Licensed to St. Vincent DePaul High School Swim Team
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 6/15/2013 06:43 PM
                          Paducah 6-15-13 - 6/15/2013                          
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Annalie          5 Poplar Bluff-OZ      1:18.84      55.58  
 
Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Annalie          5 Poplar Bluff-OZ      1:55.91    1:05.53  
 
Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Annalie          5 Poplar Bluff-OZ           NT    1:02.06  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patel, Madison S           8 Paducah-OZ             20.60      21.44    9  
  2 Mabrey, Zoa                8 Scott City-OZ          22.38      22.82    7  
  3 Beard, Justice T           8 Paducah-OZ             22.41      24.53    6  
  4 Brown, Sierra              8 Scott City-OZ             NT      29.56    5  
  5 Hill, Rachel D             8 Poplar Bluff-OZ        31.50      30.08    4  
  6 Brown, Yonna M             8 Paducah-OZ             30.87      30.54    3  
  7 Matte, Mallory B           8 Sharks-OZ              41.73      34.41    2  
  8 Chandler, Haylee           7 Poplar Bluff-OZ           NT      43.04    1  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henshaw, Jenna G           8 Paducah-OZ             56.08      50.24    9  
  2 Beard, Justice T           8 Paducah-OZ             47.66      50.30    7  
  3 Ali, Aneeza A              8 Paducah-OZ           1:09.76      51.52    6  
  4 Mabrey, Zoa                8 Scott City-OZ          56.37      56.00    5  
  5 Hill, Rachel D             8 Poplar Bluff-OZ      1:39.94    1:12.14    4  
  6 White, Breanna             8 Sharks-OZ            1:08.07    1:15.08    3  
  7 Brown, Sierra              8 Scott City-OZ             NT    1:15.44    2  
  8 Chandler, Haylee           7 Poplar Bluff-OZ           NT    1:37.07    1  
  9 Matte, Mallory B           8 Sharks-OZ                 NT    2:24.12  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beard, Justice T           8 Paducah-OZ             22.45      23.64    9  
  2 Henshaw, Jenna G           8 Paducah-OZ             25.16      23.86    7  
  3 Mabrey, Zoa                8 Scott City-OZ          24.45      24.12    6  
  4 Ali, Aneeza A              8 Paducah-OZ             29.58      30.84    5  
  5 White, Breanna             8 Sharks-OZ                 NT      31.04    4  
  6 Brown, Yonna M             8 Paducah-OZ             32.89      33.34    3  
  7 Brown, Sierra              8 Scott City-OZ             NT      35.50    2  
  8 Hill, Rachel D             8 Poplar Bluff-OZ        40.50      36.24    1  
  9 Matte, Mallory B           8 Sharks-OZ              40.68      41.95  
 -- Chandler, Haylee           7 Poplar Bluff-OZ           NT         DQ  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patel, Madison S           8 Paducah-OZ             30.31      27.20    9  
  2 Brown, Yonna M             8 Paducah-OZ                NT      39.22    7  
  3 Chandler, Haylee           7 Poplar Bluff-OZ           NT      52.52    6  
 -- White, Breanna             8 Sharks-OZ                 NT         DQ  
 -- Matte, Mallory B           8 Sharks-OZ                 NT         DQ  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patel, Madison S           8 Paducah-OZ                NT      26.59    9  
  2 Ali, Aneeza A              8 Paducah-OZ             35.03      27.68    7  
  3 Henshaw, Jenna G           8 Paducah-OZ                NT      27.82    6  
  4 Mabrey, Zoa                8 Scott City-OZ          34.79      32.69    5  
  5 White, Breanna             8 Sharks-OZ                 NT      39.94    4  
  6 Hill, Rachel D             8 Poplar Bluff-OZ        44.50      41.35    3  
 -- Beard, Justice T           8 Paducah-OZ             24.81         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ali, Aneeza A              8 Paducah-OZ                NT    2:37.00    9  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                      NT    1:41.26   18  
     1) Henshaw, Jenna G 8              2) Brown, Yonna M 8               
     3) Patel, Madison S 8              4) Ali, Aneeza A 8                
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                      NT    2:00.90   18  
     1) Henshaw, Jenna G 8              2) Patel, Madison S 8             
     3) Beard, Justice T 8              4) Brown, Yonna M 8               
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutcheson, McCall M       10 Paducah-OZ             36.59      32.22    9  
  2 Haus, Bella G             10 Paducah-OZ             38.37      34.74    7  
  3 James, Addi I             10 Paducah-OZ             36.02      35.50    6  
  4 Tyrrell, Leah Martine      9 Paducah-OZ             39.06      36.33    5  
  5 Baker, Sarah A             9 Paducah-OZ             41.15      37.06    4  
  6 Harned, Halle Kate K      10 Paducah-OZ             36.88      37.50    3  
  7 Wilson, Tessa              9 Sharks-OZ              38.85      39.41    2  
  8 Stempkovski, Megan        10 Sharks-OZ              39.07      39.55    1  
  9 Patel, Bailee H           10 Paducah-OZ             39.79      40.33  
 10 Crabtree, Katie A          9 Paducah-OZ             46.95      41.29  
 11 Jansen, Lexi L             9 Scott City-OZ          42.97      43.15  
 12 Taylor, Karsten B          9 Paducah-OZ             54.62      47.26  
 13 Hart, Rileigh M            9 Poplar Bluff-OZ        47.90      47.81  
 14 Stanczyk, Katelynn J       9 Paducah-OZ             49.65      49.13  
 15 Blunt, Lydia               9 Sharks-OZ              49.56      49.97  
 16 Jansen, Abby K             9 Scott City-OZ          46.15      50.38  
 17 McDonald, Gracie          10 Poplar Bluff-OZ        53.36      51.02  
 18 Bowling, Brooke E          9 Paducah-OZ                NT      51.69  
 19 Pennington, Melody        10 Poplar Bluff-OZ        54.06      52.92  
 20 Pullen, Dulcie             9 Poplar Bluff-OZ        58.44      54.82  
 21 Williams, Stacia          10 Sharks-OZ              57.53      54.85  
 22 Dover, Austynn            10 Poplar Bluff-OZ        59.84      55.18  
 23 Williams, Mia              9 Poplar Bluff-OZ        56.50    1:07.07  
 24 Fraser, Samantha G         9 Paducah-OZ           1:33.39    1:12.17  
 25 Lagura, Pamela             9 Poplar Bluff-OZ           NT    1:12.18  
 26 Hawes, Izzy J              9 Paducah-OZ           1:01.36    1:18.73  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutcheson, McCall M       10 Paducah-OZ           1:21.44    1:18.28    9  
  2 Tyrrell, Leah Martine      9 Paducah-OZ           1:27.46    1:20.92    7  
  3 James, Addi I             10 Paducah-OZ           1:24.85    1:21.26    6  
