls 9-10 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
Conference R: # 1:08.00   7/21/2007 Gator Swim Team, GATR-OZ                   
                         G. Vieira, M. Brune, E. Kiefner, M. McDonald      
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                 1:20.00    1:13.73  
     1) Hutcheson, McCall M 10          2) Aydt, Maggie A 10              
     3) Baker, Sarah A 9                4) Haus, Bella G 10               
  2 River City Aquatics-OZ  'A'                       1:23.00    1:15.58  
     1) Duncan, Ava . 10                2) Bruns, Emily 10                
     3) Beussink, Paige . 10            4) Summers, Emma 9                
  3 Kennett  Swim Team-OZ  'A'                        1:26.80    1:19.56  
     1) Burk, Hannah 10                 2) Harris, Anelle 9               
     3) Chitester, Katelyn 10           4) Collins, Mary Grace 10         
  4 Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'A'                1:19.88    1:21.04  
     1) Blunt, Lydia 9                  2) Stempkovski, Megan 10          
     3) Wilson, Tessa 9                 4) Williams, Tehya 9              
  5 Barracudas-OZ  'A'                                1:30.00    1:23.17  
     1) Jauch, Lauren M 10              2) Buchheit, Sydney E 9           
     3) Buchheit, Allison E 9           4) Lambert, Madison 10            
  6 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'B'                 1:40.00    1:27.87  
     1) Patel, Bailee H 10              2) Hawes, Izzy J 9                
     3) James, Addi I 10                4) Brown, Yonna M 8               
  7 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                    1:45.20    1:30.19  
     1) Kirkman, Olivia J 9             2) Kirkman, Addison E 9           
     3) Rahlmann, Audrey 10             4) Hart, Rileigh M 9              
  8 Kennett  Swim Team-OZ  'B'                        1:46.69    1:38.89  
     1) Morgan, Madison 9               2) Moody, Allison 9               
     3) Dye, Kayden 9                   4) Phillips, Audrey 9             
  9 Barracudas-OZ  'B'                                2:00.00    1:46.85  
     1) Weisbrod, Micah 10              2) Tally, Dawson 10               
     3) Spencer, Savannah 9             4) Cantrell, Demi 9               
 -- River City Aquatics-OZ  'C'                       1:39.00   X1:40.03  
     1) Woolard, Lana 9                 2) Davis, Sara McKinley 10        
     3) Frazier, Evie . 9               4) Niermann, Lillian 9            
 -- Poplar Bluff Swim Team-OZ  'B'                    2:15.25         DQ  
     1) Dover, Austynn 10               2) McDonald, Gracie 10            
     3) Williams, Mia 9                 4) Lagura, Pamela 9               
 -- River City Aquatics-OZ  'B'                       1:38.00         DQ  
     1) Brown, Jasmine . 10             2) Seabaugh, Sydney 9             
     3) Wilke, Olivia . 9               4) Shemwell, Callie 10            
 -- Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                 1:22.65         DQ  
     1) Ealick, Emilia 9                2) Ealick, Lydia 10               
     3) Bone, Bridget 10                4) Humphrey, Ruby 8               
 -- Kennett  Swim Team-OZ  'C'                        2:03.34        XDQ  
     1) Lack, Malea 9                   2) Chandler, Morgan 7             
     3) Snider, Julia 9                 4) Edwards, Kaleigh 9             
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Conference R: # 26.45   7/21/2012 Taylor L. Norwood at 2012 SMSC, PBST-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAtee, Raegan C          11 Poplar Bluff-OZ        29.82      28.65  
  2 Phegley, Molly            12 RCA-OZ                 29.96      30.24  
  3 Combs, Lilly              11 Farmington-OZ          31.90      31.68  
  4 Mueller, Erin M           11 Stingrays-OZ           32.81      31.76  
  5 Phillips, Emma            12 Kennett-OZ             32.60      32.48  
  6 Maxton, Jordan            11 RCA-OZ                 33.63      32.70  
  7 Scoggins, Kortney         12 Kennett-OZ             32.80      33.27  
  8 Amelung, Hannah           12 Farmington-OZ          34.13      33.40  
  9 Bangert, Vanessa B        11 Barracudas-OZ          34.15      33.91  
 10 McCormick, Emma           11 Kennett-OZ             33.72      33.96  
 11 Bradley, Paige            11 Poplar Bluff-OZ        31.76      34.50  
 12 Garrett, Kenzie R         11 Poplar Bluff-OZ        34.84      34.97  
 13 Todd, Annalyse            12 Kennett-OZ             37.07      36.01  
 14 Landewee, Grace C         11 Scott City-OZ          35.95      36.34  
 15 Buchanan, Claire A        11 Paducah-OZ             38.50      38.28  
 16 Enderle, Courtney A       12 Scott City-OZ          39.41      38.31  
 17 Woolard, Olivia           11 RCA-OZ                 43.72      39.42  
 18 Meystedt, Mallory A       11 RCA-OZ                 40.41      39.43  
 19 Huff, Erin                11 Barracudas-OZ          40.68      40.50  
 20 Thomason, Ellie           12 RCA-OZ                 40.13      40.61  
 21 Pulliam, Emily            12 Farmington-OZ          53.21      41.66  
 22 Burge, Alice              11 Sharks-OZ              44.75      42.65  
 23 Davis, Jaidyn             11 Sharks-OZ              44.76      47.17  
 24 LeClere, Jadyn N          11 Stingrays-OZ           47.47      48.48  
 25 Folsom, Taylor            12 Sharks-OZ              49.88      48.55  
 26 Clubbs, Eva               11 Barracudas-OZ          50.63      56.54  
 27 Hotop, Abbey              12 Piranhas-OZ            52.67      57.77  
 28 Mercer, Lauren A          12 Stingrays-OZ           56.49    1:00.57  
 29 Majeske, Chloe            11 Farmington-OZ        1:05.05    1:03.62  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Conference R: # 57.47    6/2/2012 Taylor L. Norwood at Poplar Bl, PBST-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soeter, Lily A            12 Poplar Bluff-OZ      1:03.02    1:02.54  
  2 McAtee, Raegan C          11 Poplar Bluff-OZ      1:06.89    1:05.11  
  3 Littleton, Faith A        12 Barracudas-OZ        1:06.38    1:06.10  
  4 Kirks, Kennedy M          12 Paducah-OZ           1:07.91    1:07.07  
  5 Raspberry, Eliza          11 Kennett-OZ           1:10.83    1:10.69  
  6 Brazel, Mary-Cameron      11 RCA-OZ               1:14.11    1:11.09  
  7 Mueller, Erin M           11 Stingrays-OZ         1:18.56    1:13.33  
  8 Phillips, Emma            12 Kennett-OZ           1:14.41    1:13.40  
  9 Beussink, Bailey          12 RCA-OZ               1:15.19    1:14.20  
 10 Sloan, Abigail            12 Kennett-OZ           1:18.63    1:15.71  
 11 Bangert, Vanessa B        11 Barracudas-OZ        1:18.92    1:16.66  
 12 Patel, Peyton R           12 Paducah-OZ           1:15.84    1:16.94  
 13 Garrett, Kenzie R         11 Poplar Bluff-OZ      1:21.50    1:22.47  
 14 Landewee, Grace C         11 Scott City-OZ        1:28.25    1:23.48  
 15 Lemons, Annallesse        11 Kennett-OZ           1:23.41    1:24.97  
 16 Littlepage, Alexys M      11 Scott City-OZ        1:28.06    1:25.02  
 17 Meystedt, Mallory A       11 RCA-OZ               1:48.72    1:31.91  
 18 Conway, Claire E          12 Cst-OZ               1:30.56    1:32.36  
 19 Lemons, Talia             12 Kennett-OZ           1:37.23    1:33.41  
 20 Enderle, Courtney A       12 Scott City-OZ        1:34.17    1:34.22  
 21 Huff, Erin                11 Barracudas-OZ        1:35.06    1:35.13  
 22 McElvain, Elaina          11 RCA-OZ               2:01.72    1:35.46  
 23 Mercer, Lauren A          12 Stingrays-OZ         2:19.86    2:07.75  
 24 Clubbs, Eva               11 Barracudas-OZ        1:57.81    2:11.20  
 25 Majeske, Chloe            11 Farmington-OZ        2:00.00    2:17.24  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Conference R: # 29.72    7/7/2012 Taylor L. Norwood at Sikeston, PBST-OZ       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soeter, Lily A            12 Poplar Bluff-OZ        32.88      31.65  
  2 McAtee, Raegan C          11 Poplar Bluff-OZ        35.55      35.27  
  3 Kirks, Kennedy M          12 Paducah-OZ             35.63      36.22  
  4 Raspberry, Eliza          11 Kennett-OZ             35.81      36.29  
  5 Amelung, Hannah           12 Farmington-OZ          40.45      37.19  
  6 Pujol, Carly J            12 Barracudas-OZ          37.96      37.27  
  7 Beussink, Bailey          12 RCA-OZ                 38.41      37.36  
  8 Brazel, Mary-Cameron      11 RCA-OZ                 43.50      37.56  
  9 Littleton, Faith A        12 Barracudas-OZ          37.76      38.19  
 10 Williams, Anna Beth       12 Kennett-OZ             38.34      38.93  
 11 Patel, Peyton R           12 Paducah-OZ             38.87      39.85  
 12 Stempkovski, Hannah       11 Sharks-OZ              41.50      42.39  
 13 Heckemeyer, Caroline E    12 Sharks-OZ              40.44      42.61  
 14 Cates, Faith              11 Piranhas-OZ            43.94      43.81  
 15 Garrett, Kenzie R         11 Poplar Bluff-OZ        41.20      44.11  
 16 Pulliam, Emily            12 Farmington-OZ        1:00.23      47.77  
 17 Huff, Erin                11 Barracudas-OZ          49.97      49.40  
 18 Woolard, Olivia           11 RCA-OZ                 50.43      49.55  
 19 McElvain, Elaina          11 RCA-OZ                 55.04      50.86  
 20 Burge, Alice              11 Sharks-OZ              51.49      51.03  
 21 Enderle, Courtney A       12 Scott City-OZ          53.37      54.06  
 22 Folsom, Taylor            12 Sharks-OZ              54.50      54.39  
 23 LeClere, Jadyn N          11 Stingrays-OZ           57.15      56.04  
 24 Davis, Jaidyn             11 Sharks-OZ              51.25      56.36  
 25 Mercer, Lauren A          12 Stingrays-OZ           58.77    1:00.07  
 26 Hotop, Abbey              12 Piranhas-OZ            55.71    1:00.32  
 27 Clubbs, Eva               11 Barracudas-OZ        1:07.22    1:08.10  
 28 Majeske, Chloe            11 Farmington-OZ        1:13.05    1:12.71  
 -- Conway, Claire E          12 Cst-OZ                 48.07         DQ  
 -- Littlepage, Alexys M      11 Scott City-OZ          47.71         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Conference R: # 34.46   7/12/2005 MORGAN FRASER at GATR SMSC Mee, SST-OZ       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Allison E       12 Barracudas-OZ          38.19      38.39  
  2 Rubi, Alessandra K        11 Poplar Bluff-OZ        40.89      40.55  
  3 Brazel, Mary-Cameron      11 RCA-OZ                 41.38      41.18  
  4 Maxton, Jordan            11 RCA-OZ                 43.81      41.47  
  5 Bangert, Vanessa B        11 Barracudas-OZ          43.95      41.66  
  6 Phillips, Emma            12 Kennett-OZ             41.44      42.63  
  7 Stempkovski, Hannah       11 Sharks-OZ              41.00      42.65  
  8 Amelung, Hannah           12 Farmington-OZ          46.05      43.82  
  9 Heckemeyer, Caroline E    12 Sharks-OZ              43.97      44.08  
 10 Williams, Anna Beth       12 Kennett-OZ             45.19      45.43  
 11 Conway, Claire E          12 Cst-OZ                 48.77      46.04  
 12 McCormick, Emma           11 Kennett-OZ             46.87      46.98  
 13 Cates, Faith              11 Piranhas-OZ            48.18      47.30  
 14 Priggel, Selena M         11 Sharks-OZ              50.64      47.76  
 15 Hadler, Claire E          11 Barracudas-OZ          49.01      48.90  
 16 Meystedt, Mallory A       11 RCA-OZ                 57.16      50.52  
 17 Todd, Annalyse            12 Kennett-OZ             54.86      51.75  
 18 Landewee, Grace C         11 Scott City-OZ          53.15      52.21  
 19 Burge, Alice              11 Sharks-OZ              58.01      53.86  
 20 Davis, Jaidyn             11 Sharks-OZ              51.18      54.44  
 21 Thomason, Ellie           12 RCA-OZ                 55.97      55.20  
 22 Pulliam, Emily            12 Farmington-OZ        1:10.43      58.19  
 23 Hotop, Abbey              12 Piranhas-OZ            58.31      58.38  
 24 LeClere, Jadyn N          11 Stingrays-OZ         1:05.26    1:00.90  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
Conference R: # 28.36    6/9/2012 Taylor L. Norwood at Farmingto, PBST-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raspberry, Eliza          11 Kennett-OZ             32.95      33.60  
  2 McDonald, Allison E       12 Barracudas-OZ          34.26      33.62  
  3 Pujol, Carly J            12 Barracudas-OZ          34.41      34.40  
  4 Kirks, Kennedy M          12 Paducah-OZ             32.93      34.53  
  5 Phegley, Molly            12 RCA-OZ                 36.46      35.44  
  6 Rubi, Alessandra K        11 Poplar Bluff-OZ        36.59      37.64  
  7 Combs, Lilly              11 Farmington-OZ          40.09      38.49  
  8 Sloan, Abigail            12 Kennett-OZ             40.24      40.31  
  9 Bradley, Paige            11 Poplar Bluff-OZ        39.35      40.48  
 10 Patel, Peyton R           12 Paducah-OZ             41.11      41.14  
 11 Beussink, Bailey          12 RCA-OZ                 43.13      41.61  
 12 Buchanan, Claire A        11 Paducah-OZ             42.04      42.65  
 13 Scoggins, Kortney         12 Kennett-OZ             42.57      43.65  
 14 Woolard, Olivia           11 RCA-OZ                 57.53      45.65  
 15 Hadler, Claire E          11 Barracudas-OZ          51.13      47.00  
 16 Priggel, Selena M         11 Sharks-OZ              49.06      47.38  
 17 Stempkovski, Hannah       11 Sharks-OZ              43.21      47.52  
 18 Littlepage, Alexys M      11 Scott City-OZ          51.95      49.05  
 19 Lemons, Annallesse        11 Kennett-OZ             48.94      49.86  
 20 Lemons, Talia             12 Kennett-OZ             55.75      51.87  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
Conference R: # 1:05.57    6/9/2012 Taylor L. Norwood at Farmingto, PBST-OZ    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soeter, Lily A            12 Poplar Bluff-OZ      1:13.14    1:11.85  
  2 McDonald, Allison E       12 Barracudas-OZ        1:16.29    1:13.33  
  3 Littleton, Faith A        12 Barracudas-OZ        1:20.21    1:19.33  
  4 Pujol, Carly J            12 Barracudas-OZ        1:18.71    1:20.19  
  5 Rubi, Alessandra K        11 Poplar Bluff-OZ      1:20.41    1:22.44  
  6 Mueller, Erin M           11 Stingrays-OZ         1:30.14    1:24.42  
  7 Maxton, Jordan            11 RCA-OZ               1:40.66    1:24.88  
  8 Williams, Anna Beth       12 Kennett-OZ           1:24.49    1:26.24  
  9 Heckemeyer, Caroline E    12 Sharks-OZ            1:36.56    1:26.62  
 10 Combs, Lilly              11 Farmington-OZ        1:29.54    1:29.32  
 11 Bradley, Paige            11 Poplar Bluff-OZ      1:31.07    1:30.50  
 12 Cates, Faith              11 Piranhas-OZ          1:37.24    1:33.41  
 13 Scoggins, Kortney         12 Kennett-OZ           1:35.80    1:35.13  
 14 Buchanan, Claire A        11 Paducah-OZ           1:42.05    1:37.01  
 15 Sloan, Abigail            12 Kennett-OZ           1:32.87    1:37.29  
 16 Priggel, Selena M         11 Sharks-OZ            2:00.87    1:40.14  
 17 Hadler, Claire E          11 Barracudas-OZ        1:52.43    1:40.42  
 18 Todd, Annalyse            12 Kennett-OZ           1:49.30    1:44.79  
 19 Thomason, Ellie           12 RCA-OZ               2:03.41    1:48.06  
 20 Lemons, Talia             12 Kennett-OZ           1:53.59    1:53.02  
 21 Lemons, Annallesse        11 Kennett-OZ           1:50.96    1:55.96  
 -- McElvain, Elaina          11 RCA-OZ               2:15.00         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Conference R: # 1:55.79   7/25/2009 Gator Swim Team, GATR-OZ                   
                         E. Kiefner, H. Wojdylo, L. Cameron, G. Vieira     
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                    2:02.12    2:06.03  
     1) McAtee, Raegan C 11             2) Rubi, Alessandra K 11          
     3) Bradley, Paige 11               4) Soeter, Lily A 12              
  2 River City Aquatics-OZ  'A'                       2:08.68    2:07.97  
     1) Maxton, Jordan 11               2) Brazel, Mary-Cameron 11        
     3) Beussink, Bailey 12             4) Phegley, Molly 12              
  3 Kennett  Swim Team-OZ  'A'                        2:10.16    2:10.56  
     1) Williams, Anna Beth 12          2) Sloan, Abigail 12              
     3) Phillips, Emma 12               4) Raspberry, Eliza 11            
  4 Barracudas-OZ  'A'                                2:20.00    2:13.10  
     1) Hadler, Claire E 11             2) Pujol, Carly J 12              
     3) Littleton, Faith A 12           4) McDonald, Allison E 12         
  5 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                 2:22.30    2:19.48  
     1) Kirks, Kennedy M 12             2) Buchanan, Claire A 11          
     3) Tyrrell, Leah Martine 9         4) Patel, Peyton R 12             
  6 Kennett  Swim Team-OZ  'B'                        2:19.18    2:33.29  
     1) McCormick, Emma 11              2) Todd, Annalyse 12              
     3) Lemons, Talia 12                4) Scoggins, Kortney 12           
  7 Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'A'                2:42.33    2:33.44  
     1) Burge, Alice 11                 2) Priggel, Selena M 11           
     3) Heckemeyer, Caroline E 12       4) Stempkovski, Hannah 11         
  8 River City Aquatics-OZ  'B'                       2:44.77    2:37.89  
     1) Meystedt, Mallory A 11          2) Thomason, Ellie 12             
     3) McElvain, Elaina 11             4) Woolard, Olivia 11             
  9 Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                 2:19.50    2:58.50  
     1) Combs, Lilly 11                 2) Majeske, Chloe 11              
     3) Bone, Bridget 10                4) Amelung, Hannah 12             
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
Conference R: # 2:04.89   7/25/2009 Gator Swim Team, GATR-OZ                   
                         C. Palmer, H. Wojdylo, G. Vieira, E. Rorick       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                    2:19.79    2:20.00  
     1) Soeter, Lily A 12               2) Rubi, Alessandra K 11          
     3) McAtee, Raegan C 11             4) Bradley, Paige 11              
  2 Barracudas-OZ  'A'                                2:30.00    2:22.53  
     1) Littleton, Faith A 12           2) Bangert, Vanessa B 11          
     3) Pujol, Carly J 12               4) McDonald, Allison E 12         
  3 River City Aquatics-OZ  'A'                       2:34.33    2:26.83  
     1) Beussink, Bailey 12             2) Brazel, Mary-Cameron 11        
     3) Phegley, Molly 12               4) Maxton, Jordan 11              
  4 Kennett  Swim Team-OZ  'A'                        2:25.53    2:27.04  
     1) Williams, Anna Beth 12          2) Phillips, Emma 12              
     3) Raspberry, Eliza 11             4) Scoggins, Kortney 12           
  5 Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'A'                3:06.12    2:51.35  
     1) Heckemeyer, Caroline E 12       2) Stempkovski, Hannah 11         
     3) Priggel, Selena M 11            4) Burge, Alice 11                
  6 Kennett  Swim Team-OZ  'B'                        2:55.22    2:57.24  
     1) Sloan, Abigail 12               2) McCormick, Emma 11             
     3) Lemons, Annallesse 11           4) Todd, Annalyse 12              
  7 River City Aquatics-OZ  'B'                       3:14.20    3:00.87  
     1) Woolard, Olivia 11              2) Thomason, Ellie 12             
     3) Meystedt, Mallory A 11          4) McElvain, Elaina 11            
  8 Scott City Dolphins Swim Team-OZ  'A'             3:38.20    3:22.24  
     1) Jansen, Lexi L 9                2) Landewee, Grace C 11           
     3) Jansen, Abby K 9                4) Enderle, Courtney A 12         
 -- Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                 2:38.33         DQ  
     1) Patel, Peyton R 12              2) Tyrrell, Leah Martine 9        
     3) Kirks, Kennedy M 12             4) Buchanan, Claire A 11          
 -- Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                 2:40.78         DQ  
     1) Majeske, Chloe 11               2) Amelung, Hannah 12             
     3) Combs, Lilly 11                 4) Speakar, Brianna 10            
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Conference R: # 25.94   7/12/2012 Caitlyn A. Palmer at Cape Mini, GATR-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norwood, Taylor L         13 Poplar Bluff-OZ        26.05      26.30  
  2 Raspberry, Isabelle       13 Kennett-OZ             28.22      28.90  
  3 Payne, Hanna              13 Sharks-OZ              30.33      29.90  
  4 Vaughn, Alexis M          14 Poplar Bluff-OZ        30.03      30.07  
  5 Zahner, Makensey          14 Farmington-OZ          30.00      30.22  
  6 Shetley, Heidi            14 Kennett-OZ             30.18      30.76  
  7 Singh, Isabelle K         13 Barracudas-OZ          31.94      31.16  
  8 Hilburn, Hadley           14 Kennett-OZ             30.86      31.22  
  9 Potts, Hailee             13 Kennett-OZ             31.47      31.96  
 10 Siebenhuener, Elice       14 Kennett-OZ             32.62      32.54  
 11 Tucker, Taylor            13 Farmington-OZ          32.99      32.79  
 12 Priest, Olivia J          13 Barracudas-OZ          32.50      33.39  
 13 Brooks, Haley             14 Kennett-OZ             32.14      33.57  
 14 Williams, Jazmin          13 Kennett-OZ             34.00      34.31  
 15 Belcher, Jessica .        14 RCA-OZ                 33.69      34.90  
 16 Wiseman, Taylor D         14 Poplar Bluff-OZ        35.41      35.50  
 17 Allen, Nicole             13 Poplar Bluff-OZ        39.10      36.28  
 18 Johnson, Shelby           14 Kennett-OZ             33.15      36.68  
 19 Sutton, Cassie            14 Farmington-OZ          36.22      36.79  
 20 Essary, Camryn            13 Kennett-OZ             39.67      37.16  
 21 Metz, Alyson              14 Poplar Bluff-OZ        36.16      37.61  
 22 Blunt, Abigail            13 Sharks-OZ              39.67      38.75  
 23 McDonald, Ashley M        13 Barracudas-OZ          37.46      39.56  
 24 Carns, Katherine E        14 Barracudas-OZ          37.06      40.07  
 25 Mott, Ginny E             14 Scott City-OZ          39.08      42.63  
 26 Mowrer, Hannah            13 Kennett-OZ             42.77      43.58  
 27 Fisher, Peyton            13 Kennett-OZ             59.13    1:01.57  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Conference R: # 56.44   6/15/2013 Taylor L. Norwood at Paducah 6, PBST-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fell, Tyler R             14 Paducah-OZ             56.80      56.75  
  2 McAtee, Morgan P          14 Poplar Bluff-OZ      1:04.08    1:03.41  
  3 Pujol, Jacie E            13 Barracudas-OZ        1:02.83    1:03.84  
  4 Robinett, Emma E          14 Kennett-OZ           1:07.13    1:07.24  
  5 Singh, Isabelle K         13 Barracudas-OZ        1:09.52    1:07.42  
  6 Vaughn, Alexis M          14 Poplar Bluff-OZ      1:05.66    1:07.77  
  7 Zahner, Makensey          14 Farmington-OZ        1:09.84    1:11.11  
  8 Tucker, Taylor            13 Farmington-OZ        1:15.05    1:12.14  
  9 Belcher, Jessica .        14 RCA-OZ               1:14.89    1:12.36  
 10 Glastetter, Jamie a       14 Scott City-OZ        1:13.95    1:13.11  
 11 Johnson, Shelby           14 Kennett-OZ           1:13.13    1:15.53  
 12 Williams, Jazmin          13 Kennett-OZ           1:19.78    1:15.60  
 13 Brooks, Haley             14 Kennett-OZ           1:15.01    1:16.10  
 14 Cook, Morgan              13 Kennett-OZ           1:18.66    1:19.12  
 15 Metz, Alyson              14 Poplar Bluff-OZ      1:21.33    1:20.00  
 16 Sutton, Cassie            14 Farmington-OZ        1:20.12    1:20.38  
 17 Wiseman, Taylor D         14 Poplar Bluff-OZ      1:23.59    1:22.50  
 18 Stokes, Lauren G          13 Paducah-OZ           1:24.26    1:22.69  
 19 Allen, Nicole             13 Poplar Bluff-OZ      1:28.94    1:28.70  
 20 Timpe, Jayna C            13 Barracudas-OZ        1:33.89    1:32.95  
 21 Mowrer, Hannah            13 Kennett-OZ           1:37.89    1:37.33  
 22 Fisher, Peyton            13 Kennett-OZ           2:09.15    2:08.34  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
Conference R: # 1:01.50   7/21/2012 Caitlyn A. Palmer at 2012 SMSC, GATR-OZ    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norwood, Taylor L         13 Poplar Bluff-OZ      1:01.28    1:03.15  
  2 Pujol, Jacie E            13 Barracudas-OZ        1:15.85    1:12.79  
  3 Raspberry, Isabelle       13 Kennett-OZ           1:14.41    1:13.70  
  4 Vaughn, Alexis M          14 Poplar Bluff-OZ      1:17.57    1:18.47  
  5 Singh, Isabelle K         13 Barracudas-OZ        1:19.68    1:18.95  
  6 Shetley, Heidi            14 Kennett-OZ           1:18.86    1:19.05  
  7 Cates, Emily              13 Piranhas-OZ          1:20.94    1:20.17  
  8 Raymond, Sydney C         14 Sharks-OZ            1:21.75    1:20.78  
  9 Harris, Kayton            13 Kennett-OZ           1:25.14    1:23.83  
 10 Potts, Hailee             13 Kennett-OZ           1:27.59    1:27.69  
 11 McMullan, Marie           13 Kennett-OZ           1:31.59    1:28.24  
 12 Siebenhuener, Elice       14 Kennett-OZ           1:31.67    1:28.44  
 13 Sutton, Cassie            14 Farmington-OZ        1:28.05    1:28.50  
 14 Priest, Olivia J          13 Barracudas-OZ        1:30.87    1:29.68  
 15 Glastetter, Jamie a       14 Scott City-OZ        1:29.41    1:30.57  
 16 Kern, Gracie R            13 Scott City-OZ        1:34.77    1:32.70  
 17 Stokes, Lauren G          13 Paducah-OZ           1:36.71    1:33.09  
 18 Cook, Morgan              13 Kennett-OZ           1:34.23    1:36.87  
 19 McDonald, Ashley M        13 Barracudas-OZ        1:39.97    1:39.01  
 20 Blunt, Abigail            13 Sharks-OZ            1:49.17    1:41.92  
 21 Carns, Katherine E        14 Barracudas-OZ        1:55.49    1:48.87  
 -- Timpe, Jayna C            13 Barracudas-OZ        1:44.83         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
Conference R: # 1:09.65   7/21/2012 Helen K. Wojdylo at 2012 SMSC, GATR-OZ     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fell, Tyler R             14 Paducah-OZ           1:12.82    1:13.87  
  2 McAtee, Morgan P          14 Poplar Bluff-OZ      1:19.66    1:15.94  
  3 Robinett, Emma E          14 Kennett-OZ           1:25.03    1:27.12  
  4 Payne, Hanna              13 Sharks-OZ            1:30.03    1:30.14  
  5 Tucker, Taylor            13 Farmington-OZ        1:32.52    1:30.28  
  6 Hilburn, Hadley           14 Kennett-OZ           1:26.44    1:33.45  
  7 Nelson, Kamryn            13 Kennett-OZ           1:38.35    1:37.38  
  8 Zahner, Makensey          14 Farmington-OZ        1:40.14    1:38.19  
  9 Cates, Emily              13 Piranhas-OZ          1:42.42    1:38.26  
 10 Williams, Jazmin          13 Kennett-OZ           1:47.63    1:38.42  
 11 Harris, Kayton            13 Kennett-OZ           1:41.24    1:38.51  
 12 Brooks, Haley             14 Kennett-OZ           1:43.86    1:39.02  
 13 Carns, Katherine E        14 Barracudas-OZ        1:46.94    1:41.57  
 14 Essary, Camryn            13 Kennett-OZ           1:40.70    1:41.89  
 15 Priest, Olivia J          13 Barracudas-OZ        1:43.18    1:42.02  
 16 Wiseman, Taylor D         14 Poplar Bluff-OZ      1:44.62    1:42.25  
 17 Johnson, Shelby           14 Kennett-OZ           1:39.13    1:42.29  
 18 Mott, Ginny E             14 Scott City-OZ        1:44.68    1:43.81  
 19 Allen, Nicole             13 Poplar Bluff-OZ      2:00.86    1:47.24  
 20 Timpe, Jayna C            13 Barracudas-OZ        1:57.43    1:54.89  
 21 Mowrer, Hannah            13 Kennett-OZ           2:01.20    1:55.46  
 22 Stokes, Lauren G          13 Paducah-OZ           1:53.18    1:55.89  
 23 Kern, Gracie R            13 Scott City-OZ        2:00.16    1:58.18  
 -- Fisher, Peyton            13 Kennett-OZ           2:36.20         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
Conference R: # 1:00.47   7/21/2012 Caitlyn A. Palmer at 2012 SMSC, GATR-OZ    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norwood, Taylor L         13 Poplar Bluff-OZ      1:00.32    1:00.97  
  2 Raspberry, Isabelle       13 Kennett-OZ             58.20    1:10.58  
  3 Payne, Hanna              13 Sharks-OZ            1:26.06    1:21.14  
  4 Shetley, Heidi            14 Kennett-OZ           1:25.84    1:26.91  
  5 Glastetter, Jamie a       14 Scott City-OZ        1:29.31    1:27.81  
  6 Siebenhuener, Elice       14 Kennett-OZ           1:31.16    1:30.57  
  7 Belcher, Jessica .        14 RCA-OZ               1:36.66    1:31.41  
  8 Nelson, Kamryn            13 Kennett-OZ           1:33.02    1:32.64  
  9 Metz, Alyson              14 Poplar Bluff-OZ      1:49.41    1:37.15  
 10 Raymond, Sydney C         14 Sharks-OZ            1:35.61    1:37.47  
 11 Cook, Morgan              13 Kennett-OZ           1:36.17    1:38.13  
 12 Kern, Gracie R            13 Scott City-OZ        1:48.05    1:43.06  
 13 McMullan, Marie           13 Kennett-OZ           1:47.29    1:45.59  
 -- McDonald, Ashley M        13 Barracudas-OZ        2:06.67         DQ  
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
Conference R: # 2:19.04   7/21/2012 Helen K. Wojdylo at 2012 SMSC, GATR-OZ     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fell, Tyler R             14 Paducah-OZ           2:18.31    2:18.60# 
  2 McAtee, Morgan P          14 Poplar Bluff-OZ      2:41.46    2:37.15  
  3 Pujol, Jacie E            13 Barracudas-OZ        2:41.85    2:40.96  
  4 Robinett, Emma E          14 Kennett-OZ           2:43.50    2:50.58  
  5 Cates, Emily              13 Piranhas-OZ          3:09.78    3:04.46  
  6 Raymond, Sydney C         14 Sharks-OZ            3:08.94    3:07.19  
  7 Nelson, Kamryn            13 Kennett-OZ           3:12.23    3:12.68  
  8 Potts, Hailee             13 Kennett-OZ           3:14.54    3:13.60  
  9 Harris, Kayton            13 Kennett-OZ           3:16.74    3:13.84  
 10 McMullan, Marie           13 Kennett-OZ           3:34.37    3:29.67  
 11 Essary, Camryn            13 Kennett-OZ           3:40.11    3:39.41  
 12 Mott, Ginny E             14 Scott City-OZ        3:57.07    3:54.87  
 -- Blunt, Abigail            13 Sharks-OZ            4:22.22         DQ  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Conference R: # 1:52.96   7/23/2011 Gator Swim Team, GATR-OZ                   
                         C. Palmer, H. Wojdylo, J. Helton, M. McDonald     
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                    2:00.68    1:59.06  
     1) McAtee, Morgan P 14             2) Wiseman, Taylor D 14           
     3) Vaughn, Alexis M 14             4) Norwood, Taylor L 13           
  2 Kennett  Swim Team-OZ  'A'                        1:58.87    2:00.69  
     1) Robinett, Emma E 14             2) Hilburn, Hadley 14             
     3) Shetley, Heidi 14               4) Raspberry, Isabelle 13         
  3 Barracudas-OZ  'A'                                2:20.00    2:05.94  
     1) Priest, Olivia J 13             2) Bangert, Vanessa B 11          
     3) Singh, Isabelle K 13            4) Pujol, Jacie E 13              
  4 Kennett  Swim Team-OZ  'B'                        2:08.72    2:08.78  
     1) Harris, Kayton 13               2) Siebenhuener, Elice 14         
     3) Nelson, Kamryn 13               4) Potts, Hailee 13               
  5 Scott City Dolphins Swim Team-OZ  'A'             2:32.31    2:28.78  
     1) Landewee, Grace C 11            2) Mott, Ginny E 14               
     3) Kern, Gracie R 13               4) Glastetter, Jamie a 14         
  6 Barracudas-OZ  'B'                                3:00.00    2:56.97  
     1) Huff, Erin 11                   2) Clubbs, Eva 11                 
     3) McDonald, Ashley M 13           4) Carns, Katherine E 14          
 -- Kennett  Swim Team-OZ  'C'                        2:13.72   X2:22.50  
     1) McMullan, Marie 13              2) Johnson, Shelby 14             
     3) Williams, Jazmin 13             4) Brooks, Haley 14               
 -- Kennett  Swim Team-OZ  'D'                        2:41.41   X2:43.34  
     1) Cook, Morgan 13                 2) Essary, Camryn 13              
     3) Mowrer, Hannah 13               4) Lemons, Annallesse 11          
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
Conference R: # 2:01.92   7/23/2011 Gator Swim Team, GATR-OZ                   
                         J. Helton, H. Wojdylo, C. Palmer, M. McDonald     
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                    2:18.58    2:14.02  
     1) Vaughn, Alexis M 14             2) McAtee, Morgan P 14            
     3) Norwood, Taylor L 13            4) Wiseman, Taylor D 14           
  2 Kennett  Swim Team-OZ  'A'                        2:14.93    2:15.97  
     1) Shetley, Heidi 14               2) Hilburn, Hadley 14             
     3) Raspberry, Isabelle 13          4) Robinett, Emma E 14            
  3 Kennett  Swim Team-OZ  'B'                        2:30.32    2:30.53  
     1) Potts, Hailee 13                2) Harris, Kayton 13              
     3) Nelson, Kamryn 13               4) Brooks, Haley 14               
  4 Barracudas-OZ  'A'                                2:30.00    2:32.57  
     1) Singh, Isabelle K 13            2) Carns, Katherine E 14          
     3) Priest, Olivia J 13             4) Pujol, Jacie E 13              
  5 Scott City Dolphins Swim Team-OZ  'A'             3:07.54    2:45.50  
     1) Kern, Gracie R 13               2) Mott, Ginny E 14               
     3) Glastetter, Jamie a 14          4) Littlepage, Alexys M 11        
  6 Barracudas-OZ  'B'                                3:30.00    3:08.11  
     1) Timpe, Jayna C 13               2) McDonald, Ashley M 13          
     3) Hadler, Claire E 11             4) Huff, Erin 11                  
 -- Kennett  Swim Team-OZ  'C'                        2:42.89   X2:35.25  
     1) Cook, Morgan 13                 2) Essary, Camryn 13              
     3) Siebenhuener, Elice 14          4) Johnson, Shelby 14             
 -- Kennett  Swim Team-OZ  'D'                        3:05.22   X2:56.42  
     1) McMullan, Marie 13              2) Mowrer, Hannah 13              
     3) Williams, Jazmin 13             4) Lemons, Talia 12               
 
