Licensed to St. Vincent DePaul High School Swim Team
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/9/2013 09:22 PM
                         Perryville 6-8-13 - 6/8/2013                          
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Buchheit, Kate Marie M     6 Barracudas-OZ                    34.52  
  2 Spencer, Erin              6 Barracudas-OZ                    54.68  
  3 Klein, Danielle N          4 Stingrays-OZ                   1:11.77  
 
Girls 6 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Buchheit, Kate Marie M     6 Barracudas-OZ                    39.24  
  2 Spencer, Erin              6 Barracudas-OZ                    54.87  
  3 Klein, Danielle N          4 Stingrays-OZ                   1:19.15  
 
Girls 6 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Klein, Danielle N          4 Stingrays-OZ                   1:25.72  
 
Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LaMar, Lauren A            8 Barracudas-OZ                    22.83  
  2 Patel, Madison S           8 Paducah-OZ                       23.17  
  3 Henshaw, Jenna G           8 Paducah-OZ                       23.82  
  4 Beard, Brennan             7 Barracudas-OZ                    27.16  
  5 Edwards, Emery A           7 Barracudas-OZ                    27.46  
  6 Hopper, Kate K             7 Barracudas-OZ                    29.84  
  7 Brown, Yonna M             8 Paducah-OZ                       32.04  
  8 Morris, Emma               7 Barracudas-OZ                    33.97  
  9 Roth, Lydia                8 Barracudas-OZ                    34.66  
 10 Miget, Autumn              7 Piranhas-OZ                      41.03  
 
Girls 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 LaMar, Lauren A            8 Barracudas-OZ                    52.26  
  2 Patel, Madison S           8 Paducah-OZ                       57.47  
  3 Henshaw, Jenna G           8 Paducah-OZ                       57.93  
  4 Edwards, Emery A           7 Barracudas-OZ                    57.94  
  5 Beard, Brennan             7 Barracudas-OZ                  1:07.32  
  6 Hopper, Kate K             7 Barracudas-OZ                  1:13.85  
  7 Brown, Yonna M             8 Paducah-OZ                     1:15.87  
  8 Buchheit, Kate Marie M     6 Barracudas-OZ                  1:29.06  
  9 Morris, Emma               7 Barracudas-OZ                  1:30.34  
 10 Roth, Lydia                8 Barracudas-OZ                  1:49.26  
 11 Spencer, Erin              6 Barracudas-OZ                  2:09.84  
 12 Klein, Danielle N          4 Stingrays-OZ                   3:19.68  
 
Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Henshaw, Jenna G           8 Paducah-OZ                       26.84  
  2 Patel, Madison S           8 Paducah-OZ                       28.77  
  3 Beard, Brennan             7 Barracudas-OZ                    32.14  
  4 Brown, Yonna M             8 Paducah-OZ                       32.30  
  5 LaMar, Lauren A            8 Barracudas-OZ                    34.14  
  6 Edwards, Emery A           7 Barracudas-OZ                    34.32  
  7 Roth, Lydia                8 Barracudas-OZ                    36.86  
  8 Morris, Emma               7 Barracudas-OZ                    38.89  
  9 Miget, Autumn              7 Piranhas-OZ                      42.25  
 -- Hopper, Kate K             7 Barracudas-OZ                       DQ  
 
Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Patel, Madison S           8 Paducah-OZ                       32.72  
  2 Brown, Yonna M             8 Paducah-OZ                       57.46  
 -- Henshaw, Jenna G           8 Paducah-OZ                          DQ  
 
Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Patel, Madison S           8 Paducah-OZ                       32.78  
  2 Henshaw, Jenna G           8 Paducah-OZ                       37.14  
  3 Brown, Yonna M             8 Paducah-OZ                       46.82  
 
Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Barracudas-OZ  '['                                          2:21.24  
     1) LaMar, Lauren A 8               2) Spencer, Erin 6                
     3) Edwards, Emery A 7              4) Morris, Emma 7                 
  2 Barracudas-OZ  ']'                                          2:22.38  
     1) Beard, Brennan 7                2) Hopper, Kate K 7               
     3) Buchheit, Kate Marie M 6        4) Roth, Lydia 8                  
 
Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Barracudas-OZ  'A'                                          2:25.64  
     1) Hopper, Kate K 7                2) Beard, Brennan 7               
     3) LaMar, Lauren A 8               4) Edwards, Emery A 7             
 
Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tyrrell, Leah Martine      9 Paducah-OZ                       39.97  
  2 Jauch, Lauren M           10 Barracudas-OZ                    40.92  
  3 Aydt, Maggie A            10 Paducah-OZ                       44.68  
  4 Patel, Bailee H           10 Paducah-OZ                       47.92  
  5 Buchheit, Sydney E         9 Barracudas-OZ                    49.19  
  6 Carron, Mackenzie L        9 Stingrays-OZ                     51.32  
  7 Buchheit, Megan            9 Piranhas-OZ                      53.14  
  8 Weibrecht, Hailey R        9 Stingrays-OZ                     53.64  
  9 Shipman, Claire            9 Barracudas-OZ                    56.81  
 10 Ferguson, Emma             9 Piranhas-OZ                      56.91  
 11 Wortmann, Aubrey           9 Piranhas-OZ                    1:05.36  
 12 Cantrell, Demi             9 Barracudas-OZ                  1:10.39  
 13 Deneke, Cera G            10 Barracudas-OZ                  1:17.64  
 14 Fraser, Samantha G         9 Paducah-OZ                     1:29.49  
 
Girls 9-10 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tyrrell, Leah Martine      9 Paducah-OZ                     1:36.57  
  2 Buchheit, Allison E        9 Barracudas-OZ                  1:40.28  
  3 Jauch, Lauren M           10 Barracudas-OZ                  1:41.41  
  4 Aydt, Maggie A            10 Paducah-OZ                     1:46.16  
  5 Carron, Mackenzie L        9 Stingrays-OZ                   1:53.91  
  6 Buchheit, Megan            9 Piranhas-OZ                    1:58.25  
  7 Patel, Bailee H           10 Paducah-OZ                     2:02.93  
  8 Spencer, Savannah          9 Barracudas-OZ                  2:02.96  
  9 Weibrecht, Hailey R        9 Stingrays-OZ                   2:04.47  
 10 Hayden, Annie             10 Piranhas-OZ                    2:05.58  
 11 Ferguson, Emma             9 Piranhas-OZ                    2:13.36  
 12 Shipman, Claire            9 Barracudas-OZ                  2:16.64  
 13 Wortmann, Aubrey           9 Piranhas-OZ                    2:24.35  
 14 Cantrell, Demi             9 Barracudas-OZ                  2:55.67  
 15 Tally, Dawson             10 Barracudas-OZ                  3:12.24  
 -- Deneke, Cera G            10 Barracudas-OZ                       DQ  
 
Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Buchheit, Allison E        9 Barracudas-OZ                    49.28  
  2 Tyrrell, Leah Martine      9 Paducah-OZ                       49.60  
  3 Aydt, Maggie A            10 Paducah-OZ                       50.53  
  4 Patel, Bailee H           10 Paducah-OZ                       59.08  
  5 Hayden, Annie             10 Piranhas-OZ                    1:02.37  
  6 Spencer, Savannah          9 Barracudas-OZ                  1:03.41  
  7 Ferguson, Emma             9 Piranhas-OZ                    1:06.59  
  8 Weibrecht, Hailey R        9 Stingrays-OZ                   1:08.85  
  9 Wortmann, Aubrey           9 Piranhas-OZ                    1:12.66  
 10 Tally, Dawson             10 Barracudas-OZ                  1:16.51  
 11 Shipman, Claire            9 Barracudas-OZ                  1:22.16  
 12 Cantrell, Demi             9 Barracudas-OZ                  1:25.40  
 13 Fraser, Samantha G         9 Paducah-OZ                     1:38.67  
 14 Deneke, Cera G            10 Barracudas-OZ                  1:44.47  
 
Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Aydt, Maggie A            10 Paducah-OZ                       52.39  
  2 Tyrrell, Leah Martine      9 Paducah-OZ                       53.31  
  3 Buchheit, Megan            9 Piranhas-OZ                      59.87  
  4 Buchheit, Sydney E         9 Barracudas-OZ                  1:00.13  
  5 Patel, Bailee H           10 Paducah-OZ                     1:06.14  
  6 Spencer, Savannah          9 Barracudas-OZ                  1:23.10  
 -- Carron, Mackenzie L        9 Stingrays-OZ                        DQ  
 -- Weibrecht, Hailey R        9 Stingrays-OZ                        DQ  
 -- Tally, Dawson             10 Barracudas-OZ                       DQ  
 -- Fraser, Samantha G         9 Paducah-OZ                          DQ  
 
Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Buchheit, Allison E        9 Barracudas-OZ                    50.69  
  2 Tyrrell, Leah Martine      9 Paducah-OZ                       52.23  
  3 Jauch, Lauren M           10 Barracudas-OZ                    57.47  
  4 Patel, Bailee H           10 Paducah-OZ                       58.70  
  5 Carron, Mackenzie L        9 Stingrays-OZ                     59.00  
  6 Aydt, Maggie A            10 Paducah-OZ                       59.30  
 -- Weibrecht, Hailey R        9 Stingrays-OZ                        DQ  
 
Girls 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Buchheit, Sydney E         9 Barracudas-OZ                  2:04.38  
  2 Carron, Mackenzie L        9 Stingrays-OZ                   2:19.03  
 -- Hayden, Annie             10 Piranhas-OZ                         DQ  
 
Girls 9-10 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Barracudas-OZ  ''                                          1:42.10  
     1) Spencer, Savannah 9             2) Shipman, Claire 9              
     3) Buchheit, Allison E 9           4) Cantrell, Demi 9               
  2 Barracudas-OZ  ''                                          1:47.95  
     1) Jauch, Lauren M 10              2) Tally, Dawson 10               
     3) Buchheit, Sydney E 9            4) Deneke, Cera G 10              
  3 Perryville Piranhas-OZ  'A'                                 1:49.83  
     1) Hayden, Annie 10                2) Ferguson, Emma 9               
     3) Wortmann, Aubrey 9              4) Buchheit, Megan 9              
 
Girls 9-10 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Perryville Piranhas-OZ  'A'                                 1:53.83  
     1) Ferguson, Emma 9                2) Buchheit, Megan 9              
     3) Hayden, Annie 10                4) Wortmann, Aubrey 9             
  2 Barracudas-OZ  ''                                          2:08.74  
     1) Tally, Dawson 10                2) Buchheit, Sydney E 9           
     3) Jauch, Lauren M 10              4) Roth, Lydia 8                  
 -- Barracudas-OZ  '~'                                               DQ  
     1) Shipman, Claire 9               2) Spencer, Savannah 9            
     3) Buchheit, Allison E 9           4) Deneke, Cera G 10              
 
Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mueller, Erin M           11 Stingrays-OZ                     36.42  
  2 Patel, Peyton R           12 Paducah-OZ                       38.91  
  3 Cates, Faith              11 Piranhas-OZ                      41.41  
  4 Hotop, Abby               12 Piranhas-OZ                      58.12  
  5 LeClere, Jadyn N          11 Stingrays-OZ                     59.72  
  6 Mercer, Lauren A          12 Stingrays-OZ                   1:05.07  
  7 Clubbs, Eva               11 Barracudas-OZ                  1:08.29  
 
Girls 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pujol, Carly J            12 Barracudas-OZ                  1:21.84  
  2 Mueller, Erin M           11 Stingrays-OZ                   1:27.20  
  3 Patel, Peyton R           12 Paducah-OZ                     1:32.04  
  4 Hotop, Abby               12 Piranhas-OZ                    2:25.71  
  5 Mercer, Lauren A          12 Stingrays-OZ                   2:35.24  
  6 Clubbs, Eva               11 Barracudas-OZ                  2:42.25  
 -- LeClere, Jadyn N          11 Stingrays-OZ                        DQ  
 
Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Patel, Peyton R           12 Paducah-OZ                       45.46  
  2 Mueller, Erin M           11 Stingrays-OZ                     45.65  
  3 Cates, Faith              11 Piranhas-OZ                      49.73  
  4 Hadler, Claire E          11 Barracudas-OZ                    54.83  
  5 Mercer, Lauren A          12 Stingrays-OZ                   1:05.24  
  6 Hotop, Abby               12 Piranhas-OZ                    1:07.72  
  7 LeClere, Jadyn N          11 Stingrays-OZ                   1:11.16  
  8 Clubbs, Eva               11 Barracudas-OZ                  1:16.79  
 
Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Allison E       12 Barracudas-OZ                    42.39  
  2 Cates, Faith              11 Piranhas-OZ                      54.89  
  3 Patel, Peyton R           12 Paducah-OZ                       57.31  
  4 Hadler, Claire E          11 Barracudas-OZ                    58.91  
  5 Hotop, Abby               12 Piranhas-OZ                    1:05.23  
  6 Mercer, Lauren A          12 Stingrays-OZ                   1:16.26  
 -- Mueller, Erin M           11 Stingrays-OZ                        DQ  
 -- LeClere, Jadyn N          11 Stingrays-OZ                        DQ  
 
Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Allison E       12 Barracudas-OZ                    38.05  
  2 Pujol, Carly J            12 Barracudas-OZ                    41.48  
  3 Patel, Peyton R           12 Paducah-OZ                       45.63  
  4 Cates, Faith              11 Piranhas-OZ                    1:01.28  
 
Girls 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Allison E       12 Barracudas-OZ                  1:25.04  
  2 Pujol, Carly J            12 Barracudas-OZ                  1:35.80  
  3 Mueller, Erin M           11 Stingrays-OZ                   1:49.71  
  4 Cates, Faith              11 Piranhas-OZ                    1:54.00  
  5 Hadler, Claire E          11 Barracudas-OZ                  2:04.80  
  6 Hotop, Abby               12 Piranhas-OZ                    2:28.74  
  7 LeClere, Jadyn N          11 Stingrays-OZ                   2:35.72  
  8 Mercer, Lauren A          12 Stingrays-OZ                   2:48.99  
 
Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Barracudas-OZ  'A'                                          3:17.20  
     1) Hadler, Claire E 11             2) McDonald, Allison E 12         
     3) Clubbs, Eva 11                  4) Pujol, Carly J 12              
 
Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Barracudas-OZ  'A'                                          3:57.79  
     1) Clubbs, Eva 11                  2) Hadler, Claire E 11            
     3) McDonald, Allison E 12          4) Cantrell, Demi 9               
 
Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Singh, Isabelle K         13 Barracudas-OZ                    35.45  
  2 Pujol, Allie C            13 Barracudas-OZ                    35.85  
  3 Housman, Talia C          13 Paducah-OZ                       39.61  
  4 Cates, Emily              13 Piranhas-OZ                      39.94  
  5 McDonald, Ashley M        13 Barracudas-OZ                    41.58  
  6 Carns, Katherine E        14 Barracudas-OZ                    42.74  
  7 Timpe, Jayna C            13 Barracudas-OZ                    43.95  
 
Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pujol, Jacie E            13 Barracudas-OZ                  1:13.02  
  2 Singh, Isabelle K         13 Barracudas-OZ                  1:18.18  
  3 Housman, Talia C          13 Paducah-OZ                     1:21.87  
  4 Cates, Emily              13 Piranhas-OZ                    1:31.63  
  5 McDonald, Ashley M        13 Barracudas-OZ                  1:39.09  
  6 Carns, Katherine E        14 Barracudas-OZ                  1:46.74  
 
Girls 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Singh, Isabelle K         13 Barracudas-OZ                  1:28.44  
  2 Cates, Emily              13 Piranhas-OZ                    1:31.78  
  3 Housman, Talia C          13 Paducah-OZ                     1:34.73  
  4 Timpe, Jayna C            13 Barracudas-OZ                  1:56.36  
 
Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cates, Emily              13 Piranhas-OZ                    1:57.13  
  2 Carns, Katherine E        14 Barracudas-OZ                  1:58.70  
  3 Housman, Talia C          13 Paducah-OZ                     2:01.87  
  4 McDonald, Ashley M        13 Barracudas-OZ                  2:15.95  
  5 Timpe, Jayna C            13 Barracudas-OZ                  2:28.47  
 