  4 Aydt, Maggie A            10 Paducah-OZ           1:57.59    1:31.47    5  
  5 Wilson, Tessa              9 Sharks-OZ                 NT    1:32.88    4  
  6 Stempkovski, Megan        10 Sharks-OZ            1:37.63    1:34.53    3  
  7 Taylor, Callie N          10 Paducah-OZ           1:44.75    1:35.34    2  
  8 Crabtree, Katie A          9 Paducah-OZ           1:54.05    1:35.91    1  
  9 Patel, Bailee H           10 Paducah-OZ                NT    1:36.85  
 10 Jansen, Lexi L             9 Scott City-OZ             NT    1:40.44  
 11 Pennington, Melody        10 Poplar Bluff-OZ      2:02.33    1:55.25  
 12 Taylor, Karsten B          9 Paducah-OZ                NT    1:55.77  
 13 Stanczyk, Katelynn J       9 Paducah-OZ           1:50.29    1:57.80  
 14 Bowling, Brooke E          9 Paducah-OZ                NT    1:59.07  
 15 Hart, Rileigh M            9 Poplar Bluff-OZ      1:55.44    2:00.62  
 16 Pullen, Dulcie             9 Poplar Bluff-OZ      2:25.45    2:20.69  
 17 Williams, Mia              9 Poplar Bluff-OZ      2:08.84    2:34.16  
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hutcheson, McCall M       10 Paducah-OZ             42.64      41.65    9  
  2 Baker, Sarah A             9 Paducah-OZ             41.36      41.72    7  
  3 Harned, Halle Kate K      10 Paducah-OZ             40.79      42.98    6  
  4 James, Addi I             10 Paducah-OZ             43.24      43.03    5  
  5 Taylor, Callie N          10 Paducah-OZ             48.08      44.79    4  
  6 Aydt, Maggie A            10 Paducah-OZ             45.54      45.04    3  
  7 Crabtree, Katie A          9 Paducah-OZ             49.12      45.44    2  
  8 Patel, Bailee H           10 Paducah-OZ             43.88      45.94    1  
  9 Stanczyk, Katelynn J       9 Paducah-OZ             54.29      51.64  
 10 Hart, Rileigh M            9 Poplar Bluff-OZ           NT      51.78  
 11 McDonald, Gracie          10 Poplar Bluff-OZ        51.25      55.06  
 12 Taylor, Karsten B          9 Paducah-OZ             59.87      58.80  
 13 Pennington, Melody        10 Poplar Bluff-OZ      1:09.19    1:00.33  
 14 Bowling, Brooke E          9 Paducah-OZ                NT    1:03.33  
 15 Pullen, Dulcie             9 Poplar Bluff-OZ      1:20.00    1:05.18  
 16 Williams, Mia              9 Poplar Bluff-OZ      1:03.56    1:09.59  
 17 Lagura, Pamela             9 Poplar Bluff-OZ           NT    1:10.27  
 18 Dover, Austynn            10 Poplar Bluff-OZ      1:13.36    1:16.98  
 19 Hawes, Izzy J              9 Paducah-OZ           1:17.05    1:21.88  
 20 Fraser, Samantha G         9 Paducah-OZ           1:31.90    1:28.30  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aydt, Maggie A            10 Paducah-OZ             49.07      46.46    9  
  2 Haus, Bella G             10 Paducah-OZ             51.70      48.78    7  
  3 Stempkovski, Megan        10 Sharks-OZ              48.74      49.02    6  
  4 Tyrrell, Leah Martine      9 Paducah-OZ             50.75      49.61    5  
  5 Hutcheson, McCall M       10 Paducah-OZ             49.34      50.18    4  
  6 Stanczyk, Katelynn J       9 Paducah-OZ             58.89      59.33    3  
  7 McDonald, Gracie          10 Poplar Bluff-OZ      1:02.03    1:02.82    2  
  8 Jansen, Lexi L             9 Scott City-OZ             NT    1:02.89    1  
  9 Hart, Rileigh M            9 Poplar Bluff-OZ      1:02.69    1:05.28  
 10 Blunt, Lydia               9 Sharks-OZ            1:15.53    1:11.97  
 11 Jansen, Abby K             9 Scott City-OZ             NT    1:12.04  
 12 Taylor, Karsten B          9 Paducah-OZ           1:24.75    1:13.69  
 13 Fraser, Samantha G         9 Paducah-OZ                NT    2:12.99  
 -- Hawes, Izzy J              9 Paducah-OZ           1:26.59         DQ  
 -- Williams, Stacia          10 Sharks-OZ                 NT         DQ  
 -- Lagura, Pamela             9 Poplar Bluff-OZ           NT         DQ  
 -- Williams, Mia              9 Poplar Bluff-OZ      1:18.82         DQ  
 -- Pullen, Dulcie             9 Poplar Bluff-OZ           NT         DQ  
 -- Dover, Austynn            10 Poplar Bluff-OZ      1:22.29         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haus, Bella G             10 Paducah-OZ             44.26      41.86    9  
  2 Harned, Halle Kate K      10 Paducah-OZ             43.86      44.58    7  
  3 Baker, Sarah A             9 Paducah-OZ             41.51      44.80    6  
  4 Taylor, Callie N          10 Paducah-OZ             51.49      45.94    5  
  5 Wilson, Tessa              9 Sharks-OZ              48.09      48.50    4  
  6 Patel, Bailee H           10 Paducah-OZ             53.69      48.61    3  
  7 Jansen, Lexi L             9 Scott City-OZ        1:04.78    1:01.84    2  
  8 Blunt, Lydia               9 Sharks-OZ                 NT    1:04.03    1  
  9 Williams, Stacia          10 Sharks-OZ                 NT    1:14.64  
 10 Jansen, Abby K             9 Scott City-OZ          58.56    1:19.24  
 -- Bowling, Brooke E          9 Paducah-OZ                NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haus, Bella G             10 Paducah-OZ           1:38.65    1:31.49    9  
  2 Tyrrell, Leah Martine      9 Paducah-OZ           1:36.47    1:33.22    7  
  3 Baker, Sarah A             9 Paducah-OZ           1:40.60    1:34.00    6  
  4 Harned, Halle Kate K      10 Paducah-OZ           1:33.56    1:36.07    5  
  5 Aydt, Maggie A            10 Paducah-OZ           1:46.80    1:40.17    4  
  6 Taylor, Callie N          10 Paducah-OZ           1:56.59    1:45.45    3  
  7 Crabtree, Katie A          9 Paducah-OZ           1:58.15    1:46.68    2  
  8 Jansen, Abby K             9 Scott City-OZ             NT    2:12.48    1  
 -- McDonald, Gracie          10 Poplar Bluff-OZ           NT         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                 1:14.40    1:09.33   18  
     1) Hutcheson, McCall M 10          2) James, Addi I 10               
     3) Haus, Bella G 10                4) Tyrrell, Leah Martine 9        
  2 Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'A'                1:25.59    1:27.16   14  
     1) Williams, Stacia 10             2) Stempkovski, Megan 10          
     3) Blunt, Lydia 9                  4) Wilson, Tessa 9                
  3 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                    1:01.42    1:48.54   12  
     1) Dover, Austynn 10               2) Lagura, Pamela 9               
     3) Pullen, Dulcie 9                4) Pennington, Melody 10          
  4 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'B'                      NT    1:49.75   10  
     1) Bowling, Brooke E 9             2) Taylor, Karsten B 9            
     3) Hawes, Izzy J 9                 4) Fraser, Samantha G 9           
 