Women 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Conference R: # 25.95   7/24/2004 Kati Luehmann at SMSC Champion, CST-OZ       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Culbertson, Kate E        17 Paducah-OZ             26.46      26.56  
  2 McDonald, Madeleine L     16 Barracudas-OZ          28.13      27.15  
  3 Dragon, Julia             17 Poplar Bluff-OZ        27.56      27.53  
  4 Kiefner, Elizabeth        15 RCA-OZ                 27.94      27.61  
  5 Hilburn, Anna Kay         18 Kennett-OZ             27.14      28.27  
  6 Coleman, Jasmine          15 Farmington-OZ          28.23      28.32  
  7 Smith, Sierra S           16 Barracudas-OZ          29.11      28.38  
  8 Dragon, Haylee            15 Poplar Bluff-OZ        29.34      28.41  
  9 Robinett, Madison         17 Kennett-OZ             27.81      28.55  
 10 Smith, Ashlyn             16 Kennett-OZ             29.85      29.41  
 11 McPherson, Alexa          15 Kennett-OZ             31.98      31.41  
 12 Huffman, Madison          16 Cst-OZ                 33.59      33.68  
 13 Riggs, Joselyn            18 Kennett-OZ             35.59      34.26  
 14 Hickman, Nikkia           15 Poplar Bluff-OZ        34.41      36.14  
 15 Siebenhuener, Joelle      16 Kennett-OZ             34.35      36.91  
 16 Scheiffele, Michelle      15 Farmington-OZ          36.31      36.96  
 17 Mowrer, Allison           16 Kennett-OZ             31.54      44.87  
 
