Licensed to St. Vincent DePaul High School Swim Team
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 6/30/2013 05:24 PM
                   Perryville Meet June 29, 2013 - 6/29/2013                   
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ringwald, Sydney           5 RCA-OZ                           28.96  
  2 Pulliam, Alaina            6 Farmington-OZ                    46.46  
  3 West, Erika                5 RCA-OZ                           51.33  
  4 West, Elle                 5 RCA-OZ                           57.73  
  5 Klein, Danielle N          4 Stingrays-OZ                   1:02.34  
 
Girls 6 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ringwald, Sydney           5 RCA-OZ                           32.75  
  2 Pulliam, Alaina            6 Farmington-OZ                    48.95  
  3 Klein, Danielle N          4 Stingrays-OZ                   1:06.98  
 
Girls 6 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ringwald, Sydney           5 RCA-OZ                           43.56  
  2 Klein, Danielle N          4 Stingrays-OZ                   1:34.04  
 
Girls 6 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ringwald, Sydney           5 RCA-OZ                           49.87  
 
Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Combs, Olivia              8 Farmington-OZ                    25.31  
  2 Maxton, Megan .            8 RCA-OZ                           25.75  
  3 Ringwald, Addison          7 RCA-OZ                           26.64  
  4 Moriarty, Aiden            8 Farmington-OZ                    26.84  
  5 Birk, Amie .               7 RCA-OZ                           28.40  
  6 Humphrey, Ruby             8 Farmington-OZ                    29.27  
  7 Wyatt, Hadley              8 RCA-OZ                           30.32  
  8 Coad, Hattie .             8 RCA-OZ                           33.64  
  9 Chronister, Emilia A       8 RCA-OZ                           34.74  
 10 Wibbenmeyer, Maria         7 Piranhas-OZ                      35.49  
 11 Miget, Autumn              7 Piranhas-OZ                      40.40  
 12 Seabaugh, Maddie           7 RCA-OZ                           40.82  
 
Girls 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moriarty, Aiden            8 Farmington-OZ                    55.23  
  2 Humphrey, Ruby             8 Farmington-OZ                  1:01.00  
  3 Wyatt, Hadley              8 RCA-OZ                         1:02.23  
  4 Birk, Amie .               7 RCA-OZ                         1:05.70  
  5 Chronister, Emilia A       8 RCA-OZ                         1:19.91  
  6 Pulliam, Alaina            6 Farmington-OZ                  1:39.69  
  7 Wibbenmeyer, Maria         7 Piranhas-OZ                    1:42.16  
  8 Klein, Danielle N          4 Stingrays-OZ                   3:27.36  
 -- Miget, Autumn              7 Piranhas-OZ                         DQ  
 
Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Combs, Olivia              8 Farmington-OZ                    27.17  
  2 Ringwald, Addison          7 RCA-OZ                           29.15  
  3 Birk, Amie .               7 RCA-OZ                           29.95  
  4 Moriarty, Aiden            8 Farmington-OZ                    30.67  
  5 Wyatt, Hadley              8 RCA-OZ                           31.26  
  6 Maxton, Megan .            8 RCA-OZ                           31.71  
  7 Coad, Hattie .             8 RCA-OZ                           33.03  
  8 Humphrey, Ruby             8 Farmington-OZ                    33.30  
  9 Chronister, Emilia A       8 RCA-OZ                           38.09  
 10 Seabaugh, Maddie           7 RCA-OZ                           42.44  
 11 Wibbenmeyer, Maria         7 Piranhas-OZ                      43.72  
 12 Miget, Autumn              7 Piranhas-OZ                      43.96  
 
Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Birk, Amie .               7 RCA-OZ                           30.78  
  2 Wyatt, Hadley              8 RCA-OZ                           38.69  
  3 Ringwald, Addison          7 RCA-OZ                           42.00  
 -- Seabaugh, Maddie           7 RCA-OZ                              DQ  
 -- Coad, Hattie .             8 RCA-OZ                              DQ  
 -- Chronister, Emilia A       8 RCA-OZ                              DQ  
 -- Maxton, Megan .            8 RCA-OZ                              DQ  
 
Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Wyatt, Hadley              8 RCA-OZ                           39.40  
  2 Maxton, Megan .            8 RCA-OZ                           39.77  
  3 Wibbenmeyer, Maria         7 Piranhas-OZ                      53.04  
  4 Ringwald, Addison          7 RCA-OZ                           57.10  
 -- Coad, Hattie .             8 RCA-OZ                              DQ  
 -- Seabaugh, Maddie           7 RCA-OZ                              DQ  
 
Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                           2:09.02  
     1) Moriarty, Aiden 8               2) Pulliam, Alaina 6              
     3) Combs, Olivia 8                 4) Humphrey, Ruby 8               
 
Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 River City Aquatics-OZ  'A'                                 2:22.46  
     1) Ringwald, Addison 7             2) Ringwald, Sydney 5             
     3) Coad, Hattie . 8                4) Birk, Amie . 7                 
 -- Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                                DQ  
     1) Pulliam, Alaina 6               2) Moriarty, Aiden 8              
     3) Humphrey, Ruby 8                4) Combs, Olivia 8                
 
Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duncan, Ava .             10 RCA-OZ                           38.38  
  2 Summers, Emma              9 RCA-OZ                           40.17  
  3 West, Jane                 9 RCA-OZ                           40.49  
  4 Taylor, Addie L           10 Stingrays-OZ                     43.42  
  5 Bone, Bridget             10 Farmington-OZ                    43.92  
  6 Seabaugh, Sydney           9 RCA-OZ                           44.73  
  7 Carron, Mackenzie L        9 Stingrays-OZ                     47.71  
  8 McCadams, Sophie          10 RCA-OZ                           48.52  
  9 Shemwell, Callie          10 RCA-OZ                           49.80  
 10 Hayden, Annie             10 Piranhas-OZ                      50.54  
 11 Weibrecht, Hailey R        9 Stingrays-OZ                     50.65  
 12 Wilke, Olivia .            9 RCA-OZ                           53.13  
 13 Moriarty, Ella             9 Farmington-OZ                    53.24  
 14 Ferguson, Emma             9 Piranhas-OZ                      55.86  
 15 Wortmann, Aubrey           9 Piranhas-OZ                    1:07.23  
 16 Clayton, Audrey .          9 RCA-OZ                         1:23.37  
 17 Mayfield, Zoe .            9 RCA-OZ                         1:26.91  
 18 McCadams, Elle            10 RCA-OZ                         2:44.27  
 
Girls 9-10 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duncan, Ava .             10 RCA-OZ                         1:34.83  
  2 Taylor, Addie L           10 Stingrays-OZ                   1:40.61  
  3 Bone, Bridget             10 Farmington-OZ                  1:43.97  
  4 Shemwell, Callie          10 RCA-OZ                         1:50.08  
  5 Hayden, Annie             10 Piranhas-OZ                    1:54.50  
  6 Weibrecht, Hailey R        9 Stingrays-OZ                   2:01.19  
  7 Ferguson, Emma             9 Piranhas-OZ                    2:10.98  
  8 Moriarty, Ella             9 Farmington-OZ                  2:15.34  
  9 Wortmann, Aubrey           9 Piranhas-OZ                    2:37.59  
 10 Clayton, Audrey .          9 RCA-OZ                         3:17.58  
 
Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Addie L           10 Stingrays-OZ                     51.07  
  2 Summers, Emma              9 RCA-OZ                           52.04  
  3 West, Jane                 9 RCA-OZ                           52.25  
  4 Shemwell, Callie          10 RCA-OZ                           53.80  
  5 McCadams, Sophie          10 RCA-OZ                           54.61  
  6 Seabaugh, Sydney           9 RCA-OZ                           55.38  
  7 Moriarty, Ella             9 Farmington-OZ                    59.16  
  8 Wilke, Olivia .            9 RCA-OZ                         1:00.07  
  9 Hayden, Annie             10 Piranhas-OZ                    1:00.90  
 10 Ferguson, Emma             9 Piranhas-OZ                    1:04.05  
 11 Bone, Bridget             10 Farmington-OZ                  1:04.13  
 12 Carron, Mackenzie L        9 Stingrays-OZ                   1:05.93  
 13 Weibrecht, Hailey R        9 Stingrays-OZ                   1:06.28  
 14 Wortmann, Aubrey           9 Piranhas-OZ                    1:09.99  
 15 Clayton, Audrey .          9 RCA-OZ                         1:17.85  
 16 McCadams, Elle            10 RCA-OZ                         2:49.49  
 -- Mayfield, Zoe .            9 RCA-OZ                              DQ  
 
Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duncan, Ava .             10 RCA-OZ                           57.15  
  2 West, Jane                 9 RCA-OZ                           58.69  
  3 Wilke, Olivia .            9 RCA-OZ                           59.29  
  4 McCadams, Sophie          10 RCA-OZ                         1:01.51  
  5 Summers, Emma              9 RCA-OZ                         1:01.98  
  6 Carron, Mackenzie L        9 Stingrays-OZ                   1:12.49  
  7 Weibrecht, Hailey R        9 Stingrays-OZ                   1:21.69  
  8 Shemwell, Callie          10 RCA-OZ                         1:25.27  
 -- Hayden, Annie             10 Piranhas-OZ                         DQ  
 -- Taylor, Addie L           10 Stingrays-OZ                        DQ  
 -- Mayfield, Zoe .            9 RCA-OZ                              DQ  
 
Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duncan, Ava .             10 RCA-OZ                           49.38  
  2 West, Jane                 9 RCA-OZ                           56.24  
  3 Summers, Emma              9 RCA-OZ                           58.11  
  4 Seabaugh, Sydney           9 RCA-OZ                         1:02.09  
  5 Carron, Mackenzie L        9 Stingrays-OZ                   1:03.85  
  6 Wilke, Olivia .            9 RCA-OZ                         1:04.79  
  7 Clayton, Audrey .          9 RCA-OZ                         2:11.13  
 -- McCadams, Elle            10 RCA-OZ                              DQ  
 
Girls 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Seabaugh, Sydney           9 RCA-OZ                         1:56.97  
  2 McCadams, Sophie          10 RCA-OZ                         2:00.66  
  3 Taylor, Addie L           10 Stingrays-OZ                   2:04.61  
  4 Hayden, Annie             10 Piranhas-OZ                    2:12.20  
  5 Bone, Bridget             10 Farmington-OZ                  2:16.93  
  6 Carron, Mackenzie L        9 Stingrays-OZ                   2:18.07  
 -- Ferguson, Emma             9 Piranhas-OZ                         DQ  
 
Girls 9-10 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 River City Aquatics-OZ  'A'                                 2:03.95  
     1) McCadams, Sophie 10             2) Shemwell, Callie 10            
     3) Seabaugh, Sydney 9              4) Woolard, Lana 9                
  2 River City Aquatics-OZ  'B'                                 3:14.36  
     1) McCadams, Elle 10               2) Wilke, Olivia . 9              
     3) Clayton, Audrey . 9             4) Mayfield, Zoe . 9              
 
Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phegley, Molly            12 RCA-OZ                           35.26  
  2 Combs, Lilly              11 Farmington-OZ                    36.58  
  3 Mueller, Erin M           11 Stingrays-OZ                     37.03  
  4 Amelung, Hannah           12 Farmington-OZ                    38.13  
  5 Maxton, Jordan            11 RCA-OZ                           39.11  
  6 Cates, Faith              11 Piranhas-OZ                      42.07  
  7 Brazel, Haley .           11 RCA-OZ                           42.41  
  8 Pulliam, Emily            12 Farmington-OZ                    46.51  
  9 McElvain, Elaina          11 RCA-OZ                           48.71  
 10 Meystedt, Mallory A       11 RCA-OZ                           51.33  
 11 Hotop, Abby               12 Piranhas-OZ                    1:06.89  
 12 Majeske, Chloe            11 Farmington-OZ                  1:14.76  
 
Girls 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phegley, Molly            12 RCA-OZ                         1:21.54  
  2 Mueller, Erin M           11 Stingrays-OZ                   1:31.25  
  3 Cates, Faith              11 Piranhas-OZ                    1:37.18  
  4 Hotop, Abby               12 Piranhas-OZ                    2:20.20  
  5 Meystedt, Mallory A       11 RCA-OZ                         3:08.02  
 
Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phegley, Molly            12 RCA-OZ                           41.50  
  2 Maxton, Jordan            11 RCA-OZ                           49.21  
  3 Cates, Faith              11 Piranhas-OZ                      50.99  
  4 Brazel, Haley .           11 RCA-OZ                           51.52  
  5 Pulliam, Emily            12 Farmington-OZ                    55.29  
  6 Meystedt, Mallory A       11 RCA-OZ                           56.47  
  7 McElvain, Elaina          11 RCA-OZ                         1:00.03  
  8 Hotop, Abby               12 Piranhas-OZ                    1:06.19  
  9 Majeske, Chloe            11 Farmington-OZ                  1:25.87  
 
Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maxton, Jordan            11 RCA-OZ                           50.84  
  2 Mueller, Erin M           11 Stingrays-OZ                     51.20  
  3 Amelung, Hannah           12 Farmington-OZ                    52.11  
  4 Pulliam, Emily            12 Farmington-OZ                  1:02.75  
  5 Hotop, Abby               12 Piranhas-OZ                    1:05.81  
  6 McElvain, Elaina          11 RCA-OZ                         1:06.97  
 -- Majeske, Chloe            11 Farmington-OZ                       DQ  
 -- Cates, Faith              11 Piranhas-OZ                         DQ  
 
Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phegley, Molly            12 RCA-OZ                           42.66  
  2 Mueller, Erin M           11 Stingrays-OZ                     45.35  
  3 Combs, Lilly              11 Farmington-OZ                    46.23  
  4 Maxton, Jordan            11 RCA-OZ                           50.16  
  5 Brazel, Haley .           11 RCA-OZ                           56.02  
  6 Meystedt, Mallory A       11 RCA-OZ                           56.15  
 -- McElvain, Elaina          11 RCA-OZ                              DQ  
 
Girls 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Amelung, Hannah           12 Farmington-OZ                  1:39.98  
  2 Mueller, Erin M           11 Stingrays-OZ                   1:40.89  
  3 Combs, Lilly              11 Farmington-OZ                  1:41.46  
  4 Cates, Faith              11 Piranhas-OZ                    1:47.79  
  5 Brazel, Haley .           11 RCA-OZ                         1:52.69  
  6 Hotop, Abby               12 Piranhas-OZ                    2:28.34  
 
Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                           3:30.17  
     1) Bone, Bridget 10                2) Majeske, Chloe 11              
     3) Amelung, Hannah 12              4) Combs, Lilly 11                
 
Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 River City Aquatics-OZ  'A'                                 3:00.17  
     1) Duncan, Ava . 10                2) Maxton, Jordan 11              
     3) Bruns, Emily 10                 4) Phegley, Molly 12              
 -- Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                                DQ  
     1) Moriarty, Ella 9                2) Amelung, Hannah 12             
     3) Combs, Lilly 11                 4) Majeske, Chloe 11              
 
Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tucker, Taylor            13 Farmington-OZ                    37.33  
  2 Jones, Emily              14 Farmington-OZ                    39.79  
  3 Sutton, Cassie            14 Farmington-OZ                    41.60  
 
Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zahner, Makensey          14 Farmington-OZ                  1:20.46  
  2 Tucker, Taylor            13 Farmington-OZ                  1:24.22  
  3 Jones, Emily              14 Farmington-OZ                  1:29.99  
  4 Sutton, Cassie            14 Farmington-OZ                  1:34.23  
 
Girls 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sutton, Cassie            14 Farmington-OZ                  1:43.27  
 
Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Tucker, Taylor            13 Farmington-OZ                  1:43.70  
  2 Zahner, Makensey          14 Farmington-OZ                  1:51.15  
 -- Jones, Emily              14 Farmington-OZ                       DQ  
 
Girls 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zahner, Makensey          14 Farmington-OZ                  3:52.92  
 
Girls 13-14 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                           3:10.59  
     1) Pulliam, Emily 12               2) Tucker, Taylor 13              
     3) Sutton, Cassie 14               4) Jones, Emily 14                
 
Girls 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Early, Becky .            16 RCA-OZ                           36.23  
  2 Davis, Katie              16 Farmington-OZ                    40.43  
  3 Scheiffele, Michelle      15 Farmington-OZ                    40.81  
 
Girls 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Jasmine          15 Farmington-OZ                  1:12.61  
  2 Early, Becky .            16 RCA-OZ                         1:16.70  
  3 Rau, Sierra               15 RCA-OZ                         1:18.19  
  4 Davis, Katie              16 Farmington-OZ                  1:33.42  
  5 Scheiffele, Michelle      15 Farmington-OZ                  1:34.76  
 