Girls 9-10 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                      NT    1:15.27   18  
     1) Baker, Sarah A 9                2) Aydt, Maggie A 10              
     3) Harned, Halle Kate K 10         4) James, Addi I 10               
  2 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'B'                      NT    1:27.15   14  
     1) Crabtree, Katie A 9             2) Stanczyk, Katelynn J 9         
     3) Taylor, Callie N 10             4) Patel, Bailee H 10             
  3 Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'A'                1:32.67    1:33.61   12  
     1) Blunt, Lydia 9                  2) Stempkovski, Megan 10          
     3) Wilson, Tessa 9                 4) Williams, Stacia 10            
  4 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                    1:09.45    1:52.11   10  
     1) McDonald, Gracie 10             2) Hart, Rileigh M 9              
     3) Williams, Mia 9                 4) Pennington, Melody 10          
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soeter, Lily A            12 Poplar Bluff-OZ        28.22      28.54    9  
  2 Smith, Gabbi M            11 Paducah-OZ             30.79      30.52    7  
  3 Rubi, Alessandra K        11 Poplar Bluff-OZ        32.92      32.57    6  
  4 Stempkovski, Hannah       11 Sharks-OZ              38.07      34.54    5  
  5 Bradley, Paige            11 Poplar Bluff-OZ        34.16      35.04    4  
  6 Patel, Peyton R           12 Paducah-OZ                NT      36.31    3  
  7 Hulshof, Maddie R         11 Scott City-OZ          37.29      39.04    2  
  8 Buchanan, Claire A        11 Paducah-OZ             40.85      39.31    1  
  9 Enderle, Courtney A       12 Scott City-OZ          40.53      41.43  
 10 Davis, Jaidyn             11 Sharks-OZ              48.87      44.76  
 11 Kerr, Emma S              11 Paducah-OZ             54.78      47.64  
 12 Milam, Marissa A          11 Paducah-OZ             50.52      49.40  
 13 Mabrey, Macie             11 Scott City-OZ          42.87      50.01  
 14 Kerr, Madeline O          11 Paducah-OZ                NT      54.74  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soeter, Lily A            12 Poplar Bluff-OZ      1:03.48    1:03.02    9  
  2 Smith, Gabbi M            11 Paducah-OZ           1:09.04    1:06.51    7  
  3 Rubi, Alessandra K        11 Poplar Bluff-OZ      1:14.07    1:11.87    6  
  4 Stempkovski, Hannah       11 Sharks-OZ            1:29.97    1:24.01    5  
  5 Housman, Allie C          12 Paducah-OZ           1:35.70    1:26.22    4  
  6 Littlepage, Alexys M      11 Scott City-OZ        1:28.06    1:28.77    3  
  7 Enderle, Courtney A       12 Scott City-OZ             NT    1:34.17    2  
  8 Buchanan, Claire A        11 Paducah-OZ                NT    1:35.94    1  
  9 Davis, Jaidyn             11 Sharks-OZ            1:59.06    1:46.27  
 10 Kerr, Madeline O          11 Paducah-OZ                NT    2:25.94  
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soeter, Lily A            12 Poplar Bluff-OZ        32.88      33.63    9  
  2 Kirks, Kennedy M          12 Paducah-OZ             36.70      35.63    7  
  3 Patel, Peyton R           12 Paducah-OZ                NT      41.73    6  
  4 Bradley, Paige            11 Poplar Bluff-OZ        49.22      42.51    5  
  5 Housman, Allie C          12 Paducah-OZ             43.49      42.84    4  
  6 Littlepage, Alexys M      11 Scott City-OZ          49.99      47.71    3  
  7 Kerr, Emma S              11 Paducah-OZ                NT      51.58    2  
  8 Hulshof, Maddie R         11 Scott City-OZ          48.31      51.77    1  
  9 Davis, Jaidyn             11 Sharks-OZ              51.25      52.10  
 10 Enderle, Courtney A       12 Scott City-OZ          57.85      53.37  
 11 Milam, Marissa A          11 Paducah-OZ             58.69      55.52  
 12 Mabrey, Macie             11 Scott City-OZ          54.81      56.32  
 13 Kerr, Madeline O          11 Paducah-OZ                NT    1:01.28  
 -- Buchanan, Claire A        11 Paducah-OZ             49.74         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stempkovski, Hannah       11 Sharks-OZ              45.76      41.00    9  
  2 Rubi, Alessandra K        11 Poplar Bluff-OZ        40.89      41.29    7  
  3 Bradley, Paige            11 Poplar Bluff-OZ        48.77      47.50    6  
  4 Davis, Jaidyn             11 Sharks-OZ              54.66      51.18    5  
  5 Kerr, Emma S              11 Paducah-OZ           1:05.59    1:01.51    4  
  6 Milam, Marissa A          11 Paducah-OZ                NT    1:08.25    3  
  7 Kerr, Madeline O          11 Paducah-OZ                NT    1:13.61    2  
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soeter, Lily A            12 Poplar Bluff-OZ        31.92      32.51    9  
  2 Kirks, Kennedy M          12 Paducah-OZ             33.11      32.93    7  
  3 Smith, Gabbi M            11 Paducah-OZ             32.90      32.97    6  
  4 Rubi, Alessandra K        11 Poplar Bluff-OZ        36.59      37.05    5  
  5 Bradley, Paige            11 Poplar Bluff-OZ        46.32      43.34    4  
  6 Buchanan, Claire A        11 Paducah-OZ             56.82      48.43    3  
  7 Littlepage, Alexys M      11 Scott City-OZ             NT      53.38    2  
  8 Milam, Marissa A          11 Paducah-OZ                NT    1:04.93    1  
  9 Mabrey, Macie             11 Scott City-OZ             NT    1:08.02  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Soeter, Lily A            12 Poplar Bluff-OZ      1:13.14    1:13.48    9  
  2 Kirks, Kennedy M          12 Paducah-OZ           1:20.08    1:20.54    7  
  3 Rubi, Alessandra K        11 Poplar Bluff-OZ      1:20.41    1:22.81    6  
  4 Stempkovski, Hannah       11 Sharks-OZ            1:29.36    1:29.15    5  
  5 Bradley, Paige            11 Poplar Bluff-OZ      1:38.21    1:31.07    4  
  6 Patel, Peyton R           12 Paducah-OZ                NT    1:35.64    3  
  7 Kerr, Madeline O          11 Paducah-OZ                NT    1:39.64    2  
  8 Housman, Allie C          12 Paducah-OZ                NT    1:42.09    1  
 -- Hulshof, Maddie R         11 Scott City-OZ             NT         DQ  