Girls 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pujol, Jacie E            13 Barracudas-OZ                  1:35.55  
  2 Housman, Talia C          13 Paducah-OZ                     1:51.97  
 -- Pujol, Allie C            13 Barracudas-OZ                       DQ  
 
Girls 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pujol, Jacie E            13 Barracudas-OZ                  3:06.81  
  2 Pujol, Allie C            13 Barracudas-OZ                  3:12.49  
  3 Cates, Emily              13 Piranhas-OZ                    3:35.99  
 
Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Barracudas-OZ  'A'                                          2:30.58  
     1) Singh, Isabelle K 13            2) Pujol, Allie C 13              
     3) Timpe, Jayna C 13               4) Pujol, Jacie E 13              
 
Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Barracudas-OZ  'A'                                          3:07.11  
     1) Pujol, Jacie E 13               2) Carns, Katherine E 14          
     3) Singh, Isabelle K 13            4) McDonald, Ashley M 13          
 
Girls 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Sierra S           16 Barracudas-OZ                    32.70  
  2 King, Natalie             17 Piranhas-OZ                      36.40  
  3 McDonald, Liya            15 Barracudas-OZ                    47.72  
 
Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 King, Natalie             17 Piranhas-OZ                    1:07.37  
  2 McDonald, Madeleine L     16 Barracudas-OZ                  1:09.55  
  3 Smith, Sierra S           16 Barracudas-OZ                  1:11.15  
  4 McDonald, Liya            15 Barracudas-OZ                  1:56.08  
 
Girls 15-18 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 King, Natalie             17 Piranhas-OZ                    1:13.94  
  2 Smith, Sierra S           16 Barracudas-OZ                  1:28.01  
  3 McDonald, Liya            15 Barracudas-OZ                  2:13.38  
 
Girls 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 King, Natalie             17 Piranhas-OZ                    1:26.00  
 
Girls 15-18 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Madeleine L     16 Barracudas-OZ                  1:36.56  
 
Girls 15-18 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 King, Natalie             17 Piranhas-OZ                    2:45.64  
  2 McDonald, Madeleine L     16 Barracudas-OZ                  3:00.18  
 
Girls 15-18 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Barracudas-OZ  'A'                                          2:35.27  
     1) McDonald, Madeleine L 16        2) McDonald, Ashley M 13          
     3) Smith, Sierra S 16              4) Carns, Katherine E 14          
 
Girls 15-18 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Barracudas-OZ  'A'                                          3:02.32  
     1) Timpe, Jayna C 13               2) McDonald, Madeleine L 16       
     3) Smith, Sierra S 16              4) McDonald, Liya 15              
 
Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Growel, Eli D              6 Paducah-OZ                       39.46  
  2 Thomas, Titan D            6 Stingrays-OZ                     44.18  
 
Boys 6 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Growel, Eli D              6 Paducah-OZ                       40.46  
  2 Thomas, Titan D            6 Stingrays-OZ                     54.34  
 
Boys 6 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Titan D            6 Stingrays-OZ                     55.44  
  2 Growel, Eli D              6 Paducah-OZ                       59.66  
 
Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Suitor, Kaleb J            7 Paducah-OZ                       23.69  
  2 dos Remedios, Leon d       8 Paducah-OZ                       25.54  
  3 Hoog, Mathew A             8 Stingrays-OZ                     28.71  
  4 Gray, MicKah               7 Barracudas-OZ                    34.58  
 
Boys 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Suitor, Kaleb J            7 Paducah-OZ                       54.66  
  2 Hoog, Mathew A             8 Stingrays-OZ                     59.61  
  3 dos Remedios, Leon d       8 Paducah-OZ                     1:02.62  
  4 Gray, MicKah               7 Barracudas-OZ                  1:26.98  
  5 Growel, Eli D              6 Paducah-OZ                     1:33.48  
 
Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Suitor, Kaleb J            7 Paducah-OZ                       28.61  
  2 Hoog, Mathew A             8 Stingrays-OZ                     29.39  
  3 dos Remedios, Leon d       8 Paducah-OZ                       32.22  
 -- Gray, MicKah               7 Barracudas-OZ                       DQ  
 
Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 dos Remedios, Leon d       8 Paducah-OZ                       33.31  
  2 Suitor, Kaleb J            7 Paducah-OZ                       36.54  
 -- Hoog, Mathew A             8 Stingrays-OZ                        DQ  
 -- Gray, MicKah               7 Barracudas-OZ                       DQ  
 
Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Suitor, Kaleb J            7 Paducah-OZ                       31.93  
  2 dos Remedios, Leon d       8 Paducah-OZ                       33.95  
 -- Hoog, Mathew A             8 Stingrays-OZ                        DQ  
 
Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hoog, Joshua J             9 Stingrays-OZ                     40.83  
  2 Koenigsmark, Kye B         9 Paducah-OZ                       42.18  
  3 Baudendistel, Ty           9 Piranhas-OZ                      51.51  
  4 Tooley, Nick T            10 Paducah-OZ                       52.17  
  5 Huckabee, Peyton          10 Barracudas-OZ                    59.60  
  6 Keesee, Glenn W           10 Paducah-OZ                     1:00.05  
  7 Holifield, Elijah H        9 Stingrays-OZ                   1:03.97  
  8 Hotop, Isaac              10 Piranhas-OZ                    1:13.11  
 
Boys 9-10 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hoog, Joshua J             9 Stingrays-OZ                   1:38.64  
  2 Koenigsmark, Kye B         9 Paducah-OZ                     1:40.29  
  3 Tooley, Nick T            10 Paducah-OZ                     1:55.26  
  4 Baudendistel, Ty           9 Piranhas-OZ                    2:05.15  
  5 Keesee, Glenn W           10 Paducah-OZ                     2:19.74  
  6 Huckabee, Peyton          10 Barracudas-OZ                  2:20.86  
  7 Holifield, Elijah H        9 Stingrays-OZ                   2:29.98  
  8 Hotop, Isaac              10 Piranhas-OZ                    2:49.67  
 
Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hoog, Joshua J             9 Stingrays-OZ                     51.18  
  2 Koenigsmark, Kye B         9 Paducah-OZ                       53.14  
  3 Tooley, Nick T            10 Paducah-OZ                       55.83  
  4 Keesee, Glenn W           10 Paducah-OZ                     1:07.72  
  5 Hotop, Isaac              10 Piranhas-OZ                    1:08.90  
  6 Huckabee, Peyton          10 Barracudas-OZ                  1:09.92  
  7 Baudendistel, Ty           9 Piranhas-OZ                    1:12.66  
  8 Holifield, Elijah H        9 Stingrays-OZ                   1:21.70  
 
Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tooley, Nick T            10 Paducah-OZ                     1:03.10  
  2 Keesee, Glenn W           10 Paducah-OZ                     1:08.24  
  3 Koenigsmark, Kye B         9 Paducah-OZ                     1:09.53  
 -- Holifield, Elijah H        9 Stingrays-OZ                        DQ  
 -- Huckabee, Peyton          10 Barracudas-OZ                       DQ  
 
Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Koenigsmark, Kye B         9 Paducah-OZ                       50.28  
 -- Tooley, Nick T            10 Paducah-OZ                          DQ  
 -- Hoog, Joshua J             9 Stingrays-OZ                        DQ  
 -- Keesee, Glenn W           10 Paducah-OZ                          DQ  
 
Boys 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hoog, Joshua J             9 Stingrays-OZ                   2:13.93  
 
Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hopper, Ashton L          12 Barracudas-OZ                    37.63  
  2 Ayers, Jack               12 Piranhas-OZ                      41.83  
  3 Hoog, Caleb A             11 Stingrays-OZ                     43.39  
  4 Weibrecht, Brenden C      11 Stingrays-OZ                     45.44  
  5 Kuenzel, Daniel D         12 Stingrays-OZ                     47.27  
  6 Bryant, Ian               11 Barracudas-OZ                  1:13.11  
  7 Miget, Tyler              11 Piranhas-OZ                    2:10.69  
 