Girls 15-18 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 King, Natalie G           17 Piranhas-OZ                    1:13.45  
  2 Coleman, Jasmine          15 Farmington-OZ                  1:29.70  
  3 Rau, Sierra               15 RCA-OZ                         1:36.54  
  4 Early, Becky .            16 RCA-OZ                         1:39.26  
  5 Davis, Katie              16 Farmington-OZ                  1:55.18  
 
Girls 15-18 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Early, Becky .            16 RCA-OZ                         1:45.73  
  2 Scheiffele, Michelle      15 Farmington-OZ                  1:47.63  
 
Girls 15-18 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Early, Becky .            16 RCA-OZ                         1:39.84  
 
Girls 15-18 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Jasmine          15 Farmington-OZ                  3:22.87  
 
Girls 15-18 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
 -- Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                                DQ  
     1) Tucker, Taylor 13               2) Scheiffele, Michelle 15        
     3) Davis, Katie 16                 4) Coleman, Jasmine 15            
 
Girls 15-18 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                           2:54.99  
     1) Davis, Katie 16                 2) Scheiffele, Michelle 15        
     3) Coleman, Jasmine 15             4) Zahner, Makensey 14            
 
Boys 6 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dameron, Jack              6 RCA-OZ                           29.09  
  2 Yarbro-Cracraft, Kaiden    4 RCA-OZ                           34.13  
  3 Bone, Jon                  6 Farmington-OZ                    34.79  
  4 Thomas, Titan D            6 Stingrays-OZ                     38.69  
  5 Chronister, Mark G         5 RCA-OZ                           52.50  
  6 Grayum, Dylan L            4 Stingrays-OZ                   1:35.12  
 
Boys 6 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Titan D            6 Stingrays-OZ                     42.07  
  2 Dameron, Jack              6 RCA-OZ                           42.27  
  3 Yarbro-Cracraft, Kaiden    4 RCA-OZ                           46.03  
  4 Chronister, Mark G         5 RCA-OZ                           54.06  
  5 Bone, Jon                  6 Farmington-OZ                    55.41  
  6 Grayum, Dylan L            4 Stingrays-OZ                   2:48.57  
 
Boys 6 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Titan D            6 Stingrays-OZ                     43.45  
  2 Dameron, Jack              6 RCA-OZ                           50.69  
  3 Yarbro-Cracraft, Kaiden    4 RCA-OZ                         1:07.94  
  4 Chronister, Mark G         5 RCA-OZ                         1:12.43  
 
Boys 6 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Yarbro-Cracraft, Kaiden    4 RCA-OZ                           52.98  
  2 Chronister, Mark G         5 RCA-OZ                         1:23.11  
  3 Grayum, Dylan L            4 Stingrays-OZ                   3:26.69  
 
Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Theall, Elias              8 RCA-OZ                           22.82  
  2 Clippard, Brock            8 RCA-OZ                           24.11  
  3 McCadams, Cade             8 RCA-OZ                           25.65  
  4 Hoog, Mathew A             8 Stingrays-OZ                     25.73  
  5 Denault, Lance             8 RCA-OZ                           28.59  
  6 Cunningham, Cole           8 Farmington-OZ                    35.86  
 
Boys 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCadams, Cade             8 RCA-OZ                           51.02  
  2 Hoog, Mathew A             8 Stingrays-OZ                     57.62  
  3 Clippard, Brock            8 RCA-OZ                           57.77  
  4 Denault, Lance             8 RCA-OZ                         1:10.47  
  5 Bone, Jon                  6 Farmington-OZ                  1:28.98  
  6 Thomas, Titan D            6 Stingrays-OZ                   1:32.15  
 
Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hoog, Mathew A             8 Stingrays-OZ                     30.99  
  2 Clippard, Brock            8 RCA-OZ                           31.50  
  3 McCadams, Cade             8 RCA-OZ                           32.65  
  4 Theall, Elias              8 RCA-OZ                           36.85  
  5 Cunningham, Cole           8 Farmington-OZ                    57.05  
 
Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Denault, Lance             8 RCA-OZ                           35.39  
  2 Theall, Elias              8 RCA-OZ                           35.82  
 -- McCadams, Cade             8 RCA-OZ                              DQ  
 -- Cunningham, Cole           8 Farmington-OZ                       DQ  
 -- Hoog, Mathew A             8 Stingrays-OZ                        DQ  
 -- Clippard, Brock            8 RCA-OZ                              DQ  
 
Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
 -- Theall, Elias              8 RCA-OZ                              DQ  
 -- Denault, Lance             8 RCA-OZ                              DQ  
 
Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
 -- River City Aquatics-OZ  'A'                                      DQ  
     1) McCadams, Cade 8                2) Theall, Elias 8                
     3) Denault, Lance 8                4) Clippard, Brock 8              
 
Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maxton, Jack              10 RCA-OZ                           41.54  
  2 Hoog, Joshua J             9 Stingrays-OZ                     41.86  
  3 Monroe, James             10 Farmington-OZ                    43.79  
  4 Gahm, Addison             10 RCA-OZ                           48.65  
  5 Lin, Toby                 10 RCA-OZ                           48.84  
  6 McDonald, Kenny .          9 RCA-OZ                           54.39  
  7 Baudendistel, Ty           9 Piranhas-OZ                      56.69  
  8 Holifield, Elijah H        9 Stingrays-OZ                   1:06.37  
  9 Hotop, Isaac              10 Piranhas-OZ                    1:06.70  
 10 Murray, Carter             9 Farmington-OZ                  1:08.16  
 11 Mayfield, Zak .           10 RCA-OZ                         1:14.78  
 12 Buerck, Alex .             9 RCA-OZ                         1:15.26  
 13 Brazel, Conner .           9 RCA-OZ                         1:25.77  
 14 Majeske, Luc               9 Farmington-OZ                  1:28.33  
 
Boys 9-10 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maxton, Jack              10 RCA-OZ                         1:32.82  
  2 Monroe, James             10 Farmington-OZ                  1:42.85  
  3 Hoog, Joshua J             9 Stingrays-OZ                   1:52.07  
  4 Baudendistel, Ty           9 Piranhas-OZ                    2:12.73  
  5 Murray, Carter             9 Farmington-OZ                  2:35.61  
  6 Holifield, Elijah H        9 Stingrays-OZ                   2:37.10  
  7 Hotop, Isaac              10 Piranhas-OZ                    2:43.24  
  8 Brazel, Conner .           9 RCA-OZ                         3:08.02  
  9 Mayfield, Zak .           10 RCA-OZ                         3:16.61  
 
Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hoog, Joshua J             9 Stingrays-OZ                     53.23  
  2 Monroe, James             10 Farmington-OZ                    54.64  
  3 McDonald, Kenny .          9 RCA-OZ                         1:02.41  
  4 Hotop, Isaac              10 Piranhas-OZ                    1:05.44  
  5 Murray, Carter             9 Farmington-OZ                  1:11.40  
  6 Holifield, Elijah H        9 Stingrays-OZ                   1:12.65  
  7 Baudendistel, Ty           9 Piranhas-OZ                    1:15.12  
  8 Mayfield, Zak .           10 RCA-OZ                         1:17.99  
  9 Brazel, Conner .           9 RCA-OZ                         1:18.20  
 10 Buerck, Alex .             9 RCA-OZ                         1:26.70  
 11 Majeske, Luc               9 Farmington-OZ                  1:39.11  
 
Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maxton, Jack              10 RCA-OZ                           52.98  
  2 Gahm, Addison             10 RCA-OZ                         1:08.11  
  3 McDonald, Kenny .          9 RCA-OZ                         1:11.54  
  4 Lin, Toby                 10 RCA-OZ                         1:15.95  
  5 Buerck, Alex .             9 RCA-OZ                         1:31.31  
 -- Brazel, Conner .           9 RCA-OZ                              DQ  
 -- Hoog, Joshua J             9 Stingrays-OZ                        DQ  
 
Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gahm, Addison             10 RCA-OZ                         1:01.71  
 -- Lin, Toby                 10 RCA-OZ                              DQ  
 -- McDonald, Kenny .          9 RCA-OZ                              DQ  
 -- Majeske, Luc               9 Farmington-OZ                       DQ  
 