 -- Milam, Marissa A          11 Paducah-OZ           2:18.27         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                 2:26.77    2:21.05   18  
     1) Smith, Gabbi M 11               2) Patel, Peyton R 12             
     3) Buchanan, Claire A 11           4) Kirks, Kennedy M 12            
  2 Scott City Dolphins Swim Team-OZ  'A'             2:41.69    3:06.06   14  
     1) Littlepage, Alexys M 11         2) Mabrey, Macie 11               
     3) Enderle, Courtney A 12          4) Jansen, Abby K 9               
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott City Dolphins Swim Team-OZ  'A'                  NT    3:38.20   18  
     1) Mabrey, Macie 11                2) Littlepage, Alexys M 11        
     3) Jansen, Lexi L 9                4) Enderle, Courtney A 12         
 -- Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                      NT         DQ  
     1) Patel, Peyton R 12              2) Kerr, Emma S 11                
     3) Kirks, Kennedy M 12             4) Smith, Gabbi M 11              
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McAtee, Morgan P          14 Poplar Bluff-OZ        29.19      29.47    9  
  2 Harned, Emme C            14 Paducah-OZ             29.11      30.11    7  
  3 Glastetter, Jamie a       14 Scott City-OZ             NT      33.13    6  
  4 Raymond, Sydney C         14 Sharks-OZ              33.71      34.43    5  
  5 Metz, Alyson              14 Poplar Bluff-OZ        38.06      36.39    4  
  6 Kern, Gracie R            13 Scott City-OZ          37.44      37.09    3  
  7 Stokes, Lauren G          13 Paducah-OZ             40.26      40.00    2  
  8 Allen, Nicole             13 Poplar Bluff-OZ           NT      41.05    1  
  9 Blunt, Abigail            13 Sharks-OZ              42.01      41.16  
  9 Mott, Ginny E             14 Scott City-OZ          39.08      41.16  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norwood, Taylor L         13 Poplar Bluff-OZ        56.00      56.44    9  
  2 Fell, Tyler R             14 Paducah-OZ             57.70      56.80    7  
  3 McAtee, Morgan P          14 Poplar Bluff-OZ      1:04.83    1:06.42    6  
  4 Glastetter, Jamie a       14 Scott City-OZ        1:15.50    1:13.95    5  
  5 Raymond, Sydney C         14 Sharks-OZ            1:17.59    1:16.42    4  
  6 Housman, Talia C          13 Paducah-OZ           1:15.28    1:16.82    3  
  7 Metz, Alyson              14 Poplar Bluff-OZ      1:25.26    1:21.62    2  
  8 Stokes, Lauren G          13 Paducah-OZ           1:17.80    1:28.09    1  
  9 Blunt, Abigail            13 Sharks-OZ            1:36.59    1:30.56  
 10 Allen, Nicole             13 Poplar Bluff-OZ           NT    1:38.25  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norwood, Taylor L         13 Poplar Bluff-OZ      1:01.28    1:03.87    9  
  2 Fell, Tyler R             14 Paducah-OZ           1:04.91    1:06.54    7  
  3 Harned, Emme C            14 Paducah-OZ           1:09.15    1:14.55    6  
  4 Raymond, Sydney C         14 Sharks-OZ            1:26.82    1:24.44    5  
  5 Kern, Gracie R            13 Scott City-OZ        1:38.07    1:34.77    4  
  6 Blunt, Abigail            13 Sharks-OZ            1:51.78    1:49.17    3  
  7 Allen, Nicole             13 Poplar Bluff-OZ           NT    2:01.66    2  
 -- Metz, Alyson              14 Poplar Bluff-OZ      1:58.22         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fell, Tyler R             14 Paducah-OZ           1:12.82    1:13.57    9  
  2 Norwood, Taylor L         13 Poplar Bluff-OZ      1:15.94    1:14.21    7  
  3 McAtee, Morgan P          14 Poplar Bluff-OZ      1:19.66    1:20.15    6  
  4 Mott, Ginny E             14 Scott City-OZ        1:48.60    1:50.41    5  
  5 Stokes, Lauren G          13 Paducah-OZ           2:00.24    1:55.87    4  
  6 Kern, Gracie R            13 Scott City-OZ        2:00.16    2:00.82    3  
  7 Blunt, Abigail            13 Sharks-OZ                 NT    2:18.20    2  
 -- Metz, Alyson              14 Poplar Bluff-OZ      1:56.82         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norwood, Taylor L         13 Poplar Bluff-OZ      1:00.32    1:01.54    9  
  2 Glastetter, Jamie a       14 Scott City-OZ             NT    1:32.81    7  
  3 Housman, Talia C          13 Paducah-OZ           1:35.64    1:37.55    6  
  4 Raymond, Sydney C         14 Sharks-OZ            1:46.65    1:38.59    5  
  5 Blunt, Abigail            13 Sharks-OZ                 NT    2:31.42    4  
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fell, Tyler R             14 Paducah-OZ           2:18.31    2:22.10    9  
  2 McAtee, Morgan P          14 Poplar Bluff-OZ      2:42.81    2:41.46    7  
  3 Harned, Emme C            14 Paducah-OZ           2:41.64    2:53.29    6  
  4 Housman, Talia C          13 Paducah-OZ           3:13.11    3:15.36    5  
  5 Mott, Ginny E             14 Scott City-OZ             NT    3:57.07    4  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                      NT    2:26.54   18  
     1) Harned, Emme C 14               2) Housman, Allie C 12            
     3) Stokes, Lauren G 13             4) Housman, Talia C 13            
  2 Scott City Dolphins Swim Team-OZ  'A'             2:32.31    2:34.98   14  
     1) Hulshof, Maddie R 11            2) Kern, Gracie R 13              
     3) Mott, Ginny E 14                4) Glastetter, Jamie a 14         
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                    2:13.86    2:29.65   18  
     1) Metz, Alyson 14                 2) McAtee, Morgan P 14            
     3) Norwood, Taylor L 13            4) Allen, Nicole 13               
  2 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                      NT    2:44.88   14  
     1) Stokes, Lauren G 13             2) Harned, Emme C 14              
     3) Housman, Talia C 13             4) Housman, Allie C 12            
  3 Scott City Dolphins Swim Team-OZ  'A'                  NT    3:07.54   12  
     1) Mott, Ginny E 14                2) Kern, Gracie R 13              
     3) Glastetter, Jamie a 14          4) Hulshof, Maddie R 11           
 