Women 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Conference R: # 56.03   6/21/2005 KATI LUEHMANN at GATR SMSC Mee, CST-OZ       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Troxel, Kyleigh S         18 Barracudas-OZ          55.74      55.60# 
  2 Culbertson, Kate E        17 Paducah-OZ             56.82      56.04  
  3 Stevens, Kelsey J         15 Paducah-OZ             57.80      58.06  
  4 Dragon, Julia             17 Poplar Bluff-OZ      1:00.72    1:00.34  
  5 Kiefner, Elizabeth        15 RCA-OZ               1:01.25    1:00.37  
  6 McDonald, Madeleine L     16 Barracudas-OZ        1:01.79    1:00.45  
  7 Smith, Sierra S           16 Barracudas-OZ        1:04.10    1:01.45  
  8 Robinett, Madison         17 Kennett-OZ           1:00.65    1:01.99  
  9 Dragon, Haylee            15 Poplar Bluff-OZ      1:03.79    1:03.84  
 10 Coleman, Jasmine          15 Farmington-OZ        1:02.97    1:04.10  
 11 Lane, Rachel              17 Kennett-OZ           1:11.29    1:07.45  
 12 Smith, Ashlyn             16 Kennett-OZ           1:10.63    1:09.18  
 13 Essary, Chandler          18 Kennett-OZ           1:10.72    1:12.33  
 14 McPherson, Alexa          15 Kennett-OZ           1:11.51    1:13.28  
 15 Riggs, Joselyn            18 Kennett-OZ           1:21.53    1:17.87  
 16 Huffman, Madison          16 Cst-OZ               1:16.36    1:19.05  
 17 Hickman, Nikkia           15 Poplar Bluff-OZ      1:17.33    1:19.64  
 18 Scheiffele, Michelle      15 Farmington-OZ        1:23.03    1:24.87  
 19 Mowrer, Allison           16 Kennett-OZ           1:36.33    1:40.69  
 
Women 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
Conference R: # 1:04.66    7/8/2002 Stephanie Osucha at Paducah  M, PST-KY     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Natalie             17 Piranhas-OZ          1:04.81    1:04.38# 
  2 Stevens, Kelsey J         15 Paducah-OZ           1:05.80    1:06.77  
  3 King, Emily A             15 Piranhas-OZ          1:09.09    1:07.94  
  4 Garland, Makenzie R       16 Paducah-OZ           1:12.41    1:09.08  
  5 Smith, Sierra S           16 Barracudas-OZ        1:17.32    1:14.25  
  6 Hilburn, Anna Kay         18 Kennett-OZ           1:10.22    1:15.54  
  7 Rubi, Angelica F          15 Poplar Bluff-OZ      1:18.07    1:16.06  
  8 Rau, Sierra               15 RCA-OZ               1:32.06    1:17.22  
  9 Coleman, Jasmine          15 Farmington-OZ        1:16.66    1:20.94  
 10 Lane, Rachel              17 Kennett-OZ           1:28.32    1:31.90  
 11 Shetley, Kate             16 Kennett-OZ           1:15.16    1:34.23  
 12 Hickman, Nikkia           15 Poplar Bluff-OZ      1:37.99    1:35.69  
 13 Riggs, Joselyn            18 Kennett-OZ           1:36.57    1:36.31  
 
Women 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
Conference R: # 1:11.42   7/25/2009 Anna P. Esswein at 2009 SMSC C, GATR-OZ    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Natalie             17 Piranhas-OZ          1:15.99    1:14.01  
  2 McMullan, Abigail         16 Kennett-OZ           1:10.95    1:14.23  
  3 Dragon, Julia             17 Poplar Bluff-OZ      1:18.91    1:18.15  
  4 Kiefner, Elizabeth        15 RCA-OZ               1:21.70    1:19.92  
  5 Garland, Makenzie R       16 Paducah-OZ           1:19.56    1:20.26  
  6 McDonald, Madeleine L     16 Barracudas-OZ        1:21.76    1:21.50  
  7 King, Emily A             15 Piranhas-OZ          1:23.53    1:21.79  
  8 Dragon, Haylee            15 Poplar Bluff-OZ      1:27.81    1:26.37  
  9 Robinett, Madison         17 Kennett-OZ           1:23.94    1:27.29  
 10 Smith, Ashlyn             16 Kennett-OZ           1:29.95    1:29.92  
 11 Rau, Sierra               15 RCA-OZ               1:48.50    1:31.48  
 12 Smith, Katie              17 Sharks-OZ            1:34.93    1:33.93  
 13 Essary, Chandler          18 Kennett-OZ           1:28.50    1:34.12  
 14 Scheiffele, Michelle      15 Farmington-OZ        1:32.36    1:35.11  
 15 Siebenhuener, Joelle      16 Kennett-OZ           1:36.49    1:43.93  
 16 Cook, Elizabeth           15 Kennett-OZ           1:46.70    1:53.62  
 17 Mowrer, Allison           16 Kennett-OZ           1:54.48    2:09.47  
 
Women 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
Conference R: # 1:03.32   7/21/2012 Morgan A. Morris at 2012 SMSC, GATR-OZ     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Troxel, Kyleigh S         18 Barracudas-OZ        1:03.03    1:02.63# 
  2 McMullan, Abigail         16 Kennett-OZ           1:02.20    1:03.80  
  3 Culbertson, Kate E        17 Paducah-OZ           1:05.26    1:03.91  
  4 Stevens, Kelsey J         15 Paducah-OZ           1:07.25    1:06.35  
  5 Hilburn, Anna Kay         18 Kennett-OZ           1:07.70    1:11.25  
  6 Rubi, Angelica F          15 Poplar Bluff-OZ      1:17.27    1:17.10  
  7 McPherson, Alexa          15 Kennett-OZ           1:26.71    1:26.61  
  8 Lane, Rachel              17 Kennett-OZ           1:24.87    1:32.14  
  9 Siebenhuener, Joelle      16 Kennett-OZ           1:39.30    1:33.97  
 10 Shetley, Kate             16 Kennett-OZ           1:15.01    1:40.27  
 11 Cook, Elizabeth           15 Kennett-OZ           1:48.19    1:51.25  
 -- Smith, Katie              17 Sharks-OZ            1:34.90         DQ  
 
Women 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
Conference R: # 2:19.43   7/24/2004 Kati Luehmann at SMSC Champion, CST-OZ     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Troxel, Kyleigh S         18 Barracudas-OZ        2:15.02    2:17.45# 
  2 McMullan, Abigail         16 Kennett-OZ           2:19.76    2:21.16  
  3 King, Natalie             17 Piranhas-OZ          2:22.58    2:21.36  
  4 Garland, Makenzie R       16 Paducah-OZ           2:30.02    2:28.11  
  5 King, Emily A             15 Piranhas-OZ          2:37.84    2:32.83  
  6 Rubi, Angelica F          15 Poplar Bluff-OZ      2:42.36    2:49.56  
  7 Rau, Sierra               15 RCA-OZ               3:00.00    3:01.04  
  8 Essary, Chandler          18 Kennett-OZ           3:04.53    3:05.37  
  9 Smith, Katie              17 Sharks-OZ            3:06.64    3:07.63  
 10 Huffman, Madison          16 Cst-OZ               3:23.75    3:13.76  
 11 Cook, Elizabeth           15 Kennett-OZ           3:28.65    3:47.78  
 