Boys 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hopper, Ashton L          12 Barracudas-OZ                  1:22.71  
  2 Ayers, Jack               12 Piranhas-OZ                    1:34.16  
  3 Hoog, Caleb A             11 Stingrays-OZ                   1:46.54  
  4 Weibrecht, Brenden C      11 Stingrays-OZ                   1:52.26  
  5 Kuenzel, Daniel D         12 Stingrays-OZ                   1:52.72  
  6 Bryant, Ian               11 Barracudas-OZ                  3:09.70  
 
Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hoog, Caleb A             11 Stingrays-OZ                     47.70  
  2 Ayers, Jack               12 Piranhas-OZ                      49.18  
  3 Kuenzel, Daniel D         12 Stingrays-OZ                     56.80  
  4 Weibrecht, Brenden C      11 Stingrays-OZ                   1:05.45  
  5 Bryant, Ian               11 Barracudas-OZ                  1:16.81  
  6 Miget, Tyler              11 Piranhas-OZ                    2:55.53  
 
Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hoog, Caleb A             11 Stingrays-OZ                     59.73  
  2 Ayers, Jack               12 Piranhas-OZ                    1:01.05  
  3 Kuenzel, Daniel D         12 Stingrays-OZ                   1:13.38  
 
Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hopper, Ashton L          12 Barracudas-OZ                    45.67  
  2 Weibrecht, Brenden C      11 Stingrays-OZ                   1:01.19  
 
Boys 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ayers, Jack               12 Piranhas-OZ                    1:55.79  
  2 Hoog, Caleb A             11 Stingrays-OZ                   2:04.85  
  3 Kuenzel, Daniel D         12 Stingrays-OZ                   2:14.98  
  4 Weibrecht, Brenden C      11 Stingrays-OZ                   2:28.24  
 
Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kettler, Alex M           14 Paducah-OZ                       34.37  
 
Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kettler, Alex M           14 Paducah-OZ                     1:12.42  
  2 Leimer, Tra L             13 Barracudas-OZ                  1:14.95  
 
Boys 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gard, Jack R              14 Barracudas-OZ                  1:25.13  
  2 Kettler, Alex M           14 Paducah-OZ                     1:30.12  
 
Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gard, Jack R              14 Barracudas-OZ                  1:29.50  
  2 Kettler, Alex M           14 Paducah-OZ                     1:45.80  
 
Boys 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kettler, Alex M           14 Paducah-OZ                     1:25.22  
  2 Leimer, Tra L             13 Barracudas-OZ                  1:27.08  
 
Boys 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gard, Jack R              14 Barracudas-OZ                  2:47.04  
  2 Leimer, Tra L             13 Barracudas-OZ                  3:17.02  
 
Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Barracudas-OZ  'A'                                          2:46.85  
     1) Gard, Jack R 14                 2) Leimer, Tra L 13               
     3) Hopper, Ashton L 12             4) Bryant, Ian 11                 
 
Boys 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ferguson, Jake E          15 Paducah-OZ                       31.65  
  2 Smith, Trevor Q           15 Barracudas-OZ                    32.20  
  3 Carman, David M           16 Barracudas-OZ                    32.39  
 
Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ferguson, Jake E          15 Paducah-OZ                     1:07.36  
  2 Carman, David M           16 Barracudas-OZ                  1:10.00  
  3 Smith, Trevor Q           15 Barracudas-OZ                  1:18.02  
 
Boys 15-18 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ferguson, Jake E          15 Paducah-OZ                     1:23.56  
  2 Carman, David M           16 Barracudas-OZ                  1:23.74  
 
Boys 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ferguson, Jake E          15 Paducah-OZ                     1:39.98  
 
Boys 15-18 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carman, David M           16 Barracudas-OZ                  1:20.62  
  2 Ferguson, Jake E          15 Paducah-OZ                     1:30.00  
  3 Smith, Trevor Q           15 Barracudas-OZ                  1:34.97  
 
Boys 15-18 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Trevor Q           15 Barracudas-OZ                  3:30.69  
 
Boys 15-18 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Barracudas-OZ  'A'                                          2:25.72  
     1) Leimer, Tra L 13                2) Gard, Jack R 14                
     3) Carman, David M 16              4)