Women 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doan, Milan M             16 Paducah-OZ             26.28      27.31    9  
  2 Culbertson, Kate E        17 Paducah-OZ             26.46      27.65    7  
  3 Rubi, Angelica F          15 Poplar Bluff-OZ        29.87      30.76    6  
  4 Smith, Katie              17 Sharks-OZ              36.77      36.36    5  
 
Women 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevens, Kelsey J         15 Paducah-OZ             57.80    1:00.82    9  
  2 Garland, Makenzie R       16 Paducah-OZ           1:02.60    1:04.49    7  
  3 Rubi, Angelica F          15 Poplar Bluff-OZ      1:05.79    1:07.69    6  
  4 Smith, Katie              17 Sharks-OZ            1:16.59    1:20.35    5  
 
Women 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Doan, Milan M             16 Paducah-OZ           1:03.12    1:06.07    9  
  2 Culbertson, Kate E        17 Paducah-OZ           1:06.45    1:06.49    7  
  3 Stevens, Kelsey J         15 Paducah-OZ           1:05.80    1:10.84    6  
  4 Garland, Makenzie R       16 Paducah-OZ                NT    1:12.41    5  
  5 Rubi, Angelica F          15 Poplar Bluff-OZ      1:18.62    1:18.07    4  
  6 Smith, Katie              17 Sharks-OZ            1:34.24    1:31.38    3  
 
Women 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garland, Makenzie R       16 Paducah-OZ           1:19.56    1:21.04    9  
  2 Rubi, Angelica F          15 Poplar Bluff-OZ      1:26.94    1:30.25    7  
  3 Smith, Katie              17 Sharks-OZ            1:36.22    1:36.66    6  
 
Women 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Culbertson, Kate E        17 Paducah-OZ           1:05.32    1:05.57    9  
  2 Doan, Milan M             16 Paducah-OZ           1:05.82    1:07.53    7  
  3 Stevens, Kelsey J         15 Paducah-OZ           1:07.63    1:10.92    6  
 
Women 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rubi, Angelica F          15 Poplar Bluff-OZ      2:42.36    2:48.88    9  
 
Women 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                      NT    1:47.12   18  
     1) Doan, Milan M 16                2) Stevens, Kelsey J 15           
     3) Culbertson, Kate E 17           4) Fell, Tyler R 14               
 
Women 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                      NT    2:05.80   18  
     1) Stevens, Kelsey J 15            2) Garland, Makenzie R 16         
     3) Culbertson, Kate E 17           4) Doan, Milan M 16               
 
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Growel, Eli D              6 Paducah-OZ             42.05      30.28  
  2 McDonald, Lee-Michael      6 Poplar Bluff-OZ        37.41      32.66  
  3 Peck, Brandon O            6 Paducah-OZ             32.48      33.10  
  4 Williams, Korbin           6 Poplar Bluff-OZ        38.12      33.36  
  5 Wilson, Kyler              5 Poplar Bluff-OZ        40.93      41.15  
 
Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peck, Brandon O            6 Paducah-OZ             36.60      34.17  
  2 Growel, Eli D              6 Paducah-OZ             47.23      38.47  
  3 McDonald, Lee-Michael      6 Poplar Bluff-OZ        48.36      45.30  
  4 Williams, Korbin           6 Poplar Bluff-OZ        55.03      49.09  
  5 Matte, Michael             5 Sharks-OZ              50.78      52.06  
 
Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Lee-Michael      6 Poplar Bluff-OZ        41.09      41.14  
  2 Williams, Korbin           6 Poplar Bluff-OZ        43.81      45.11  
  3 Wilson, Kyler              5 Poplar Bluff-OZ        59.94    1:05.35  
  4 Matte, Michael             5 Sharks-OZ                 NT    1:35.69  
 
Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Lee-Michael      6 Poplar Bluff-OZ        56.20      47.07  
  2 Williams, Korbin           6 Poplar Bluff-OZ        46.03      52.07  
  3 Growel, Eli D              6 Paducah-OZ                NT      56.84  
  4 Wilson, Kyler              5 Poplar Bluff-OZ      1:11.09    1:01.17  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McLaughlin, Miller         8 Poplar Bluff-OZ        21.56      20.96    9  
  2 Aydt, Evan J               8 Paducah-OZ             26.46      21.32    7  
  3 Littlepage, Dalyn R        8 Scott City-OZ          23.28      21.65    6  
  4 Suitor, Kaleb J            7 Paducah-OZ             21.17      22.63    5  
  5 Burton, Timmy              8 Sharks-OZ              22.03      23.27    4  
  6 Crabtree, Hutch H          7 Paducah-OZ             26.54      25.00    3  
  7 Todd, Carson               7 Poplar Bluff-OZ        25.19      25.28    2  
  8 Rubi, Andrew J             7 Poplar Bluff-OZ        27.14      26.78    1  
  9 Shah, Manav C              7 Paducah-OZ             34.02      28.99  
 10 Thomas, Kenlin K           8 Paducah-OZ             42.44      29.22  
 11 Wickham, Noah              7 Poplar Bluff-OZ        26.73      30.74  
 12 Wilson, Tyden              8 Poplar Bluff-OZ        35.57      34.86  
 13 Pennington, Grady          8 Poplar Bluff-OZ        37.03      35.09  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Littlepage, Dalyn R        8 Scott City-OZ          51.96      51.40    9  
  2 Suitor, Kaleb J            7 Paducah-OZ             49.47      53.26    7  
  3 Todd, Carson               7 Poplar Bluff-OZ      1:13.01      53.91    6  
  4 McLaughlin, Miller         8 Poplar Bluff-OZ        57.82      58.65    5  
  5 Crabtree, Hutch H          7 Paducah-OZ             58.92      58.75    4  
  6 Burton, Timmy              8 Sharks-OZ            1:00.67    1:02.72    3  
  7 Thomas, Kenlin K           8 Paducah-OZ                NT    1:11.25    2  
  8 Wickham, Noah              7 Poplar Bluff-OZ      1:24.92    1:16.71    1  
  9 Growel, Eli D              6 Paducah-OZ                NT    1:21.52  
 10 Wilson, Tyden              8 Poplar Bluff-OZ      1:13.22    1:22.68  
 11 Peck, Brandon O            6 Paducah-OZ           1:17.31    1:28.42  
 12 Pennington, Grady          8 Poplar Bluff-OZ      1:41.44    1:35.91  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hawes, Luther J            8 Paducah-OZ             22.98      23.07    9  
  2 Crabtree, Hutch H          7 Paducah-OZ             24.89      24.92    7  
  3 Aydt, Owen J               8 Paducah-OZ             29.31      25.55    6  
  4 McLaughlin, Miller         8 Poplar Bluff-OZ        25.91      27.51    5  
  5 Thomas, Kenlin K           8 Paducah-OZ             32.77      29.22    4  
  6 Shah, Manav C              7 Paducah-OZ             30.79      29.35    3  
  7 Pennington, Grady          8 Poplar Bluff-OZ        37.72      34.75    2  
  8 Rubi, Andrew J             7 Poplar Bluff-OZ        34.45      35.22    1  
  9 Wickham, Noah              7 Poplar Bluff-OZ        35.00      35.71  
 10 Wilson, Tyden              8 Poplar Bluff-OZ        40.97      36.69  
 -- Burton, Timmy              8 Sharks-OZ              28.91         DQ  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hawes, Luther J            8 Paducah-OZ             28.54      25.36    9  
  2 Aydt, Owen J               8 Paducah-OZ             29.20      26.76    7  
  3 Aydt, Evan J               8 Paducah-OZ             29.94      27.05    6  
  4 McLaughlin, Miller         8 Poplar Bluff-OZ           NT      29.79    5  
  5 Burton, Timmy              8 Sharks-OZ              29.34      33.66    4  
  6 Rubi, Andrew J             7 Poplar Bluff-OZ        46.71      36.39    3  
  7 Todd, Carson               7 Poplar Bluff-OZ        36.22      37.27    2  
  8 Shah, Manav C              7 Paducah-OZ             43.65      42.95    1  
  9 Wilson, Tyden              8 Poplar Bluff-OZ           NT      47.82  
 -- Pennington, Grady          8 Poplar Bluff-OZ           NT         DQ  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suitor, Kaleb J            7 Paducah-OZ             26.97      28.50    9  
  2 Littlepage, Dalyn R        8 Scott City-OZ             NT      33.10    7  
  3 Todd, Carson               7 Poplar Bluff-OZ        36.18      34.14    6  
  4 Wickham, Noah              7 Poplar Bluff-OZ        37.50      39.85    5  
 -- Thomas, Kenlin K           8 Paducah-OZ                NT         DQ  
 -- Rubi, Andrew J             7 Poplar Bluff-OZ        33.75         DQ  
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hawes, Luther J            8 Paducah-OZ           2:03.87    2:01.19    9  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                 1:35.78    1:31.90   18  
     1) Hawes, Luther J 8               2) Crabtree, Hutch H 7            
     3) Aydt, Evan J 8                  4) Suitor, Kaleb J 7              
  2 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'B'                      NT    2:12.07   14  
     1) Aydt, Owen J 8                  2) Peck, Brandon O 6              
     3) Shah, Manav C 7                 4) Growel, Eli D 6                
  3 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                    2:18.24    2:32.87   12  
     1) Pennington, Grady 8             2) Williams, Korbin 6             
     3) Wilson, Kyler 5                 4) Wilson, Tyden 8                
 
Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                      NT    1:48.80   18  
     1) Suitor, Kaleb J 7               2) Aydt, Owen J 8                 
     3) Hawes, Luther J 8               4) Crabtree, Hutch H 7            
  2 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                    1:52.54    2:16.40   14  
     1) McLaughlin, Miller 8            2) Todd, Carson 7                 
     3) Wickham, Noah 7                 4) Rubi, Andrew J 7               
  3 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'B'                      NT    2:18.47   12  
     1) Peck, Brandon O 6               2) Aydt, Evan J 8                 
     3) Shah, Manav C 7                 4) Thomas, Kenlin K 8             
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burton, Joseph            10 Sharks-OZ              34.90      35.64    9  
  2 Snyder, Jaron A           10 Paducah-OZ             36.80      36.44    7  
  3 Stokes, Matt S            10 Paducah-OZ             55.73      40.31    6  
  4 Vaughn, Gavin M            9 Poplar Bluff-OZ        40.37      40.57    5  
  5 Tooley, Nick T            10 Paducah-OZ             44.83      42.36    4  
  6 LeGrand, Caleb M          10 Scott City-OZ          48.47      43.15    3  
  7 Franklin, Jeremiah D      10 Paducah-OZ             53.05      46.45    2  
  8 Keesee, Glenn W           10 Paducah-OZ           1:05.13      50.14    1  
  9 Pruden, Trent K            9 Scott City-OZ          48.91      50.78  
 10 Katz, Andrew E            10 Paducah-OZ             53.60      51.45  
 11 Shively, Haddon I          9 Paducah-OZ             48.44      51.90  
 12 Lape, Collin               9 Sharks-OZ            1:06.41      58.76  
 13 Todd, Christian C          9 Poplar Bluff-OZ        52.59    1:00.22  
 14 Iqbal, Kaamraan S         10 Paducah-OZ                NT    1:01.41  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burton, Joseph            10 Sharks-OZ            1:26.35    1:21.11    9  
  2 Koenigsmark, Kye B         9 Paducah-OZ           1:29.73    1:25.17    7  
  3 Stokes, Matt S            10 Paducah-OZ           1:34.31    1:35.65    6  
  4 LeGrand, Caleb M          10 Scott City-OZ        1:51.43    1:49.51    5  
  5 Franklin, Jeremiah D      10 Paducah-OZ           2:02.04    1:55.70    4  
  6 Todd, Christian C          9 Poplar Bluff-OZ      2:08.79    2:12.05    3  
  7 Lape, Collin               9 Sharks-OZ                 NT    2:27.12    2  
  8 Iqbal, Kaamraan S         10 Paducah-OZ                NT    2:36.78    1  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burton, Joseph            10 Sharks-OZ              46.34      45.64    9  
  2 Koenigsmark, Kye B         9 Paducah-OZ             47.14      47.35    7  
  3 Vaughn, Gavin M            9 Poplar Bluff-OZ        48.96      50.47    6  
  4 Shively, Haddon I          9 Paducah-OZ           1:02.97      53.15    5  
  5 Hulshof, Brock M           9 Scott City-OZ          54.59      56.29    4  
  6 Katz, Andrew E            10 Paducah-OZ             59.07      59.28    3  
  7 Keesee, Glenn W           10 Paducah-OZ           1:05.01    1:01.36    2  
  8 Lape, Collin               9 Sharks-OZ                 NT    1:02.71    1  
  9 Todd, Christian C          9 Poplar Bluff-OZ      1:07.35    1:08.13  
 10 Franklin, Jeremiah D      10 Paducah-OZ           1:07.70    1:21.23  
 -- Iqbal, Kaamraan S         10 Paducah-OZ                NT         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Snyder, Jaron A           10 Paducah-OZ             47.53      45.72    9  
  2 Burton, Joseph            10 Sharks-OZ              48.04      45.97    7  
  3 Vaughn, Gavin M            9 Poplar Bluff-OZ        54.16      53.70    6  
  4 Stokes, Matt S            10 Paducah-OZ             54.02      57.71    5  
  5 Keesee, Glenn W           10 Paducah-OZ           1:10.26    1:00.35    4  
  6 Todd, Christian C          9 Poplar Bluff-OZ      1:04.28    1:07.43    3  
  7 Hulshof, Brock M           9 Scott City-OZ        1:12.00    1:08.39    2  
  8 Katz, Andrew E            10 Paducah-OZ           1:22.26    1:19.98    1  
 -- Lape, Collin               9 Sharks-OZ            1:55.84         DQ  
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koenigsmark, Kye B         9 Paducah-OZ             46.90      43.05    9  
  2 Vaughn, Gavin M            9 Poplar Bluff-OZ        46.93      46.62    7  
  3 Tooley, Nick T            10 Paducah-OZ                NT      52.81    6  
  4 Pruden, Trent K            9 Scott City-OZ          57.72    1:00.69    5  
  5 Hulshof, Brock M           9 Scott City-OZ             NT    1:05.00    4  
  6 Shively, Haddon I          9 Paducah-OZ                NT    1:05.89    3  
 -- Iqbal, Kaamraan S         10 Paducah-OZ                NT         DQ  
 -- LeGrand, Caleb M          10 Scott City-OZ             NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Snyder, Jaron A           10 Paducah-OZ           1:37.57    1:32.12    9  
  2 Vaughn, Gavin M            9 Poplar Bluff-OZ      1:43.34    1:43.39    7  
  3 Tooley, Nick T            10 Paducah-OZ                NT    1:47.26    6  
  4 Pruden, Trent K            9 Scott City-OZ             NT    2:08.81    5  
  5 Todd, Christian C          9 Poplar Bluff-OZ      2:43.10    2:27.49    4  
 -- Burton, Joseph            10 Sharks-OZ            1:41.72         DQ  
 -- Franklin, Jeremiah D      10 Paducah-OZ                NT         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                 1:19.68    1:16.36   18  
     1) Snyder, Jaron A 10              2) Stokes, Matt S 10              
     3) Tooley, Nick T 10               4) Koenigsmark, Kye B 9           
  2 Scott City Dolphins Swim Team-OZ  'A'             1:26.74    1:25.64   14  
     1) Hulshof, Brock M 9              2) LeGrand, Caleb M 10            
     3) Littlepage, Dalyn R 8           4) Pruden, Trent K 9              
  3 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'B'                      NT    1:37.24   12  
     1) Shively, Haddon I 9             2) Iqbal, Kaamraan S 10           
     3) Katz, Andrew E 10               4) Keesee, Glenn W 10             
 