Women 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Conference R: # 1:47.12   6/15/2013 Paducah Marlins Swim Team, PAD-OZ          
                         M. Doan, K. Stevens, K. Culbertson, T. Fell       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                 1:49.39    1:46.71# 
     1) Culbertson, Kate E 17           2) Stevens, Kelsey J 15           
     3) Garland, Makenzie R 16          4) Fell, Tyler R 14               
  2 Kennett  Swim Team-OZ  'A'                        1:51.57    1:56.54  
     1) Hilburn, Anna Kay 18            2) Lane, Rachel 17                
     3) Smith, Ashlyn 16                4) McMullan, Abigail 16           
  3 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                    2:01.18    2:02.66  
     1) Dragon, Haylee 15               2) Hickman, Nikkia 15             
     3) Rubi, Angelica F 15             4) Dragon, Julia 17               
  4 Kennett  Swim Team-OZ  'B'                        2:01.45    2:06.23  
     1) McPherson, Alexa 15             2) Siebenhuener, Joelle 16        
     3) Essary, Chandler 18             4) Robinett, Madison 17           
  5 Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                 2:10.13    2:09.28  
     1) Tucker, Taylor 13               2) Scheiffele, Michelle 15        
     3) Zahner, Makensey 14             4) Coleman, Jasmine 15            
 -- Kennett  Swim Team-OZ  'C'                        2:25.34   X2:35.47  
     1) Shetley, Kate 16                2) Cook, Elizabeth 15             
     3) Cunningham, Keragan 16          4) Riggs, Joselyn 18              
 
Women 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
Conference R: # 1:57.79   7/21/2012 Gator Swim Team, GATR-OZ                   
                         M. Morris, M. Siefert, C. Palmer, H. Wojdylo      
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                 2:05.80    2:01.72  
     1) Garland, Makenzie R 16          2) Fell, Tyler R 14               
     3) Culbertson, Kate E 17           4) Stevens, Kelsey J 15           
  2 Kennett  Swim Team-OZ  'A'                        2:09.79    2:15.62  
     1) Shetley, Kate 16                2) McMullan, Abigail 16           
     3) Hilburn, Anna Kay 18            4) Smith, Ashlyn 16               
  3 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                    2:19.37    2:19.34  
     1) Dragon, Haylee 15               2) Dragon, Julia 17               
     3) Rubi, Angelica F 15             4) Hickman, Nikkia 15             
  4 Kennett  Swim Team-OZ  'B'                        2:16.35    2:19.72  
     1) Lane, Rachel 17                 2) Robinett, Madison 17           
     3) McPherson, Alexa 15             4) Essary, Chandler 18            
  5 Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                 2:21.96    2:36.15  
     1) Coleman, Jasmine 15             2) Scheiffele, Michelle 15        
     3) Sutton, Cassie 14               4) Zahner, Makensey 14            
 -- Kennett  Swim Team-OZ  'C'                        2:38.24   X2:57.74  
     1) Riggs, Joselyn 18               2) Mowrer, Allison 16             
     3) Siebenhuener, Joelle 16         4) Cook, Elizabeth 15             
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
Conference R: # 15.52   7/12/2003 Sean Cisne at Gator Meet, PBST-OZ            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaughan, Dawson            8 Kennett-OZ             19.22      16.90  
  2 McLaughlin, Miller         8 Poplar Bluff-OZ        20.96      17.33  
  3 Suitor, Kaleb J            7 Paducah-OZ             20.92      19.32  
  4 Harrell, Ishmael           8 Kennett-OZ             19.40      19.65  
  5 Evans, Tyson J             8 Scott City-OZ          21.60      19.77  
  6 Littlepage, Dalyn R        8 Scott City-OZ          19.68      20.11  
  7 Thomason, Ben              7 RCA-OZ                 24.56      20.26  
  8 Groves, Owen D             8 Barracudas-OZ          20.19      20.47  
  9 Hoog, Mathew A             8 Stingrays-OZ           23.18      20.88  
 10 Harmon, Max                8 Kennett-OZ             19.72      20.90  
 11 Lemons, James              8 Kennett-OZ             22.72      20.92  
 12 Williams, Andrew           6 Sharks-OZ              23.06      21.25  
 13 Creed, Ryan                8 Kennett-OZ             22.58      21.74  
 14 Patterson, Gavin           8 Kennett-OZ             24.60      23.08  
 15 Wheeler, Brandon P         8 Poplar Bluff-OZ        24.14      23.27  
 16 Denault, Lance             8 RCA-OZ                 24.66      24.16  
 17 Burton, Timmy              8 Sharks-OZ              22.03      24.33  
 18 Todd, Carson               7 Poplar Bluff-OZ        25.19      24.76  
 19 Duncan, Caleb              6 Kennett-OZ             25.93      25.69  
 20 Nely, Caeden               8 Poplar Bluff-OZ        27.76      26.29  
 21 Thomas, Kenlin K           8 Paducah-OZ             24.13      26.53  
 22 Burk, Braiden              8 Kennett-OZ             29.69      27.54  
 23 Wheeler, Joshua A          6 Poplar Bluff-OZ        29.51      27.59  
 23 Rubi, Andrew J             7 Poplar Bluff-OZ        26.78      27.59  
 25 Sells, Alex                6 Barracudas-OZ          26.86      28.36  
 26 Potts, Spencer             7 Kennett-OZ             31.84      29.07  
 27 Gray, MicKah               7 Barracudas-OZ          26.52      30.88  
 28 Jefferson, Christopher     7 Kennett-OZ             28.38      31.30  
 29 Tally, Luke L              7 Barracudas-OZ          31.47      32.14  
 30 Peck, Brandon O            6 Paducah-OZ             30.18      32.15  
 31 Cunningham, Cole           8 Farmington-OZ          32.31      32.30  
 32 Thomas, Titan D            6 Stingrays-OZ           34.86      32.58  
 33 Bone, Jon                  6 Farmington-OZ          31.34      32.66  
 34 Yarbro-Cracraft, Kaiden    4 RCA-OZ                 34.13      33.19  
 35 Williams, Korbin           6 Poplar Bluff-OZ        33.36      33.88  
 36 Roberts, Grahm             5 Kennett-OZ             35.37      35.36  
 37 McDonald, Lee-Michael      6 Poplar Bluff-OZ        32.66      35.52  
 38 Patterson, Jaxon           6 Kennett-OZ             34.18      35.53  
 39 Huff, Nolan                6 Barracudas-OZ          35.96      36.30  
 40 Bolen, TJ                  5 Barracudas-OZ          42.99      36.74  
 41 Dameron, Jack              6 RCA-OZ                 29.09      39.72  
 42 Matte, Michael             5 Sharks-OZ              38.94      41.64  
 43 Lemons, Reggie             8 Kennett-OZ             24.63      42.08  
 44 Anderson, Kade             4 Kennett-OZ             48.34      46.87  
 45 Chronister, Mark G         5 RCA-OZ                 37.64      46.90  
 46 Zawondniak, Rodger         6 Sharks-OZ              40.03      49.27  
 47 Jax, McCormick             5 Kennett-OZ             44.84      49.73  
 48 Noblin, Craig              7 Kennett-OZ             49.41      50.79  
 49 Brown, John Baker          4 Kennett-OZ             49.32      52.10  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Conference R: # 35.65   6/14/2003 Sean Cisne at Poplar Bluff  Me, PBST-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAtee, Elijah J           8 Poplar Bluff-OZ        46.89      45.36  
  2 Evans, Tyson J             8 Scott City-OZ          50.87      45.79  
  3 Littlepage, Dalyn R        8 Scott City-OZ          51.40      45.82  
  4 Harrell, Ishmael           8 Kennett-OZ             49.32      46.25  
  5 Groves, Owen D             8 Barracudas-OZ          56.63      46.66  
  6 Theall, Elias              8 RCA-OZ                 48.75      47.42  
  7 Moody, Trey                7 Kennett-OZ             50.12      47.73  
  8 Harmon, Max                8 Kennett-OZ             46.68      48.95  
  9 Suitor, Kaleb J            7 Paducah-OZ             48.37      50.22  
 10 Hoog, Mathew A             8 Stingrays-OZ           51.91      50.31  
 11 Wheeler, Brandon P         8 Poplar Bluff-OZ        54.68      51.67  
 12 Patterson, Gavin           8 Kennett-OZ             57.56      52.81  
 13 Denault, Lance             8 RCA-OZ                 59.35      58.41  
 14 Nely, Caeden               8 Poplar Bluff-OZ      1:11.97      59.97  
 15 Duncan, Caleb              6 Kennett-OZ             58.50    1:00.35  
 16 Wheeler, Joshua A          6 Poplar Bluff-OZ      1:21.12    1:03.30  
 17 Rubi, Andrew J             7 Poplar Bluff-OZ        56.57    1:04.37  
 18 Niermann, Joshua           7 RCA-OZ               1:13.08    1:04.72  
 19 Burton, Timmy              8 Sharks-OZ            1:00.67    1:04.82  
 20 Growel, Eli D              6 Paducah-OZ           1:21.52    1:06.82  
 21 Gray, MicKah               7 Barracudas-OZ        1:11.72    1:10.37  
 22 Burk, Braiden              8 Kennett-OZ           1:07.99    1:10.78  
 23 Potts, Spencer             7 Kennett-OZ           1:15.03    1:11.92  
 24 Tally, Luke L              7 Barracudas-OZ        1:18.14    1:13.12  
 25 Bolen, TJ                  5 Barracudas-OZ        1:56.12    1:14.05  
 26 Jefferson, Christopher     7 Kennett-OZ           1:17.95    1:15.11  
 27 Huff, Nolan                6 Barracudas-OZ        1:30.00    1:20.09  
 28 Cunningham, Cole           8 Farmington-OZ        1:17.92    1:20.76  
 29 Bone, Jon                  6 Farmington-OZ        1:20.16    1:23.51  
 30 Roberts, Grahm             5 Kennett-OZ           1:31.90    1:25.18  
 31 Peck, Brandon O            6 Paducah-OZ           1:15.95    1:33.71  
 32 Matte, Michael             5 Sharks-OZ            1:48.59    1:33.83  
 33 Lemons, Reggie             8 Kennett-OZ           1:29.84    1:47.07  
 34 Jax, McCormick             5 Kennett-OZ           1:49.80    1:48.63  
 35 Chronister, Mark G         5 RCA-OZ               1:15.00    1:49.60  
 36 Anderson, Kade             4 Kennett-OZ           1:50.31    1:51.00  
 37 Patterson, Jaxon           6 Kennett-OZ           1:39.29    1:53.18  
 38 Brown, John Baker          4 Kennett-OZ           1:50.55    1:53.39  
 39 Zawondniak, Rodger         6 Sharks-OZ            1:40.65    2:04.76  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
Conference R: # 17.65   7/14/2001 Ryan Gibson at Gator Meet, JST-OZ            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hawes, Luther J            8 Paducah-OZ             22.98      23.58  
  2 dos Remedios, Leon d       8 Paducah-OZ             23.84      24.11  
  3 Evans, Tyson J             8 Scott City-OZ          24.57      24.12  
  4 McLaughlin, Miller         8 Poplar Bluff-OZ        25.91      24.32  
  5 Thomason, Ben              7 RCA-OZ                 35.00      24.87  
  6 Metheny, Noah              7 Kennett-OZ             27.69      25.85  
  7 Hoog, Mathew A             8 Stingrays-OZ           25.77      25.95  
  8 Williams, Andrew           6 Sharks-OZ              26.49      26.64  
  9 Wheeler, Brandon P         8 Poplar Bluff-OZ        26.62      26.83  
 10 Moody, Trey                7 Kennett-OZ             28.50      27.34  
 11 Thomas, Kenlin K           8 Paducah-OZ             27.93      28.42  
 12 Wheeler, Joshua A          6 Poplar Bluff-OZ        31.87      28.47  
 13 Patterson, Gavin           8 Kennett-OZ             30.43      28.90  
 14 Groves, Owen D             8 Barracudas-OZ          27.57      29.86  
 15 Growel, Eli D              6 Paducah-OZ             32.32      31.37  
 16 Gray, MicKah               7 Barracudas-OZ          36.97      31.53  
 17 Duncan, Caleb              6 Kennett-OZ             28.94      32.51  
 18 Nely, Caeden               8 Poplar Bluff-OZ        36.43      35.07  
 19 Niermann, Joshua           7 RCA-OZ                 31.53      35.14  
 20 Snodgrass, William         6 RCA-OZ                 32.18      35.65  
 21 Peck, Brandon O            6 Paducah-OZ             34.17      37.33  
 22 Rubi, Andrew J             7 Poplar Bluff-OZ        34.45      38.90  
 23 Chronister, Mark G         5 RCA-OZ                 40.69      39.17  
 24 Bolen, TJ                  5 Barracudas-OZ          55.90      39.78  
 25 Thomas, Titan D            6 Stingrays-OZ           37.90      40.92  
 26 Sells, Alex                6 Barracudas-OZ          36.41      41.74  
 27 Potts, Spencer             7 Kennett-OZ             41.72      41.89  
 28 Yarbro-Cracraft, Kaiden    4 RCA-OZ                 37.20      42.66  
 29 McDonald, Lee-Michael      6 Poplar Bluff-OZ        45.30      44.70  
 30 Burk, Braiden              8 Kennett-OZ             36.49      45.81  
 31 Huff, Nolan                6 Barracudas-OZ          52.74      46.81  
 32 Tally, Luke L              7 Barracudas-OZ          45.84      46.86  
 33 Patterson, Jaxon           6 Kennett-OZ             41.87      47.16  
 34 Roberts, Grahm             5 Kennett-OZ             46.06      47.85  
 35 Zawondniak, Rodger         6 Sharks-OZ              40.72      49.22  
 36 Jax, McCormick             5 Kennett-OZ             48.12      55.79  
 37 Jefferson, Christopher     7 Kennett-OZ             48.45      57.25  
 38 Williams, Korbin           6 Poplar Bluff-OZ        49.09      59.12  
 39 Noblin, Craig              7 Kennett-OZ           1:26.04    1:01.06  
 -- Suitor, Kaleb J            7 Paducah-OZ             23.92         DQ  
 -- Matte, Michael             5 Sharks-OZ              34.24         DQ  
 -- Bone, Jon                  6 Farmington-OZ          49.92         DQ  
 -- Brown, John Baker          4 Kennett-OZ           1:31.97         DQ  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
Conference R: # 19.59   7/22/2006 Austin J. Hobbs at 2006 SMSC C, GATR-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAtee, Elijah J           8 Poplar Bluff-OZ        26.38      25.82  
  2 McLaughlin, Miller         8 Poplar Bluff-OZ        29.79      26.35  
  3 Hawes, Luther J            8 Paducah-OZ             25.36      26.42  
  4 Moody, Trey                7 Kennett-OZ             30.82      28.80  
  5 Denault, Lance             8 RCA-OZ                 32.75      30.04  
  6 Theall, Elias              8 RCA-OZ                 30.42      30.63  
  7 Todd, Carson               7 Poplar Bluff-OZ        35.32      32.00  
  8 Metheny, Noah              7 Kennett-OZ             32.29      32.26  
  9 Niermann, Joshua           7 RCA-OZ                 36.61      33.58  
 10 Lemons, James              8 Kennett-OZ             36.37      34.08  
 11 Growel, Eli D              6 Paducah-OZ             42.79      41.29  
 12 McDonald, Lee-Michael      6 Poplar Bluff-OZ        41.09      41.64  
 13 Cunningham, Cole           8 Farmington-OZ          46.19      45.66  
 -- Williams, Korbin           6 Poplar Bluff-OZ        43.77         DQ  
 -- Sells, Alex                6 Barracudas-OZ          39.32         DQ  
 -- Burton, Timmy              8 Sharks-OZ              29.34         DQ  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
Conference R: # 16.33   7/24/2004 Matt Gibson at SMSC Championsh, JST-OZ       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vaughan, Dawson            8 Kennett-OZ             24.63      20.91  
  2 dos Remedios, Leon d       8 Paducah-OZ             22.16      22.17  
  3 Williams, Andrew           6 Sharks-OZ              27.71      23.11  
  4 Harmon, Max                8 Kennett-OZ             25.45      25.20  
  5 Harrell, Ishmael           8 Kennett-OZ             28.28      25.95  
  6 Todd, Carson               7 Poplar Bluff-OZ        30.71      27.75  
  7 Creed, Ryan                8 Kennett-OZ             29.47      28.33  
  8 Lemons, James              8 Kennett-OZ             33.95      28.72  
  9 Dameron, Jack              6 RCA-OZ                 45.00    1:02.34  
 10 Yarbro-Cracraft, Kaiden    4 RCA-OZ                 51.46    1:06.86  
 -- Noblin, Craig              7 Kennett-OZ           1:11.17         DQ  
 -- Thomas, Kenlin K           8 Paducah-OZ             30.63         DQ  
 -- Snodgrass, William         6 RCA-OZ                 36.34         DQ  
 -- Thomas, Titan D            6 Stingrays-OZ           49.24         DQ  
 -- Lemons, Reggie             8 Kennett-OZ             38.68         DQ  
 -- Thomason, Ben              7 RCA-OZ                 29.81         DQ  
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
Conference R: # 1:27.27   7/24/2004 Matt Gibson at SMSC Championsh, JST-OZ     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAtee, Elijah J           8 Poplar Bluff-OZ      1:59.59    1:52.34  
  2 dos Remedios, Leon d       8 Paducah-OZ           1:56.95    1:59.71  
  3 Littlepage, Dalyn R        8 Scott City-OZ        2:11.59    2:06.87  
  4 Creed, Ryan                8 Kennett-OZ           2:35.21    2:21.86  
  5 Metheny, Noah              7 Kennett-OZ           2:18.29    2:22.96  
 -- Theall, Elias              8 RCA-OZ               2:40.00         DQ  
 -- Vaughan, Dawson            8 Kennett-OZ           2:16.87         DQ  
 -- Dameron, Jack              6 RCA-OZ               3:20.00         DQ  
 -- Hawes, Luther J            8 Paducah-OZ           2:01.19         DQ  
 -- Snodgrass, William         6 RCA-OZ               3:00.00         DQ  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Conference R: # 1:13.05   7/19/2003 Kennett  J. Edgington, D. Bell, KST-OZ     
                         , C. Smith, D. Wallace                            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennett  Swim Team-OZ  'A'                        1:20.92    1:24.91  
     1) Vaughan, Dawson 8               2) Moody, Trey 7                  
     3) Metheny, Noah 7                 4) Harmon, Max 8                  
  2 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                 1:25.77    1:28.65  
     1) dos Remedios, Leon d 8          2) Suitor, Kaleb J 7              
     3) Hawes, Luther J 8               4) Thomas, Kenlin K 8             
  3 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                    1:30.89    1:30.11  
     1) McLaughlin, Miller 8            2) Todd, Carson 7                 
     3) Wheeler, Brandon P 8            4) McAtee, Elijah J 8             
  4 Kennett  Swim Team-OZ  'B'                        1:29.30    1:30.96  
     1) Creed, Ryan 8                   2) Patterson, Gavin 8             
     3) Lemons, James 8                 4) Harrell, Ishmael 8             
  5 River City Aquatics-OZ  'A'                       1:37.56    1:34.39  
     1) Theall, Elias 8                 2) Denault, Lance 8               
     3) Snodgrass, William 6            4) Thomason, Ben 7                
  6 Barracudas-OZ  'A'                                2:30.00    1:54.71  
     1) Sells, Alex 6                   2) Gray, MicKah 7                 
     3) Tally, Luke L 7                 4) Groves, Owen D 8               
 -- Kennett  Swim Team-OZ  'C'                        1:46.38   X2:22.63  
     1) Duncan, Caleb 6                 2) Jefferson, Christopher 7       
     3) Burk, Braiden 8                 4) Lemons, Reggie 8               
 -- Kennett  Swim Team-OZ  'D'                        2:05.35   X3:27.03  
     1) Roberts, Grahm 5                2) Anderson, Kade 4               
     3) Brown, John Baker 4             4) Noblin, Craig 7                
 -- Poplar Bluff Swim Team-OZ  'B'                    1:56.71         DQ  
     1) Nely, Caeden 8                  2) McDonald, Lee-Michael 6        
     3) Wheeler, Joshua A 6             4) Williams, Korbin 6             
 
Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
Conference R: # 1:27.01   7/24/2004 Kennett B. McPherson, T. Edgin, KST-OZ     
                         gton, B. Carr                                     
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                 1:35.57    1:37.31  
     1) Suitor, Kaleb J 7               2) Hawes, Luther J 8              
     3) dos Remedios, Leon d 8          4) Thomas, Kenlin K 8             
  2 Kennett  Swim Team-OZ  'A'                        1:42.54    1:37.90  
     1) Metheny, Noah 7                 2) Vaughan, Dawson 8              
     3) Harmon, Max 8                   4) Harrell, Ishmael 8             
  3 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                    1:44.67    1:43.79  
     1) Wheeler, Brandon P 8            2) McAtee, Elijah J 8             
     3) Todd, Carson 7                  4) McLaughlin, Miller 8           
  4 Kennett  Swim Team-OZ  'B'                        1:51.95    1:46.91  
     1) Patterson, Gavin 8              2) Moody, Trey 7                  
     3) Creed, Ryan 8                   4) Lemons, James 8                
  5 River City Aquatics-OZ  'A'                       1:59.50    1:53.62  
     1) Snodgrass, William 6            2) Denault, Lance 8               
     3) Theall, Elias 8                 4) Thomason, Ben 7                
  6 River City Aquatics-OZ  'B'                       2:46.65    2:43.46  
     1) Chronister, Mark G 5            2) Niermann, Joshua 7             
     3) Yarbro-Cracraft, Kaiden 4       4) Dameron, Jack 6                
 -- Kennett  Swim Team-OZ  'D'                        2:34.75        XDQ  
     1) Jax, McCormick 5                2) Noblin, Craig 7                
     3) Roberts, Grahm 5                4) Brown, John Baker 4            
 -- Poplar Bluff Swim Team-OZ  'B'                    2:25.25         DQ  
     1) Nely, Caeden 8                  2) Wheeler, Joshua A 6            
     3) Rubi, Andrew J 7                4) McDonald, Lee-Michael 6        
 -- Barracudas-OZ  'A'                                4:00.00         DQ  
     1) Sells, Alex 6                   2) Gray, MicKah 7                 
     3) Groves, Owen D 8                4) Tally, Luke L 7                
 -- Kennett  Swim Team-OZ  'C'                        2:08.33        XDQ  
     1) Patterson, Jaxon 6              2) Burk, Braiden 8                
     3) Duncan, Caleb 6                 4) Lemons, Reggie 8               
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Conference R: # 29.51   7/21/2012 Jacob D. Bening at 2012 SMSC C, GATR-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinett, Reese           10 Kennett-OZ             33.78      33.11  
  2 Burton, Joseph            10 Sharks-OZ              34.34      33.29  
  3 Duncan, Tanner             9 Kennett-OZ             35.93      36.27  
  4 Todaro, Devon             10 Farmington-OZ          37.14      36.53  
  5 Monroe, James             10 Farmington-OZ          36.64      36.56  
  6 Koenigsmark, Kye B         9 Paducah-OZ             35.28      36.73  
  7 Heinley, Payton           10 Kennett-OZ             37.11      36.98  
  8 Hoog, Joshua J             9 Stingrays-OZ           36.78      37.08  
  9 Rowton, Chase             10 Kennett-OZ             38.99      37.57  
 10 Raspberry, Blake           9 Kennett-OZ             39.50      37.66  
 11 Carns, Ryan D             10 Barracudas-OZ          40.23      38.41  
 12 Landewe, Nicholas .       10 RCA-OZ                 43.12      38.99  
 13 Dalton, Harry              9 Kennett-OZ             38.86      39.29  
 14 LeGrand, Caleb M          10 Scott City-OZ          39.80      39.75  
 15 Roberts, Lance            10 Kennett-OZ             39.41      41.13  
 16 McDonald, Kenny .          9 RCA-OZ                 51.00      42.33  
 17 Kleppe, Van               10 Farmington-OZ          37.50      42.46  
 18 Lape, Jay                  9 Sharks-OZ              43.03      43.44  
 19 Anderson, Blake            9 RCA-OZ                 46.37      43.46  
 20 Gilmore, Tommy            10 Sharks-OZ              46.82      47.92  
 21 Walters, Brayden .         9 RCA-OZ                 52.59      49.74  
 22 Janes, Harrison            9 Farmington-OZ          51.46      50.37  
 23 Murray, Carter             9 Farmington-OZ          53.74      51.29  
 24 Duenne, Ely                9 Cst-OZ                 59.63      51.70  
 25 Mayfield, Zak .           10 RCA-OZ               1:03.53      52.81  
 26 Mitchell, Kaden            9 RCA-OZ               1:03.45      53.10  
 27 Key, Carter                9 Kennett-OZ             55.29      53.36  
 28 Lape, Collin               9 Sharks-OZ              58.76      53.56  
 29 Paullus, Trent             9 Barracudas-OZ          56.81      54.13  
 30 Hodges, Patrick            9 Sharks-OZ              53.22      54.36  
 31 Sheets, Garrett           10 Farmington-OZ          59.70      54.67  
 32 Gillihan, Tristan T        9 Poplar Bluff-OZ        51.26      55.58  
 33 Todd, Christian C          9 Poplar Bluff-OZ        52.59      56.06  
 34 Hotop, Isaac              10 Piranhas-OZ          1:02.51      56.85  
 35 Self, Marshall             9 Cst-OZ                 51.00      58.52  
 36 Conyers, Joseph           10 Sharks-OZ            1:12.89    1:04.51  
 37 Buerck, Alex .             9 RCA-OZ               1:11.53    1:05.03  
 38 Majeske, Luc               9 Farmington-OZ        1:11.91    1:06.98  
 39 Glass, Brendan             9 Barracudas-OZ        1:13.98    1:14.62  
 -- Smith, Shane              10 Sharks-OZ              43.00         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Conference R: # 1:03.75   7/12/2012 Jacob D. Bening at Cape Mini M, GATR-OZ    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinett, Reese           10 Kennett-OZ           1:17.81    1:14.98  
  2 Burton, Joseph            10 Sharks-OZ            1:19.98    1:21.08  
  3 Heinley, Payton           10 Kennett-OZ           1:23.59    1:21.90  
  4 Koenigsmark, Kye B         9 Paducah-OZ           1:23.08    1:22.28  
  5 Duncan, Tanner             9 Kennett-OZ           1:25.03    1:22.30  
  6 Todaro, Devon             10 Farmington-OZ        1:26.74    1:25.48  
  7 Monroe, James             10 Farmington-OZ        1:20.54    1:27.50  
  8 Rowton, Chase             10 Kennett-OZ           1:34.14    1:27.91  
  9 Hoog, Joshua J             9 Stingrays-OZ         1:28.86    1:30.70  
 10 LeGrand, Caleb M          10 Scott City-OZ        1:32.23    1:31.67  
 11 Kleppe, Van               10 Farmington-OZ        1:27.72    1:31.70  
 12 Stokes, Matt S            10 Paducah-OZ           1:34.31    1:32.97  
 13 Carns, Ryan D             10 Barracudas-OZ        1:35.31    1:37.29  
 14 Pruden, Trent K            9 Scott City-OZ        1:43.35    1:38.92  
 15 McDonald, Kenny .          9 RCA-OZ               2:07.19    1:39.00  
 16 Lape, Jay                  9 Sharks-OZ            1:46.75    1:45.64  
 17 Smith, Shane              10 Sharks-OZ            1:44.66    1:48.21  
 18 Huckabee, Peyton          10 Barracudas-OZ        1:59.59    1:49.66  
 19 Overbey, Garren            9 Kennett-OZ           1:48.85    1:50.60  
 20 Walters, Brayden .         9 RCA-OZ               1:58.50    1:51.83  
 21 Shively, Haddon I          9 Paducah-OZ           1:52.86    1:52.80  
 22 Franklin, Jeremiah D      10 Paducah-OZ           1:55.70    1:55.76  
 23 Murray, Carter             9 Farmington-OZ        2:08.16    1:59.46  
 24 Janes, Harrison            9 Farmington-OZ        2:12.33    2:02.73  
 25 Mitchell, Kaden            9 RCA-OZ               2:15.00    2:03.49  
 26 Key, Carter                9 Kennett-OZ           2:03.25    2:03.77  
 27 Paullus, Trent             9 Barracudas-OZ        2:19.72    2:05.24  
 28 Self, Marshall             9 Cst-OZ               2:00.53    2:05.87  
 29 Duenne, Ely                9 Cst-OZ               2:11.25    2:13.32  
 30 Hotop, Isaac              10 Piranhas-OZ          2:20.61    2:16.23  
 31 Gillihan, Tristan T        9 Poplar Bluff-OZ      1:56.75    2:20.32  
 32 Lape, Collin               9 Sharks-OZ            2:27.12    2:23.96  
 33 Goodin, Dearmont           9 Cst-OZ               2:19.30    2:26.01  
 34 Conyers, Joseph           10 Sharks-OZ            3:11.13    2:31.28  
 -- Keesee, Glenn W           10 Paducah-OZ           1:41.43         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Conference R: # 33.96   7/21/2012 Jacob D. Bening at 2012 SMSC C, GATR-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maxton, Jack              10 RCA-OZ                 44.37      42.84  
  2 Kleppe, Van               10 Farmington-OZ          44.93      44.11  
  3 Monroe, James             10 Farmington-OZ          47.02      44.72  
  4 Lin, Toby                 10 RCA-OZ                 52.10      47.50  
  5 Carns, Ryan D             10 Barracudas-OZ          49.66      47.54  
  6 Stokes, Matt S            10 Paducah-OZ             48.74      48.58  
  7 McMullan, Ben              9 Kennett-OZ             48.45      48.78  
  8 Raspberry, Blake           9 Kennett-OZ             50.79      49.64  
  9 Landewe, Nicholas .       10 RCA-OZ                 49.78      50.36  
 10 Todaro, Devon             10 Farmington-OZ          50.75      50.50  
 11 Hoog, Joshua J             9 Stingrays-OZ           46.11      50.68  
 12 Tooley, Nick T            10 Paducah-OZ             50.30      51.47  
 13 Gilmore, Tommy            10 Sharks-OZ              52.49      53.19  
 14 Shively, Haddon I          9 Paducah-OZ             53.15      53.31  
 15 Huckabee, Peyton          10 Barracudas-OZ          57.18      53.56  
 16 Sheets, Garrett           10 Farmington-OZ          55.94      54.12  
 17 Overbey, Garren            9 Kennett-OZ             56.05      55.66  
 18 Murray, Carter             9 Farmington-OZ        1:01.95      56.07  
 19 Lape, Jay                  9 Sharks-OZ              56.82      58.23  
 20 Franklin, Jeremiah D      10 Paducah-OZ           1:07.70      58.62  
 21 Smith, Shane              10 Sharks-OZ              50.45      59.28  
 22 Hotop, Isaac              10 Piranhas-OZ            56.53    1:01.47  
 23 Janes, Harrison            9 Farmington-OZ        1:01.88    1:02.10  
 24 Walters, Brayden .         9 RCA-OZ               1:05.00    1:02.21  
 25 Lape, Collin               9 Sharks-OZ            1:02.71    1:03.69  
 26 Duenne, Ely                9 Cst-OZ               1:11.44    1:04.64  
 27 Self, Marshall             9 Cst-OZ               1:04.73    1:05.52  
 28 Hodges, Patrick            9 Sharks-OZ            1:01.06    1:06.32  
 29 Buerck, Alex .             9 RCA-OZ               1:26.70    1:15.15  
 30 Mayfield, Zak .           10 RCA-OZ               1:04.98    1:19.49  
 31 Goodin, Dearmont           9 Cst-OZ               1:16.50    1:21.89  
 32 Majeske, Luc               9 Farmington-OZ        1:29.29    1:25.53  
 33 Glass, Brendan             9 Barracudas-OZ        1:41.77    1:33.58  
 -- Conyers, Joseph           10 Sharks-OZ            1:10.72         DQ  
 -- LeGrand, Caleb M          10 Scott City-OZ          53.77         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Conference R: # 38.34   7/21/2012 Tysen D. Miller at 2012 SMSC C, GATR-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maxton, Jack              10 RCA-OZ                 47.65      44.73  
  2 Burton, Joseph            10 Sharks-OZ              45.97      46.90  
  3 Pritchett, Camden         10 Kennett-OZ             50.85      50.11  
  4 Keesee, Glenn W           10 Paducah-OZ             51.38      51.88  
  5 Lemons, Robert             9 Kennett-OZ             52.60      52.04  
  6 McDonald, Kenny .          9 RCA-OZ               1:11.06      52.40  
  7 Williams, J. Thomas       10 Kennett-OZ             52.25      52.65  
  8 Vaughn, Gavin M            9 Poplar Bluff-OZ        51.69      53.56  
  9 Stokes, Matt S            10 Paducah-OZ             53.80      55.30  
 10 Lin, Toby                 10 RCA-OZ               1:01.63      55.88  
 11 Landewe, Nicholas .       10 RCA-OZ                 59.72      56.27  
 12 Bradley, Brett            10 Kennett-OZ             57.04      56.30  
 13 Roberts, Lance            10 Kennett-OZ             56.13      56.50  
 14 Anderson, Blake            9 RCA-OZ               1:03.62      57.44  
 15 Huckabee, Peyton          10 Barracudas-OZ        1:01.21      57.96  
 16 Cannon, Ben                9 Kennett-OZ             58.44      58.99  
 17 Paullus, Trent             9 Barracudas-OZ        1:20.00    1:00.42  
 18 Gilmore, Tommy            10 Sharks-OZ              55.67    1:01.08  
 19 Todd, Christian C          9 Poplar Bluff-OZ      1:01.66    1:05.16  
 20 Hodges, Patrick            9 Sharks-OZ            1:01.91    1:06.72  
 21 Goodin, Dearmont           9 Cst-OZ               1:08.09    1:07.11  
 22 Gillihan, Tristan T        9 Poplar Bluff-OZ      1:06.60    1:10.79  
 23 Buerck, Alex .             9 RCA-OZ               1:28.10    1:18.21  
 -- Glass, Brendan             9 Barracudas-OZ        1:38.55         DQ  
 -- Sheets, Garrett           10 Farmington-OZ        1:27.18         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
Conference R: # 32.36   7/22/2006 Matt Gibson at 2006 SMSC Champ, JST-OZ       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koenigsmark, Kye B         9 Paducah-OZ             42.28      39.84  
  2 Williams, J. Thomas       10 Kennett-OZ             44.53      42.19  
  3 Raspberry, Blake           9 Kennett-OZ           1:01.91      44.37  
  4 Vaughn, Gavin M            9 Poplar Bluff-OZ        46.21      47.31  
  5 Cannon, Ben                9 Kennett-OZ             47.47      47.56  
  6 Duncan, Tanner             9 Kennett-OZ             47.24      48.26  
  7 Pritchett, Camden         10 Kennett-OZ             48.81      50.94  
  8 Rowton, Chase             10 Kennett-OZ             50.60      51.25  
  9 Bradley, Brett            10 Kennett-OZ           1:01.94      53.46  
 10 Lemons, Robert             9 Kennett-OZ             59.25      53.93  
 11 Dalton, Harry              9 Kennett-OZ             50.68      54.11  
 12 Tooley, Nick T            10 Paducah-OZ             52.81      54.22  
 13 Pruden, Trent K            9 Scott City-OZ          56.44      55.06  
 14 Lin, Toby                 10 RCA-OZ               1:01.66      55.70  
 15 McMullan, Ben              9 Kennett-OZ             59.23    1:02.27  
 16 Key, Carter                9 Kennett-OZ           1:13.72    1:04.53  
 17 Franklin, Jeremiah D      10 Paducah-OZ           1:02.50    1:06.58  
 18 Overbey, Garren            9 Kennett-OZ             59.88    1:13.74  
 19 Majeske, Luc               9 Farmington-OZ        1:48.13    1:39.54  
 -- Mayfield, Zak .           10 RCA-OZ               1:33.19         DQ  
 -- Roberts, Lance            10 Kennett-OZ             59.86         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
Conference R: # 1:14.44   7/12/2012 Jacob D. Bening at Cape Mini M, GATR-OZ    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maxton, Jack              10 RCA-OZ               1:40.54    1:26.43  
  2 Robinett, Reese           10 Kennett-OZ           1:33.53    1:29.34  
  3 Vaughn, Gavin M            9 Poplar Bluff-OZ      1:37.77    1:39.95  
  4 Williams, J. Thomas       10 Kennett-OZ           1:39.38    1:40.02  
  5 Pritchett, Camden         10 Kennett-OZ           1:51.23    1:46.98  
  6 Cannon, Ben                9 Kennett-OZ           1:46.48    1:47.75  
  7 Heinley, Payton           10 Kennett-OZ           1:50.39    1:51.22  
  8 Bradley, Brett            10 Kennett-OZ           2:02.67    1:51.65  
  9 Lemons, Robert             9 Kennett-OZ           1:58.72    1:52.10  
 10 Dalton, Harry              9 Kennett-OZ           1:58.38    1:55.00  
 11 McMullan, Ben              9 Kennett-OZ           1:54.30    2:00.15  
 12 Keesee, Glenn W           10 Paducah-OZ           2:08.07    2:08.14  
 13 Shively, Haddon I          9 Paducah-OZ           2:09.26    2:12.10  
 14 Anderson, Blake            9 RCA-OZ               2:30.00    2:17.65  
 15 Mitchell, Kaden            9 RCA-OZ               3:00.00    2:27.05  
 16 Todd, Christian C          9 Poplar Bluff-OZ      2:21.15    2:32.00  
 -- Pruden, Trent K            9 Scott City-OZ        2:01.25         DQ  
 -- Tooley, Nick T            10 Paducah-OZ           1:47.26         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Conference R: # 1:01.85   7/20/2002 Kennett  T. Bazell, P. Ratliff, KST-OZ     
                         , C. Wallace, C. Gibbons                          
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennett  Swim Team-OZ  'A'                        1:12.87    1:07.86  
     1) Williams, J. Thomas 10          2) Heinley, Payton 10             
     3) Raspberry, Blake 9              4) Duncan, Tanner 9               
  2 Kennett  Swim Team-OZ  'B'                        1:14.83    1:10.57  
     1) McMullan, Ben 9                 2) Dalton, Harry 9                
     3) Lemons, James 8                 4) Rowton, Chase 10               
  3 River City Aquatics-OZ  'A'                       1:11.00    1:11.02  
     1) Lin, Toby 10                    2) McDonald, Kenny . 9            
     3) Landewe, Nicholas . 10          4) Maxton, Jack 10                
  4 Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                 1:23.44    1:16.82  
     1) Monroe, James 10                2) Janes, Harrison 9              
     3) Kleppe, Van 10                  4) Todaro, Devon 10               
  5 Scott City Dolphins Swim Team-OZ  'A'             1:25.64    1:17.06  
     1) LeGrand, Caleb M 10             2) Pruden, Trent K 9              
     3) Evans, Tyson J 8                4) Littlepage, Dalyn R 8          
  6 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                 1:16.36    1:18.15  
     1) Stokes, Matt S 10               2) Tooley, Nick T 10              
     3) Keesee, Glenn W 10              4) Koenigsmark, Kye B 9           
  7 Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'A'                1:17.32    1:31.28  
     1) Lape, Collin 9                  2) Hodges, Patrick 9              
     3) Gilmore, Tommy 10               4) Smith, Shane 10                
  8 Farmington Area Swim Team-OZ  'B'                 3:00.00    1:39.89  
     1) Sheets, Garrett 10              2) Cunningham, Cole 8             
     3) Murray, Carter 9                4) Majeske, Luc 9                 
  9 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                    1:41.20    1:45.50  
     1) Todd, Christian C 9             2) Rubi, Andrew J 7               
     3) Gillihan, Tristan T 9           4) Vaughn, Gavin M 9              
 10 River City Aquatics-OZ  'B'                       1:27.00    1:47.21  
     1)                                 2) Walters, Brayden . 9           
     3) Mayfield, Zak . 10              4) Buerck, Alex . 9               
 11 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'B'                 1:45.00    2:35.47  
     1) Shively, Haddon I 9             2) Peck, Brandon O 6              
     3) Franklin, Jeremiah D 10         4) Growel, Eli D 6                
 12 Barracudas-OZ  'A'                                2:00.00    2:38.72  
     1) Carns, Ryan D 10                2) Paullus, Trent 9               
     3) Huckabee, Peyton 10             4) Glass, Brendan 9               
 -- Kennett  Swim Team-OZ  'C'                        1:20.25   X1:16.83  
     1) Cannon, Ben 9                   2) Pritchett, Camden 10           
     3) Bradley, Brett 10               4) Roberts, Lance 10              
 -- Kennett  Swim Team-OZ  'D'                        2:05.11   X1:45.29  
     1) Overbey, Garren 9               2) Key, Carter 9                  
     3) Potts, Spencer 7                4) Patterson, Jaxon 6             
 