Boys 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maxton, Jack              10 RCA-OZ                         1:43.65  
  2 Gahm, Addison             10 RCA-OZ                         2:03.76  
  3 Hoog, Joshua J             9 Stingrays-OZ                   2:13.48  
 -- Lin, Toby                 10 RCA-OZ                              DQ  
 
Boys 9-10 100 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
 -- River City Aquatics-OZ  'A'                                      DQ  
     1) Maxton, Jack 10                 2) Gahm, Addison 10               
     3) Lin, Toby 10                    4) Buerck, Alex . 9               
 -- Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                                DQ  
     1) Murray, Carter 9                2) Cunningham, Cole 8             
     3) Majeske, Luc 9                  4) Monroe, James 10               
 
Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Denault, Carson           11 RCA-OZ                           38.19  
  2 Hoog, Caleb A             11 Stingrays-OZ                     42.58  
  3 Kuenzel, Daniel D         12 Stingrays-OZ                     44.07  
  4 Boyer, Eli                11 Farmington-OZ                    55.88  
  5 Miget, Tyler              11 Piranhas-OZ                    1:58.23  
 -- Ayers, Jack               12 Piranhas-OZ                         DQ  
 
Boys 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Denault, Carson           11 RCA-OZ                         1:30.24  
  2 Ayers, Jack               12 Piranhas-OZ                    1:40.90  
  3 Kuenzel, Daniel D         12 Stingrays-OZ                   1:45.33  
  4 Hoog, Caleb A             11 Stingrays-OZ                   1:48.61  
  5 Boyer, Eli                11 Farmington-OZ                  2:13.91  
  6 Miget, Tyler              11 Piranhas-OZ                    4:26.27  
 
Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ayers, Jack               12 Piranhas-OZ                      48.30  
  2 Denault, Carson           11 RCA-OZ                           48.80  
  3 Hoog, Caleb A             11 Stingrays-OZ                     54.26  
  4 Kuenzel, Daniel D         12 Stingrays-OZ                     55.47  
  5 Boyer, Eli                11 Farmington-OZ                  1:03.63  
  6 Miget, Tyler              11 Piranhas-OZ                    2:28.86  
 
Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Denault, Carson           11 RCA-OZ                           45.13  
  2 Hoog, Caleb A             11 Stingrays-OZ                     59.00  
  3 Kuenzel, Daniel D         12 Stingrays-OZ                   1:05.76  
  4 Ayers, Jack               12 Piranhas-OZ                    1:05.97  
 -- Boyer, Eli                11 Farmington-OZ                       DQ  
 
Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kuenzel, Daniel D         12 Stingrays-OZ                   1:05.00  
 
Boys 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hoog, Caleb A             11 Stingrays-OZ                   1:55.92  
  2 Ayers, Jack               12 Piranhas-OZ                    1:57.98  
 
Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
 -- Farmington Area Swim Team-OZ  'A'                          X4:30.52  
     1) Boyer, Eli 11                   2) Majeske, Luc 9                 
     3) Murray, Carter 9                4) Monroe, James 10               
 
Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ragsdale, Reagan          14 Farmington-OZ                    29.10  
 
Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ragsdale, Reagan          14 Farmington-OZ                  1:04.90  
  2 Coad, Hogan .             13 RCA-OZ                         1:36.95  
 
Boys 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ragsdale, Reagan          14 Farmington-OZ                  1:15.60  
  2 Coad, Hogan .             13 RCA-OZ                         1:55.41  
 
Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bruns, Tyler              13 RCA-OZ                         1:51.15  
  2 King, Dylan               14 RCA-OZ                         1:54.51  
 -- Coad, Hogan .             13 RCA-OZ                              DQ  
 
Boys 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ragsdale, Reagan          14 Farmington-OZ                  1:20.83  
  2 Coad, Hogan .             13 RCA-OZ                         2:06.17  
 
Boys 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ragsdale, Reagan          14 Farmington-OZ                  2:54.55  
 
Boys 15-18 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carron, Tim               15 Farmington-OZ                    34.98  
 
Boys 15-18 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carron, Tim               15 Farmington-OZ                  1:12.83  
 
Boys 15-18 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carron, Tim               15 Farmington-OZ                  1:28.71  
 
Boys 15-18 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carron, Tim               15 Farmington-OZ                  1:22.41  
 
Boys 15-18 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carron, Tim               15 Farmington-OZ                  3:07.98