Boys 9-10 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                      NT    1:24.09   18  
     1) Stokes, Matt S 10               2) Snyder, Jaron A 10             
     3) Koenigsmark, Kye B 9            4) Tooley, Nick T 10              
  2 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'B'                      NT    1:43.81   14  
     1) Katz, Andrew E 10               2) Keesee, Glenn W 10             
     3) Shively, Haddon I 9             4) Franklin, Jeremiah D 10        
  3 Scott City Dolphins Swim Team-OZ  'A'             1:48.44    1:45.02   12  
     1) LeGrand, Caleb M 10             2) Hulshof, Brock M 9             
     3) Pruden, Trent K 9               4) Littlepage, Dalyn R 8          
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roddy, London r           11 Paducah-OZ             29.84      29.62    9  
  2 Walker, Carson L          12 Paducah-OZ             32.39      30.39    7  
  3 Harrison, Jack H          12 Poplar Bluff-OZ        31.84      32.93    6  
  4 Johnson, Ethan H          11 Paducah-OZ             38.27      36.99    5  
  5 Miller, Bryce             12 Sharks-OZ              37.71      37.11    4  
  6 O'Neill, Ryan E           11 Paducah-OZ             37.98      38.55    3  
  7 Steelman, Benjamin        11 Sharks-OZ              35.25      38.84    2  
  8 LeGrand, Joey P           11 Scott City-OZ          41.75      40.71    1  
  9 Steelman, Seth            11 Sharks-OZ              46.04      48.65  
 10 Blunt, Matthew            11 Sharks-OZ              45.68      49.26  
 11 Davis, Seth P             12 Paducah-OZ                NT      52.20  
 12 Vick, Hunter D            11 Paducah-OZ             53.61      54.73  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roddy, London r           11 Paducah-OZ                NT    1:09.76    9  
  2 Walker, Carson L          12 Paducah-OZ           1:12.94    1:11.53    7  
  3 Harrison, Jack H          12 Poplar Bluff-OZ      1:13.34    1:14.26    6  
  4 Johnson, Ethan H          11 Paducah-OZ           1:36.74    1:25.63    5  
  5 Peck, Trevor W            11 Paducah-OZ           1:21.25    1:26.04    4  
  6 LeGrand, Joey P           11 Scott City-OZ        1:36.46    1:33.84    3  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fell, Caleb R             12 Paducah-OZ             35.61      36.35    9  
  2 Peck, Trevor W            11 Paducah-OZ             41.75      41.99    7  
  3 O'Neill, Ryan E           11 Paducah-OZ             46.03      48.56    6  
  4 Blunt, Matthew            11 Sharks-OZ            1:01.35      54.39    5  
  5 LeGrand, Joey P           11 Scott City-OZ          52.47      55.59    4  
  6 Davis, Seth P             12 Paducah-OZ                NT      57.20    3  
  7 Steelman, Seth            11 Sharks-OZ            1:02.53    1:01.37    2  
  8 Vick, Hunter D            11 Paducah-OZ           1:01.59    1:09.43    1  
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fell, Caleb R             12 Paducah-OZ             41.99      42.94    9  
  2 Harrison, Jack H          12 Poplar Bluff-OZ        42.10      44.53    7  
  3 Steelman, Benjamin        11 Sharks-OZ              46.44      45.53    6  
  4 Johnson, Ethan H          11 Paducah-OZ             50.61      46.44    5  
  5 O'Neill, Ryan E           11 Paducah-OZ                NT      55.94    4  
  6 Steelman, Seth            11 Sharks-OZ              58.41      57.40    3  
  7 Miller, Bryce             12 Sharks-OZ            1:00.12      58.94    2  
  8 Blunt, Matthew            11 Sharks-OZ            1:04.87      59.77    1  
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roddy, London r           11 Paducah-OZ             33.32      34.04    9  
  2 Walker, Carson L          12 Paducah-OZ             37.71      38.27    7  
  3 Miller, Bryce             12 Sharks-OZ              44.22      41.75    6  
  4 LeGrand, Joey P           11 Scott City-OZ             NT      56.58    5  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fell, Caleb R             12 Paducah-OZ           1:17.41    1:19.69    9  
  2 Harrison, Jack H          12 Poplar Bluff-OZ      1:24.86    1:28.08    7  
  3 Peck, Trevor W            11 Paducah-OZ           1:39.42    1:39.45    6  
 -- Steelman, Benjamin        11 Sharks-OZ            1:36.86         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                 2:33.32    2:12.64   18  
     1) Walker, Carson L 12             2) Fell, Caleb R 12               
     3) Peck, Trevor W 11               4) Roddy, London r 11             
  2 Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'A'                2:44.50    2:23.95   14  
     1) Blunt, Matthew 11               2) Steelman, Seth 11              
     3) Miller, Bryce 12                4) Steelman, Benjamin 11          
  3 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'B'                      NT    3:13.49   12  
     1) Johnson, Ethan H 11             2) O'Neill, Ryan E 11             
     3) Vick, Hunter D 11               4) Davis, Seth P 12               
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                      NT    2:24.77   18  
     1) Fell, Caleb R 12                2) Johnson, Ethan H 11            
     3) Roddy, London r 11              4) Walker, Carson L 12            
  2 Sikeston  Sharks Swim Team-OZ  'A'                     NT    3:11.31   14  
     1) Blunt, Matthew 11               2) Steelman, Seth 11              
     3) Miller, Bryce 12                4) Steelman, Benjamin 11          
  3 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'B'                      NT    3:35.11   12  
     1) Davis, Seth P 12                2) O'Neill, Ryan E 11             
     3) Peck, Trevor W 11               4) Vick, Hunter D 11              
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mirza, Hamiz A            13 Poplar Bluff-OZ        30.72      29.72    9  
  2 Seals, Max J              13 Poplar Bluff-OZ        46.16      46.46    7  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kettler, Alex M           14 Paducah-OZ           1:05.26    1:03.72    9  
  2 Mirza, Hamiz A            13 Poplar Bluff-OZ      1:08.12    1:06.33    7  
  3 Seals, Max J              13 Poplar Bluff-OZ      1:51.38    1:46.50    6  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kettler, Alex M           14 Paducah-OZ           1:24.59    1:15.72    9  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mirza, Hamiz A            13 Poplar Bluff-OZ      1:31.82    1:29.02    9  
  2 Kettler, Alex M           14 Paducah-OZ           1:31.88    1:29.07    7  
 -- Seals, Max J              13 Poplar Bluff-OZ      3:22.59         DQ  
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kettler, Alex M           14 Paducah-OZ           1:15.08    1:13.09    9  
  2 Mirza, Hamiz A            13 Poplar Bluff-OZ      1:28.43    1:23.09    7  
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kettler, Alex M           14 Paducah-OZ           2:45.64    2:40.35    9  
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poplar Bluff Swim Team-OZ  'A'                    2:23.46    2:56.89   18  
     1) Elliott, Preston 14             2) Harrison, Jack H 12            
     3) Mirza, Hamiz A 13               4) Seals, Max J 13                
 
Men 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barraza Zapata, Antonio   15 Paducah-OZ             25.31      25.37    9  
  2 Soeter, Benjamin J        16 Poplar Bluff-OZ        25.13      25.66    7  
  3 Oatman, Logan E           17 Paducah-OZ             24.14      27.32    6  
  4 Ferguson, Jake E          15 Paducah-OZ             29.17      29.00    5  
  5 Franklin, Jonathan M      15 Paducah-OZ             31.53      31.96    4  
 
Men 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Price, Carson S           18 Paducah-OZ             52.94      54.22    9  
  2 Barraza Zapata, Antonio   15 Paducah-OZ             58.06      56.74    7  
  3 Soeter, Benjamin J        16 Poplar Bluff-OZ        55.25      56.94    6  
  4 Ferguson, Jake E          15 Paducah-OZ           1:00.30    1:00.05    5  
 
Men 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oatman, Logan E           17 Paducah-OZ             53.81      58.86    9  
  2 Baker, Bradley T          16 Paducah-OZ           1:00.69    1:00.79    7  
  3 Price, Carson S           18 Paducah-OZ             57.28    1:02.17    6  
  4 Soeter, Benjamin J        16 Poplar Bluff-OZ      1:06.86    1:08.79    5  
  5 Franklin, Jonathan M      15 Paducah-OZ           1:15.87    1:15.67    4  
 
Men 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Bradley T          16 Paducah-OZ           1:05.19    1:05.24    9  
  2 Barraza Zapata, Antonio   15 Paducah-OZ           1:24.67    1:22.79    7  
  3 Ferguson, Jake E          15 Paducah-OZ           1:26.28    1:23.93    6  
  4 Soeter, Benjamin J        16 Poplar Bluff-OZ      1:19.18    1:24.84    5  
 
Men 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Price, Carson S           18 Paducah-OZ             54.46      56.96    9  
  2 Ferguson, Jake E          15 Paducah-OZ           1:23.28    1:17.27    7  
 -- Franklin, Jonathan M      15 Paducah-OZ           1:23.01         DQ  
 
Men 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baker, Bradley T          16 Paducah-OZ           2:06.65    2:07.43    9  
  2 Soeter, Benjamin J        16 Poplar Bluff-OZ      2:36.31    2:35.60    7  
  3 Ferguson, Jake E          15 Paducah-OZ           2:35.91    2:37.22    6  
  4 Franklin, Jonathan M      15 Paducah-OZ           3:02.99    2:49.94    5  
 
Men 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                 1:53.44    1:43.56   18  
     1) Oatman, Logan E 17              2) Barraza Zapata, Antonio A 15   
     3) Price, Carson S 18              4) Baker, Bradley T 16            
 
Men 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paducah Marlins Swim Team-OZ  'A'                      NT    1:46.76   18  
     1) Oatman, Logan E 17              2) Baker, Bradley T 16            
     3) Price, Carson S 18              4) Barraza Zapata, Antonio A 15