Boys 9-10 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
Conference R: # 1:06.99   7/25/2009 Gator Swim Team, GATR-OZ                   
                         B. Davis, I. Cameron, T. Leimer, J. Kiefner       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennett  Swim Team-OZ  'A'                        1:26.46    1:20.90  
     1) McMullan, Ben 9                 2) Pritchett, Camden 10           
     3) Williams, J. Thomas 10          4) Duncan, Tanner 9               
  2 Kennett  Swim Team-OZ  'B'                        1:30.37    1:25.10  
     1) Rowton, Chase 10                2) Lemons, Robert 9               
     3) Cannon, Ben 9                   4) Heinley, Payton 10             
  3 River City Aquatics-OZ  'A'                       1:18.00    1:26.74  
     1) Landewe, Nicholas . 10          2) Maxton, Jack 10                
     3) Lin, Toby 10                    4) Anderson, Blake 9              
  4 Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                 1:34.06    1:34.78  
     1) Todaro, Devon 10                2) Sheets, Garrett 10             
     3) Kleppe, Van 10                  4) Monroe, James 10               
  5 Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'A'                1:26.36    1:42.79  
     1) Conyers, Joseph 10              2) Hodges, Patrick 9              
     3) Smith, Shane 10                 4) Gilmore, Tommy 10              
  6 Barracudas-OZ  'A'                                2:45.00    1:58.19  
     1) Paullus, Trent 9                2) Huckabee, Peyton 10            
     3) Carns, Ryan D 10                4) Glass, Brendan 9               
  7 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'B'                 2:00.00    2:06.31  
     1) Franklin, Jeremiah D 10         2) Growel, Eli D 6                
     3) Shively, Haddon I 9             4) Peck, Brandon O 6              
 -- Kennett  Swim Team-OZ  'C'                        1:34.87   X1:27.27  
     1) Overbey, Garren 9               2) Roberts, Lance 10              
     3) Dalton, Harry 9                 4) Raspberry, Blake 9             
 -- Kennett  Swim Team-OZ  'D'                        1:45.09   X2:09.10  
     1) Potts, Spencer 7                2) Bradley, Brett 10              
     3) Key, Carter 9                   4) Jefferson, Christopher 7       
 -- Scott City Dolphins Swim Team-OZ  'A'             1:45.02         DQ  
     1) LeGrand, Caleb M 10             2) Pruden, Trent K 9              
     3) Littlepage, Dalyn R 8           4) Evans, Tyson J 8               
 -- Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                 1:27.00         DQ  
     1) Stokes, Matt S 10               2) Keesee, Glenn W 10             
     3) Koenigsmark, Kye B 9            4) Tooley, Nick T 10              
 -- Farmington Area Swim Team-OZ  'B'                 3:33.33         DQ  
     1) Murray, Carter 9                2) Cunningham, Cole 8             
     3) Majeske, Luc 9                  4) Janes, Harrison 9              
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Conference R: # 25.35   7/21/2012 Brogan C. Davis at 2012 SMSC C, GATR-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roddy, London r           11 Paducah-OZ             29.62      28.70  
  2 Lockhert, Luke            12 Kennett-OZ             28.72      28.92  
  3 Walker, Carson L          12 Paducah-OZ             29.33      29.85  
  4 Ayars, Jack               12 Piranhas-OZ            34.08      31.22  
  5 Hopper, Ashton L          12 Barracudas-OZ          32.66      31.36  
  6 Harrison, Jack H          12 Poplar Bluff-OZ        31.84      32.93  
  7 Peck, Trevor W            11 Paducah-OZ             33.89      34.73  
  8 Phelps, David L           11 Poplar Bluff-OZ        32.79      34.81  
  9 Denault, Carson           11 RCA-OZ                 34.85      34.89  
 10 Hux, Nicholas             11 Sharks-OZ              32.78      35.17  
 11 Lemons, Elijah            12 Kennett-OZ             35.78      35.98  
 12 O'Connor, Brandon         11 Cst-OZ                 35.76      36.71  
 13 Dalton, Jack              11 Kennett-OZ             34.27      37.00  
 14 Dickson, Hyrum K          12 Barracudas-OZ          41.41      38.73  
 15 Steelman, Benjamin        11 Sharks-OZ              35.25      38.89  
 16 Hoog, Caleb A             11 Stingrays-OZ           38.36      39.03  
 17 Varnon, Samuel            11 RCA-OZ                 41.34      39.19  
 18 James, William            11 RCA-OZ                 37.56      40.03  
 19 Weibrecht, Brenden C      11 Stingrays-OZ           38.98      41.09  
 20 Kuenzel, Daniel D         12 Stingrays-OZ           39.70      41.94  
 21 Lovel, Jocab              11 Cst-OZ                 46.06      42.06  
 22 Bryant, Ian               11 Barracudas-OZ          49.50      43.53  
 23 Ellinger, Cole            11 RCA-OZ                 47.71      44.51  
 24 Steelman, Seth            11 Sharks-OZ              45.07      45.00  
 25 Boyer, Eli                11 Farmington-OZ          44.41      46.03  
 26 Stoverink, T.J. F         11 Barracudas-OZ          46.96      47.62  
 27 Sexton, TJ                11 Poplar Bluff-OZ        54.35      50.52  
 28 Blunt, Matthew            11 Sharks-OZ              45.68      51.58  
 29 Ealick, Chris             11 Farmington-OZ        1:16.31    1:19.08  
 30 Miget, Tyler              11 Piranhas-OZ          1:43.81    1:41.62  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Conference R: # 55.04   7/12/2012 Brogan C. Davis at Cape Mini M, GATR-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fell, Caleb R             12 Paducah-OZ           1:05.37    1:05.59  
  2 Lockhert, Luke            12 Kennett-OZ           1:12.90    1:08.28  
  3 Roddy, London r           11 Paducah-OZ           1:09.76    1:08.56  
  4 Walker, Carson L          12 Paducah-OZ           1:10.98    1:10.13  
  5 Harrison, Jack H          12 Poplar Bluff-OZ      1:12.55    1:11.54  
  6 Dameron, Noah             11 RCA-OZ               1:19.77    1:15.85  
  7 O'Connor, Brandon         11 Cst-OZ               1:24.70    1:23.68  
  8 Dalton, Jack              11 Kennett-OZ           1:24.17    1:25.32  
  9 Hux, Nicholas             11 Sharks-OZ            1:24.54    1:26.10  
 10 Lemons, Elijah            12 Kennett-OZ           1:30.57    1:26.55  
 11 Varnon, Samuel            11 RCA-OZ               1:36.12    1:26.96  
 12 Steelman, Benjamin        11 Sharks-OZ            1:28.84    1:28.08  
 13 James, William            11 RCA-OZ               1:34.09    1:32.18  
 14 Kuenzel, Daniel D         12 Stingrays-OZ         1:34.89    1:32.56  
 15 Hoog, Caleb A             11 Stingrays-OZ         1:35.98    1:33.49  
 16 Dickson, Hyrum K          12 Barracudas-OZ        1:31.87    1:35.51  
 17 Ellinger, Cole            11 RCA-OZ               1:49.38    1:37.61  
 18 Kent, Zhevin              12 Sharks-OZ            1:49.25    1:43.66  
 19 Boyer, Eli                11 Farmington-OZ        1:46.33    1:46.15  
 20 Blunt, Matthew            11 Sharks-OZ            1:50.77    1:57.35  
 21 Sexton, TJ                11 Poplar Bluff-OZ      1:33.49    2:03.03  
 22 Ealick, Chris             11 Farmington-OZ        3:20.03    3:06.09  
 23 Miget, Tyler              11 Piranhas-OZ          3:42.24    3:39.16  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
Conference R: # 29.16   7/21/2012 Brogan C. Davis at 2012 SMSC C, GATR-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fell, Caleb R             12 Paducah-OZ             35.02      34.92  
  2 Miller, Bryce             12 Sharks-OZ              37.93      37.55  
  3 Ayars, Jack               12 Piranhas-OZ            44.21      38.39  
  4 McHaney, Jack             11 Kennett-OZ             39.85      39.37  
  5 Johnson, Ethan H          11 Paducah-OZ             41.60      40.60  
  6 Phelps, David L           11 Poplar Bluff-OZ        39.94      41.26  
  7 Dameron, Noah             11 RCA-OZ                 43.79      42.41  
  8 Peck, Trevor W            11 Paducah-OZ             41.24      44.51  
  9 O'Connor, Brandon         11 Cst-OZ                 46.14      46.14  
 10 Kuenzel, Daniel D         12 Stingrays-OZ           49.97      49.50  
 11 Boyer, Eli                11 Farmington-OZ          50.86      49.98  
 12 Weibrecht, Brenden C      11 Stingrays-OZ           51.55      52.27  
 13 Kent, Zhevin              12 Sharks-OZ              58.53      54.77  
 14 Ellinger, Cole            11 RCA-OZ                 56.93      54.86  
 15 Blunt, Matthew            11 Sharks-OZ              54.39    1:01.81  
 16 Sexton, TJ                11 Poplar Bluff-OZ      1:10.27    1:02.10  
 17 Bryant, Ian               11 Barracudas-OZ        1:09.20    1:04.26  
 18 Stoverink, T.J. F         11 Barracudas-OZ          57.09    1:04.58  
 19 Ealick, Chris             11 Farmington-OZ        1:30.98    1:21.48  
 20 Miget, Tyler              11 Piranhas-OZ          2:03.31    2:17.27  
 -- James, William            11 RCA-OZ                 52.18         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
Conference R: # 34.94   7/23/2011 Ben Sitzes at 2011 SMSC Champi, FAST-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hopper, Ashton L          12 Barracudas-OZ          39.18      37.29  
  2 Denault, Carson           11 RCA-OZ                 43.58      38.34  
  3 Harrison, Jack H          12 Poplar Bluff-OZ        42.10      43.48  
  4 McHaney, Jack             11 Kennett-OZ             43.15      43.92  
  5 Steelman, Benjamin        11 Sharks-OZ              44.28      45.85  
  6 Johnson, Ethan H          11 Paducah-OZ             45.16      46.58  
  7 Dalton, Jack              11 Kennett-OZ             46.85      47.25  
  8 Lovel, Jocab              11 Cst-OZ                 48.15      47.77  
  9 Lemons, Nigil             11 Kennett-OZ             52.15      49.73  
 10 Davis, Grayson            11 RCA-OZ                 56.22      50.04  
 11 Dickson, Hyrum K          12 Barracudas-OZ          51.00      52.53  
 12 Steelman, Seth            11 Sharks-OZ              53.79      53.03  
 13 Bryant, Ian               11 Barracudas-OZ        1:11.45    1:12.84  
 -- Phelps, David L           11 Poplar Bluff-OZ        43.16         DQ  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
Conference R: # 27.94   7/12/2012 Brogan C. Davis at Cape Mini M, GATR-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roddy, London r           11 Paducah-OZ             33.32      33.92  
  2 Lockhert, Luke            12 Kennett-OZ             34.26      35.15  
  3 Walker, Carson L          12 Paducah-OZ             36.59      36.93  
  4 Miller, Bryce             12 Sharks-OZ              40.03      38.08  
  5 Lemons, Elijah            12 Kennett-OZ             40.66      41.23  
  6 Hux, Nicholas             11 Sharks-OZ              43.22      41.39  
  7 Lemons, Nigil             11 Kennett-OZ             46.15      43.68  
  8 Dameron, Noah             11 RCA-OZ                 49.09      44.67  
  9 Davis, Grayson            11 RCA-OZ                 50.00      48.42  
 10 Weibrecht, Brenden C      11 Stingrays-OZ           50.10      50.29  
 -- Steelman, Seth            11 Sharks-OZ              54.36         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
Conference R: # 1:03.41   7/21/2012 Brogan C. Davis at 2012 SMSC C, GATR-OZ    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fell, Caleb R             12 Paducah-OZ           1:17.41    1:16.30  
  2 Hopper, Ashton L          12 Barracudas-OZ        1:24.75    1:17.09  
  3 Denault, Carson           11 RCA-OZ               1:28.06    1:24.44  
  4 McHaney, Jack             11 Kennett-OZ           1:25.44    1:28.48  
  5 Miller, Bryce             12 Sharks-OZ            1:31.61    1:31.17  
  6 Johnson, Ethan H          11 Paducah-OZ           1:37.55    1:31.90  
  7 Ayars, Jack               12 Piranhas-OZ          1:44.87    1:36.61  
  8 Peck, Trevor W            11 Paducah-OZ           1:39.42    1:42.50  
  9 Lemons, Nigil             11 Kennett-OZ           1:41.02    1:45.55  
 10 Varnon, Samuel            11 RCA-OZ               1:49.69    1:45.76  
 11 Hoog, Caleb A             11 Stingrays-OZ         1:44.43    1:48.70  
 12 Lovel, Jocab              11 Cst-OZ               1:47.30    1:54.16  
 13 Stoverink, T.J. F         11 Barracudas-OZ        2:17.05    2:11.33  
 -- Davis, Grayson            11 RCA-OZ               1:52.81         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Conference R: # 1:56.68   7/21/2012 Gator Swim Team, GATR-OZ                   
                         S. Hahs, D. Beussink, N. Mejean, B. Davis         
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennett  Swim Team-OZ  'A'                        2:04.71    2:16.56  
     1) McHaney, Jack 11                2) Dalton, Jack 11                
     3) Robinett, Reese 10              4) Lockhert, Luke 12              
  2 Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'A'                2:23.95    2:30.04  
     1) Hux, Nicholas 11                2) Miller, Bryce 12               
     3) Steelman, Benjamin 11           4) Burton, Joseph 10              
  3 River City Aquatics-OZ  'A'                       2:39.12    2:43.61  
     1) Davis, Grayson 11               2) James, William 11              
     3) Ellinger, Cole 11               4) Varnon, Samuel 11              
  4 Barracudas-OZ  'A'                                3:00.00    2:53.07  
     1) Dickson, Hyrum K 12             2) Bryant, Ian 11                 
     3) Stoverink, T.J. F 11            4) Hopper, Ashton L 12            
  5 Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'B'                3:10.50    3:00.44  
     1) Blunt, Matthew 11               2) Kent, Zhevin 12                
     3) Steelman, Seth 11               4) Lape, Jay 9                    
  6 Charleston Blueracers-OZ  'A'                     3:40.50    3:15.84  
     1) Duenne, Ely 9                   2) Lovel, Jocab 11                
     3) O'Connor, Brandon 11            4) Self, Marshall 9               
 -- Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                 2:02.24         DQ  
     1) Roddy, London r 11              2) Peck, Trevor W 11              
     3) Walker, Carson L 12             4) Fell, Caleb R 12               
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
Conference R: # 2:11.57   7/21/2012 Gator Swim Team, GATR-OZ                   
                         B. Davis, D. Beussink, S. Hahs, N. Mejean         
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                 2:22.83    2:23.62  
     1) Fell, Caleb R 12                2) Johnson, Ethan H 11            
     3) Roddy, London r 11              4) Walker, Carson L 12            
  2 Kennett  Swim Team-OZ  'A'                        2:25.34    2:33.92  
     1) McHaney, Jack 11                2) Dalton, Jack 11                
     3) Lockhert, Luke 12               4) Robinett, Reese 10             
  3 Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'A'                2:42.65    2:38.65  
     1) Miller, Bryce 12                2) Steelman, Benjamin 11          
     3) Hux, Nicholas 11                4) Burton, Joseph 10              
  4 River City Aquatics-OZ  'A'                       3:03.07    2:55.09  
     1) Ellinger, Cole 11               2) Denault, Carson 11             
     3) Davis, Grayson 11               4) James, William 11              
  5 Barracudas-OZ  'A'                                3:30.00    3:13.64  
     1) Stoverink, T.J. F 11            2) Hopper, Ashton L 12            
     3) Dickson, Hyrum K 12             4) Bryant, Ian 11                 
  6 Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'B'                2:55.45    3:25.59  
     1) Blunt, Matthew 11               2) Steelman, Seth 11              
     3) Lape, Jay 9                     4) Kent, Zhevin 12                
  7 Charleston Blueracers-OZ  'A'                     4:26.75    3:52.04  
     1) O'Connor, Brandon 11            2) Goodin, Dearmont 9             
     3) Lovel, Jocab 11                 4) Self, Marshall 9               
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Conference R: # 23.61   6/18/2001 Lance Bowman at Paducah Meet, PST-KY         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McHaney, Heath            14 Kennett-OZ             27.72      26.29  
  2 Carr, Blake               13 Kennett-OZ             27.95      28.59  
  3 Schneider, Nathan         14 Barracudas-OZ          29.31      29.94  
  4 Chitester, Drew           14 Kennett-OZ             30.48      29.97  
  5 Phillips, Jake            14 Kennett-OZ             32.35      32.76  
  6 Kleppe, Max               14 Farmington-OZ          33.94      33.05  
  7 Nipper, Andrew            13 Barracudas-OZ          35.11      33.42  
  8 Clayton, Bret .           13 RCA-OZ                 37.16      36.79  
  9 Riley, Luke A             13 Barracudas-OZ          41.83      43.87  
 10 Seals, Max J              13 Poplar Bluff-OZ        41.92      53.06  
 -- Mirza, Hamiz A            13 Poplar Bluff-OZ        29.58         DQ  
 -- Leimer, Tra L             13 Barracudas-OZ          27.95         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Conference R: # 51.68   7/25/2009 Kristian R. Troxel at 2009 SMS, GATR-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ragsdale, Reagan          14 Farmington-OZ          55.63      55.52  
  2 Gard, Jack R              14 Barracudas-OZ          57.64      56.03  
  3 Carr, Blake               13 Kennett-OZ           1:06.50    1:03.26  
  4 Mirza, Hamiz A            13 Poplar Bluff-OZ      1:06.33    1:03.46  
  4 Wallace, Zane             14 Kennett-OZ           1:01.41    1:03.46  
  6 Kettler, Alex M           14 Paducah-OZ           1:03.72    1:04.12  
  7 Schneider, Nathan         14 Barracudas-OZ        1:07.12    1:06.51  
  8 Chitester, Drew           14 Kennett-OZ           1:09.23    1:08.84  
  9 Bruns, Tyler              13 RCA-OZ               1:12.00    1:10.39  
 10 Kleppe, Max               14 Farmington-OZ        1:19.96    1:14.24  
 11 Phillips, Jake            14 Kennett-OZ           1:17.93    1:17.41  
 12 Clayton, Bret .           13 RCA-OZ               1:26.28    1:26.35  
 13 Groves, Reiss D           13 Barracudas-OZ        1:28.91    1:30.38  
 14 Riley, Luke A             13 Barracudas-OZ        1:37.69    1:37.57  
 15 Seals, Max J              13 Poplar Bluff-OZ      1:39.22    2:07.95  
 -- Cummins, Gavin            13 Farmington-OZ        1:19.53         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
Conference R: # 59.61   7/25/2009 Sean P. Cisne at 2009 SMSC Cha, PBST-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ragsdale, Reagan          14 Farmington-OZ        1:08.11    1:07.93  
  2 McHaney, Heath            14 Kennett-OZ           1:09.54    1:09.07  
  3 Leimer, Tra L             13 Barracudas-OZ        1:13.59    1:12.16  
  4 Kettler, Alex M           14 Paducah-OZ           1:15.72    1:18.07  
  5 Bruns, Tyler              13 RCA-OZ               1:26.14    1:23.47  
  6 Frazier, Miles            13 RCA-OZ               1:38.22    1:24.06  
  7 Phillips, Jake            14 Kennett-OZ           1:32.04    1:24.42  
  8 Schneider, Nathan         14 Barracudas-OZ        1:33.38    1:26.74  
  9 Kleppe, Max               14 Farmington-OZ        1:25.71    1:32.16  
 10 Smith, Gunner             13 Kennett-OZ           1:36.56    1:34.18  
 11 Nipper, Andrew            13 Barracudas-OZ        1:35.38    1:39.79  
 12 Groves, Reiss D           13 Barracudas-OZ        1:49.66    1:48.90  
 13 Seals, Max J              13 Poplar Bluff-OZ      2:42.66    3:14.72  
 -- Cummins, Gavin            13 Farmington-OZ        1:38.50         DQ  
 -- Riley, Luke A             13 Barracudas-OZ        1:48.32         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
Conference R: # 1:06.11   7/25/2009 Kristian R. Troxel at 2009 SMS, GATR-OZ    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pitt, Ian T               13 Paducah-OZ           1:11.40    1:09.56  
  2 Gard, Jack R              14 Barracudas-OZ        1:20.63    1:20.21  
  3 Wallace, Zane             14 Kennett-OZ           1:25.86    1:23.93  
  4 Chitester, Drew           14 Kennett-OZ           1:31.47    1:27.98  
  5 Mirza, Hamiz A            13 Poplar Bluff-OZ      1:29.02    1:28.08  
  6 Carr, Blake               13 Kennett-OZ           1:36.85    1:34.41  
  7 Frazier, Miles            13 RCA-OZ               1:34.70    1:36.13  
  8 Cummins, Gavin            13 Farmington-OZ        1:43.95    1:40.54  
  9 Groves, Reiss D           13 Barracudas-OZ        1:52.65    1:43.18  
 10 Nipper, Andrew            13 Barracudas-OZ        1:53.56    1:43.72  
 -- Clayton, Bret .           13 RCA-OZ               1:49.90         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
Conference R: # 58.19   7/21/2007 Ryan Gibson at 2007 SMSC Champ, JST-OZ       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pitt, Ian T               13 Paducah-OZ           1:05.57    1:06.46  
  2 Leimer, Tra L             13 Barracudas-OZ        1:18.04    1:13.99  
  3 Kettler, Alex M           14 Paducah-OZ           1:13.09    1:14.28  
  4 Bruns, Tyler              13 RCA-OZ               1:32.31    1:21.67  
  5 Smith, Gunner             13 Kennett-OZ           1:43.10    1:39.10  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
Conference R: # 2:06.60   7/25/2009 Kristian R. Troxel at 2009 SMS, GATR-OZ    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pitt, Ian T               13 Paducah-OZ           2:19.80    2:16.35  
  2 Gard, Jack R              14 Barracudas-OZ        2:30.49    2:25.60  
  3 Ragsdale, Reagan          14 Farmington-OZ        2:31.02    2:28.52  
  4 McHaney, Heath            14 Kennett-OZ           2:42.24    2:43.53  
  5 Wallace, Zane             14 Kennett-OZ           3:03.59    2:59.83  
  6 Frazier, Miles            13 RCA-OZ               3:17.63    3:07.22  
  7 Smith, Gunner             13 Kennett-OZ           3:30.59    3:34.07  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Conference R: # 1:47.31   7/25/2009 Gator Swim Team, GATR-OZ                   
                         K. Troxel, D. Parsons, L. Beck, J. Voss           
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennett  Swim Team-OZ  'A'                        1:49.00    1:50.56  
     1) Wallace, Zane 14                2) Chitester, Drew 14             
     3) Carr, Blake 13                  4) McHaney, Heath 14              
  2 Barracudas-OZ  'A'                                2:10.00    1:55.28  
     1) Schneider, Nathan 14            2) Nipper, Andrew 13              
     3) Leimer, Tra L 13                4) Gard, Jack R 14                
  3 River City Aquatics-OZ  'A'                       2:19.43    2:14.94  
     1) Frazier, Miles 13               2) Clayton, Bret . 13             
     3) Dameron, Noah 11                4) Bruns, Tyler 13                
  4 Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                 2:03.56    2:23.90  
     1) Cummins, Gavin 13               2) Kleppe, Max 14                 
     3) Boyer, Eli 11                   4) Ragsdale, Reagan 14            
  5 Kennett  Swim Team-OZ  'B'                        2:01.38    2:27.05  
     1) Smith, Gunner 13                2) Lemons, Nigil 11               
     3) Phillips, Jake 14               4) Lemons, Elijah 12              
  6 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                    1:58.64    2:27.69  
     1) Phelps, David L 11              2) Seals, Max J 13                
     3) Harrison, Jack H 12             4) Mirza, Hamiz A 13              
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
Conference R: # 1:58.95   7/23/2011 Gator Swim Team, GATR-OZ                   
                         P. Beck, A. Snyder, A. Hobbs, S. Sugarbaker       
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennett  Swim Team-OZ  'A'                        2:02.37    2:12.24  
     1) Carr, Blake 13                  2) Wallace, Zane 14               
     3) McHaney, Heath 14               4) Chitester, Drew 14             
  2 Barracudas-OZ  'A'                                2:20.00    2:14.46  
     1) Schneider, Nathan 14            2) Gard, Jack R 14                
     3) Leimer, Tra L 13                4) Nipper, Andrew 13              
  3 Kennett  Swim Team-OZ  'B'                        2:17.27    2:46.06  
     1) Phillips, Jake 14               2) Lemons, Nigil 11               
     3) Smith, Gunner 13                4) Lemons, Elijah 12              
  4 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                    2:23.46    2:50.58  
     1) Phelps, David L 11              2) Harrison, Jack H 12            
     3) Mirza, Hamiz A 13               4) Seals, Max J 13                
  5 Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                 2:20.41    3:13.51  
     1) Kleppe, Max 14                  2) Cummins, Gavin 13              
     3) Ragsdale, Reagan 14             4) Ealick, Chris 11               
  6 River City Aquatics-OZ  'A'                       2:53.00    3:37.78  
     1) Dameron, Noah 11                2) Clayton, Bret . 13             
     3) Frazier, Miles 13               4) Bruns, Tyler 13                
 
Men 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
Conference R: # 22.72   6/18/2005 STEFFAN J. TROXEL at FAST Swim, GATR-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edgington, Tom            16 Kennett-OZ             24.66      23.76  
  2 Pobst, Ethan D            17 Barracudas-OZ          24.89      23.93  
  3 Edgington, Jay            18 Kennett-OZ             24.58      24.30  
  4 Pitt, Jack H              15 Paducah-OZ             24.33      24.52  
  5 Oatman, Logan E           17 Paducah-OZ             25.50      24.82  
  6 Retter, Christian J       16 Barracudas-OZ          25.61      25.22  
  7 Carr, B.J.                17 Kennett-OZ             24.83      25.45  
  8 Barraza Zapata, Antonio   15 Paducah-OZ             25.15      25.47  
  9 Wallace, Declan           18 Kennett-OZ             24.90      25.94  
 10 Harris, Luke              15 Cst-OZ                 26.94      27.08  
 11 Matthews, Joe             15 Cst-OZ                 29.08      28.17  
 12 Dickson, Reed E           15 Barracudas-OZ          29.68      28.40  
 13 O'Connor, Austin          15 Cst-OZ                 29.42      29.98  
 14 Jones, Luke               15 Kennett-OZ             30.68      30.01  
 15 Qualls, Jacob             18 Kennett-OZ             30.27      31.39  
 16 Scott, Chase              16 Kennett-OZ             31.87      32.77  
 
Men 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
Conference R: # 49.84   6/21/2005 STEFFAN J. TROXEL at GATR SMSC, GATR-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Voss, Jackson H           17 Barracudas-OZ          52.69      51.79  
  2 Pobst, Ethan D            17 Barracudas-OZ          54.77      52.30  
  3 Price, Carson S           18 Paducah-OZ             52.94      52.86  
  4 Oatman, Logan E           17 Paducah-OZ             54.50      52.93  
  5 Pitt, Jack H              15 Paducah-OZ             53.57      53.48  
  6 Edgington, Tom            16 Kennett-OZ             55.55      55.90  
  7 Retter, Christian J       16 Barracudas-OZ          56.95      56.22  
  8 Barraza Zapata, Antonio   15 Paducah-OZ             56.74      56.58  
  9 Carr, B.J.                17 Kennett-OZ             56.75      59.52  
 10 Wallace, Declan           18 Kennett-OZ             57.56    1:00.08  
 11 Carman, David M           16 Barracudas-OZ        1:03.06    1:00.56  
 12 Ferguson, Jake E          15 Paducah-OZ           1:00.05    1:01.34  
 13 Harris, Britt             15 Kennett-OZ           1:02.59    1:02.36  
 14 Matthews, Joe             15 Cst-OZ               1:04.82    1:03.39  
 15 Smith, Trevor Q           15 Barracudas-OZ        1:07.95    1:03.73  
 16 Harris, Luke              15 Cst-OZ               1:03.50    1:04.04  
 17 Carron, Tim               15 Farmington-OZ        1:05.61    1:06.62  
 18 Jones, Luke               15 Kennett-OZ           1:09.28    1:08.46  
 19 Qualls, Jacob             18 Kennett-OZ           1:11.10    1:08.70  
 20 Scott, Chase              16 Kennett-OZ           1:09.59    1:09.26  
 21 O'Connor, Austin          15 Cst-OZ               1:13.08    1:10.85  
 
Men 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
Conference R: # 58.30   7/21/2012 Joseph E. Janisse at 2012 SMSC, GATR-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oatman, Logan E           17 Paducah-OZ             58.50      56.89# 
  2 Edgington, Jay            18 Kennett-OZ           1:03.59    1:01.74  
  3 Pobst, Ethan D            17 Barracudas-OZ        1:02.56    1:02.24  
  4 Matthews, Joe             15 Cst-OZ               1:09.88    1:11.56  
  5 Ferguson, Jake E          15 Paducah-OZ           1:13.12    1:13.01  
  6 Franklin, Jonathan M      15 Paducah-OZ           1:14.43    1:13.81  
  7 Carron, Tim               15 Farmington-OZ        1:15.78    1:15.84  
  8 Harris, Britt             15 Kennett-OZ           1:21.39    1:21.17  
 
Men 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
Conference R: # 1:05.24   6/15/2013 Bradley Baker at Paducah 6-15-, PAD-OZ     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pitt, Jack H              15 Paducah-OZ           1:12.39    1:11.68  
  2 Retter, Christian J       16 Barracudas-OZ        1:19.40    1:13.95  
  3 Wallace, Declan           18 Kennett-OZ           1:12.67    1:15.96  
  4 Dickson, Reed E           15 Barracudas-OZ        1:20.59    1:17.87  
  5 Qualls, Jacob             18 Kennett-OZ           1:17.23    1:18.02  
  6 Barraza Zapata, Antonio   15 Paducah-OZ           1:22.79    1:21.82  
  7 Carr, B.J.                17 Kennett-OZ           1:25.55    1:23.99  
  8 Harris, Britt             15 Kennett-OZ           1:29.37    1:27.62  
  9 Harris, Luke              15 Cst-OZ               1:22.54    1:28.93  
 10 Jones, Luke               15 Kennett-OZ           1:44.23    1:40.95  
 11 Scott, Chase              16 Kennett-OZ           1:47.00    1:46.23  
 
Men 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
Conference R: # 56.59    6/5/2004 Steffan Troxel at Farmington M, GATR-OZ      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Price, Carson S           18 Paducah-OZ             54.46      54.78# 
  2 Voss, Jackson H           17 Barracudas-OZ        1:00.72      58.69  
  3 Edgington, Tom            16 Kennett-OZ           1:06.09    1:04.78  
  4 Carman, David M           16 Barracudas-OZ        1:12.58    1:11.41  
  5 Carron, Tim               15 Farmington-OZ        1:12.66    1:11.61  
  6 Franklin, Jonathan M      15 Paducah-OZ           1:20.32    1:15.27  
  7 Smith, Trevor Q           15 Barracudas-OZ        1:25.56    1:27.76  
 
Men 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
Conference R: # 2:05.40    6/5/2004 Steffan Troxel at Farmington M, GATR-OZ    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Voss, Jackson H           17 Barracudas-OZ        2:15.41    2:08.74  
  2 Price, Carson S           18 Paducah-OZ           2:10.57    2:10.17  
  3 Edgington, Jay            18 Kennett-OZ           2:29.18    2:30.35  
  4 Ferguson, Jake E          15 Paducah-OZ           2:35.91    2:37.91  
  5 Carman, David M           16 Barracudas-OZ        2:55.37    2:45.23  
  6 Franklin, Jonathan M      15 Paducah-OZ           2:49.94    2:47.20  
  7 Dickson, Reed E           15 Barracudas-OZ        3:04.35    3:00.04  
  8 Smith, Trevor Q           15 Barracudas-OZ        3:03.60    3:04.46  
  9 O'Connor, Austin          15 Cst-OZ               3:39.29    3:35.56  
 
Men 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
Conference R: # 1:39.06   7/22/2006 Gator Swim Team, GATR-OZ                   
                         P. Waggener, C. Statler, N. Welker, J. Mercer     
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                 1:38.70    1:35.95# 
     1) Oatman, Logan E 17              2) Pitt, Jack H 15                
     3) Barraza Zapata, Antonio A 15    4) Price, Carson S 18             
  2 Kennett  Swim Team-OZ  'A'                        1:39.65    1:36.71# 
     1) Edgington, Tom 16               2) Wallace, Declan 18             
     3) Carr, B.J. 17                   4) Edgington, Jay 18              
  3 Barracudas-OZ  'A'                                1:55.00    1:39.53  
     1) Voss, Jackson H 17              2) Carman, David M 16             
     3) Retter, Christian J 16          4) Pobst, Ethan D 17              
  4 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'B'                 1:55.29    1:51.37  
     1) Pitt, Ian T 13                  2) Kettler, Alex M 14             
     3) Franklin, Jonathan M 15         4) Ferguson, Jake E 15            
  5 Kennett  Swim Team-OZ  'B'                        1:54.09    2:02.42  
     1) Harris, Britt 15                2) Qualls, Jacob 18               
     3) Scott, Chase 16                 4) Jones, Luke 15                 
  6 Barracudas-OZ  'B'                                2:30.00    2:20.18  
     1) Dickson, Reed E 15              2) Smith, Trevor Q 15             
     3) Riley, Luke A 13                4) Groves, Reiss D 13             
 
Men 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
Conference R: # 1:44.95   7/12/2003 Gator Swim Team   D. Welker, J, GATR-OZ    
                         . Kuper, J. Stoverink, S. Troxel                  
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                 1:46.76    1:47.68  
     1) Oatman, Logan E 17              2) Pitt, Ian T 13                 
     3) Price, Carson S 18              4) Pitt, Jack H 15                
  2 Kennett  Swim Team-OZ  'A'                        1:56.75    1:51.88  
     1) Edgington, Jay 18               2) Wallace, Declan 18             
     3) Edgington, Tom 16               4) Carr, B.J. 17                  
  3 Barracudas-OZ  'A'                                2:10.00    1:52.85  
     1) Pobst, Ethan D 17               2) Dickson, Reed E 15             
     3) Voss, Jackson H 17              4) Retter, Christian J 16         
  4 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'B'                 2:15.00    2:10.56  
     1) Franklin, Jonathan M 15         2) Barraza Zapata, Antonio A 15   
     3) Kettler, Alex M 14              4) Ferguson, Jake E 15            
  5 Kennett  Swim Team-OZ  'B'                        2:36.67    2:22.83  
     1) Jones, Luke 15                  2) Qualls, Jacob 18               
     3) Harris, Britt 15                4) Scott, Chase 16                
 -- Barracudas-OZ  'B'                                3:00.00         DQ  
     1) Riley, Luke A 13                2) Groves, Reiss D 13             
     3) Carman, David M 16              4) Smith, Trevor Q 15             
 
                    Combined Team Scores - Through Event 80                    
 
  1. Kennett  Swim Team               5099.5   2. Paducah Marlins Swim Team          2782
  3. Barracudas                         2553   4. River City Aquatics                2314
  5. Poplar Bluff Swim Team           1726.5   6. Sikeston  Sharks Swim Team       1144.5
  7. Farmington Area Swim Team        1049.5   8. Scott City Dolphins Swim Team       476
  9. Charleston Blueracers               278  10. Perryville Piranhas                 250
 11. Ste Genevieve Stingrays Swim C      214